1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wielkie kropienie w Chełmku

Zgodnie z zapowiedzią, program jednego z kolejnych spotkań Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku zrealizowaliśmy w stu procentach ;) W środę wieczorem było trochę i o fotografii otworkowej, i o technice robienia zdjęć makro kropli wody.

 

Więcej…

Warsztaty fotograficzne w Oświęcimiu

Celem kolejnego spaceru z aparatami w rękach były Bulwary nad Sołą.

 Widok z kładki dla pieszych na Sołę, most Piastowski i skryty wiosną za drzewami zamek w Oświęcimiu

Więcej…

Czwartek w Balicach

W czwartek wybraliśmy się z Jackiem Krawczykiem na górkę w Balicach. Jacek wcześniej sprawdził pogodę, zapewnił logistykę - mistrz. Pod względem fotograficznym wypad był średni, ale czy nie bardziej się liczy możliwość regularnego słuchania huku silników samolotów przelatujących niemal nad głową?

 

Więcej…

Przejazd pociągiem retro z parowozem TY42-24 - rewelacja

Setki ludzi na peronach w Trzebini, Chrzanowie i Mysłowicach. Stowarzyszenie „Stacja Chrzanów” po raz kolejny pokazało, że kolejnictwo i jego historia związana z chrzanowskim Fablokiem przyciągają  mnóstwo osób.

Więcej…

Boeing B747, czyli Jumbo Jet i inne historie

Podczas przemierzania internetowych przestrzeni trafiłem na złomowisko samolotów na pustyni Mojave w Kalifornii (USA). Numer rejestracyjny HS-TGK na skrzydle jednego ze stojących tam statków powietrznych wydał mi się znajomy. Po chwili okazało się, ze nieprzypadkowo.

boeing b747 jumbo jet 00

Więcej…

Przyszedł czas maków i chabrów

Gdy wiosna powoli zbliża się do lata, dla miłośników makrofotografii zaczyna się czas jeszcze większej aktywności.

makrofotografia 05 06 2022 700

Więcej…

W środę po południu nad Katowicami rozpętała się burza śnieżna. Komu w taką pogodę chciałoby się wyjść z domu, by posłuchać, jak opowiadam o pięknym kraju położonym w Azji Centralnej? Spotkała mnie miła niespodzianka.

Około 40 osób przyszło do sali Parnassos Biblioteki Śląskiej w Katowicach na prelekcję „Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca”, którą miałem przyjemność wygłosić. Współorganizatorem było Śląskie Stowarzyszenie Podróżnicze "Garuda". Mój występ ;) zapowiedziała wiceprezes „Garudy” Agnieszka Stryczek.

Potem popłynęła godzinna opowieść o polskim cmentarzu w Dżalalabadzie i niezwykłej historii odnalezienia przez miłośnika astronomii Jarka Pióro miejsca pochówku brata dziadka zaginionego w czasie drugiej wojny światowej, o bazarach w Oszu, Oszskim i Dordoj w Biszkeku, amerykańskiej bazie wojskowej w Manas, codziennym życiu Kirgizów, świętej górze Salomona, kirgiskich rewolucjach itd.

Po raz pierwszy pokazałem też kilka krótkich filmów odnalezionych w domowym archiwum.

Jak było? To najczęściej słyszane przeze mnie pytanie w czwartek. Organizacyjnie na 5 z plusem. Publiczność na 5 z plusem. 

Dziękuję pięknie wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i miłośnikom podróżniczych spotkań, którzy mimo śniegu i i silnego wiatru przyszli do sali Parnassos.

Kilka zdjęć ze spotkania na stronie internetowej Biblioteki Śląskiej w Katowicach