1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Koncert Mary&Proven Way w Libiążu

W piątkowe popołudnie zajrzałem do kawiarni „Nisza” na zaproszenie Marii. Była to okazja nie tylko do posłuchania standardów jazzowych, w wykonaniu Mary&Proven Way, ale także zrobienia paru zdjęć.

Więcej…

Zaćmienie Słońca, czyli jestem szczęściarzem

Jestem szczęściarzem, bo mogłem dziś od początku do końca podziwiać niezwykłe zjawisko częściowego zaćmienia Słońca na południu Polski. Mało tego, mogłem też zrobić parę zdjęć w trakcie przechodzenia Księżyca przez słoneczną tarczę :)

 

Więcej…

Punkt widokowy - Sky Tower Wrocław

Od ponad ośmiu lat odwiedzający Wrocław mogą podziwiać miasto i jego okolice z wysokości ponad 200 metrów nad ziemią.

sky tower 008 700

Więcej…

Fotograficzne szkice z Marią

Ogłoszone rok temu święto Sześciu Króli świętowaliśmy z Wróblami podczas kolejnej* sesji zdjęciowej. Marysia, choć otrzaskana ze sceną, długo dojrzewała do decyzji o solowym występie przed obiektywem.

Więcej…

Tajska piękność z diamentami

Dziś w ramach odreagowywania stresów, dla odmiany ;) zabłądziłem na jedną z moich ulubionych stron, www.airliners.net Znalazłem tam mnóstwo zdjęć tajskiej piękności, tj. Boeinga 744 Thai Airways International HS-TGW.

 

 

Więcej…

Kirgistan - czwarta wyprawa

Warszawa-Moskwa-Biszkek-Karakoł-Naryn-Biszkek-Osz-Dżalalabad-Osz-Talas-Biszkek-Moskwa-Warszawa. Tak w dużym skrócie wygląda plan czwartej wyprawy do Kirgistanu. Start pojutrze, w środę, powrót 5 kwietnia.

 

 

Więcej…

W środę po południu nad Katowicami rozpętała się burza śnieżna. Komu w taką pogodę chciałoby się wyjść z domu, by posłuchać, jak opowiadam o pięknym kraju położonym w Azji Centralnej? Spotkała mnie miła niespodzianka.

Około 40 osób przyszło do sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach na prelekcję „Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca”, którą miałem przyjemność wygłosić. Współorganizatorem było Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda". Mój występ ;) zapowiedziała wiceprezes „Garudy” Agnieszka Stryczek.

Potem popłynęła godzinna opowieść o polskim cmentarzu w Dżalalabadzie i niezwykłej historii odnalezienia przez miłośnika astronomii Jarka Pióro miejsca pochówku brata dziadka zaginionego w czasie drugiej wojny światowej, o bazarach w Oszu, Oszskim i Dordoj w Biszkeku, amerykańskiej bazie wojskowej w Manas, codziennym życiu Kirgizów, świętej górze Salomona, kirgiskich rewolucjach itd.

Po raz pierwszy pokazałem też kilka krótkich filmów odnalezionych w domowym archiwum.

Jak było? To najczęściej słyszane przeze mnie pytanie w czwartek. Organizacyjnie na 5 z plusem. Publiczność na 5 z plusem. 

Dziękuję pięknie wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i miłośnikom podróżniczych spotkań, którzy mimo śniegu i i silnego wiatru przyszli do sali Parnassos.

Kilka zdjęć ze spotkania na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach