1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Kto rano wstaje, ten nadaje ;)

Z wielką przyjemnością informuję, że Radio Kraków jest jednym z patronów medialnych mojej wystawy fotografii „.kg Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca” w Przeciszowie.

W ogniu pytań red. Jana Stępnia z Radia Kraków ;)  Fot. Łukasz Fuczek
Więcej…

Jubileuszowe, 20. zdjęcie z Leninem

Od ostatniego strzału migawki i fotki przy pomniku wodza minęły ponad cztery miesiące. Ale warto było czekać.

Więcej…

Na rowerze między stawami

Zrobiło się ciepło. To najwyższy czas, by wybrać się na wycieczkę i podziwiać urokliwe Nazieleńce w Brzeszczach. 

na rowerze nazielence 15a

Więcej…

Czwartek w Balicach

W czwartek wybraliśmy się z Jackiem Krawczykiem na górkę w Balicach. Jacek wcześniej sprawdził pogodę, zapewnił logistykę - mistrz. Pod względem fotograficznym wypad był średni, ale czy nie bardziej się liczy możliwość regularnego słuchania huku silników samolotów przelatujących niemal nad głową?

 

Więcej…

"Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Zapraszam na spotkanie

O zachwycającym, i jednocześnie pełnym sprzeczności, kraju z Azji Środkowej miałem okazję wielokrotnie opowiadać w różnych miejscach. W tak zacnym miejscu jak Biblioteka Śląska w Katowicach jeszcze nie.

Więcej…

Onirycznie w kamieniołomie w Chełmku

Kto nie wystraszył się zapowiedzi deszczowego wieczoru i w piątek wybrał się na chełmecką Skałę - nie żałował. Sebastian Pypłacz i VJ „Malaga” przygotowali bowiem wyśmienitą muzyczno-wizualną ucztę.


 

Więcej…

Zapraszam w środę, 30 listopada, o godz. 18 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu na spotkanie autorskie połączone z finisażem wystawy zdjęć w Galerii Przechodniej MBP. Opowiem na nim o codziennym życiu w Kirgistanie.


 

Będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkie do tej pory, w których miałem przyjemność uczestniczyć jako prowadzący.

Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy pokażę kilka filmów nakręconych w różnych miejscach państwa Azji Centralnej. Uznałem już, że bezpowrotnie zaginęły, ale odnalazły się :-)

Przedstawię także różne, egzotyczne dla nas potrawy i zwyczaje kulinarne, sposoby przemieszczania się po Kirgistanie oraz przybliżę polskie ślady znalezione w tym kraju.

Dla mnie spotkanie w Oświęcimiu będzie szczególne, bo to pierwszy taki występ w rodzinnym mieście. Nie ukrywam, że w związku z tym odczuwam lekką tremę, ale też wielką radość.

Do zobaczenia w środę w bibliotece :-)

Przed spotkaniem zachęcam do posłuchania rozmowy, którą w związku z trwającą wystawą przeprowadziła ze mną Monika Pawłowska z Radia Oświęcim - KLIKNIJ