1 | 2 | 3 | 4 | 5

Szukaj

Facebook

Ostatnio dodane

Na zdjęciu z Leninem

W środę po południu nad Katowicami rozpętała się burza śnieżna. Komu w taką pogodę chciałoby się wyjść z domu, by posłuchać, jak opowiadam o pięknym kraju położonym w Azji Centralnej? Spotkała mnie miła niespodzianka.

Około 40 osób przyszło do sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach na prelekcję „Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca”, którą miałem przyjemność wygłosić. Współorganizatorem było Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda". Mój występ ;) zapowiedziała wiceprezes „Garudy” Agnieszka Stryczek.

Potem popłynęła godzinna opowieść o polskim cmentarzu w Dżalalabadzie i niezwykłej historii odnalezienia przez miłośnika astronomii Jarka Pióro miejsca pochówku brata dziadka zaginionego w czasie drugiej wojny światowej, o bazarach w Oszu, Oszskim i Dordoj w Biszkeku, amerykańskiej bazie wojskowej w Manas, codziennym życiu Kirgizów, świętej górze Salomona, kirgiskich rewolucjach itd.

Po raz pierwszy pokazałem też kilka krótkich filmów odnalezionych w domowym archiwum.

Jak było? To najczęściej słyszane przeze mnie pytanie w czwartek. Organizacyjnie na 5 z plusem. Publiczność na 5 z plusem. 

Dziękuję pięknie wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i miłośnikom podróżniczych spotkań, którzy mimo śniegu i i silnego wiatru przyszli do sali Parnassos.

Kilka zdjęć ze spotkania na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież