1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

Więcej…

Hesja odleciał w Krakowie

Najważniejsza jest dobra zabawa. Wtedy też powstają dobre zdjęcia - mówił w sobotę, podczas wernisażu wystawy „Odloty hesji” w Krakowie, Sławek Krajniewski - jeden z najlepszych polskich fotografów lotnictwa.

 

 

Więcej…

Żyrardów – miasto jednej fabryki

Gdy po raz pierwszy usłyszałem o planowanym celu wyjazdu, skrzywiłem się nieco. Na miejscu żałowałem, że byliśmy tylko dzień.

Więcej…

City break w Bydgoszczy

Pierwsza w planach była Nysa, potem jesienny Hel. Ostatecznie wylądowałem w mieście, przez które malowniczo wije się Brda.

bydgoszcz 018a

Więcej…

Lenin zabójca i inne historie

Ostatni pobyt na Białorusi zaowocował wizytami w Zaosiu, Nowogródku, Słonimie i Pińsku. Pozwolił także na wzbogacenie kolekcji pomników Lenina o aż sześć nowych zdjęć.

Pomnik Lenina w Pińsku

Więcej…

O samolotach na wysokościach przelotowych po białorusku

Propozycja rozmowy o RNAV spottingu dla białoruskiej sekcji Polskiego Radia przyszła niespodziewanie. 

"Trzy siekiery" na wysokości przelotowej (ok. 10 km nad ziemią), czyli Boeing B777.
Tu - linii lotniczych Emirates

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Zapraszam w środę, 30 listopada, o godz. 18 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu na spotkanie autorskie połączone z finisażem wystawy zdjęć w Galerii Przechodniej MBP. Opowiem na nim o codziennym życiu w Kirgistanie.


 

Będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkie do tej pory, w których miałem przyjemność uczestniczyć jako prowadzący.

Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy pokażę kilka filmów nakręconych w różnych miejscach państwa Azji Centralnej. Uznałem już, że bezpowrotnie zaginęły, ale odnalazły się :-)

Przedstawię także różne, egzotyczne dla nas potrawy i zwyczaje kulinarne, sposoby przemieszczania się po Kirgistanie oraz przybliżę polskie ślady znalezione w tym kraju.

Dla mnie spotkanie w Oświęcimiu będzie szczególne, bo to pierwszy taki występ w rodzinnym mieście. Nie ukrywam, że w związku z tym odczuwam lekką tremę, ale też wielką radość.

Do zobaczenia w środę w bibliotece :-)

Przed spotkaniem zachęcam do posłuchania rozmowy, którą w związku z trwającą wystawą przeprowadziła ze mną Monika Pawłowska z Radia Oświęcim - KLIKNIJ