1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Kirgistan - krajobrazy, które zachwycają

Wspomnienia z ostatniej wyprawy do Kirgistanu wracają i wracają. Pewnie tak będzie do następnego (?) wyjazdu.

 

Więcej…

Kilometr zerowy Wisły na rowerze

Przy zbiegu Przemszy i Wisły stoi bardzo charakterystyczny znak z dużym zerem namalowanym na blaszanej tablicy. Tu właśnie zaczyna się żeglowna Wisła. Niewiele osób o tym wie.

punkt zero

Więcej…

Na rowerze dookoła Oświęcimia

Trasa wokół miasta jest ciekawa i różnorodna. Wymaga jednak pewnego doświadczenia w jeździe na dwóch kółkach. Do pokonania mamy bowiem prawie 30 kilometrów.

na rowerze dookola oswiecimia 2020

Więcej…

Marian Kocemba i jego izba

Kolekcjoner i miłośnik historii Marian Kocemba z Osieka nie jest tak znany, jak na to zasługuje ze względu na swoje zbiory i osobowość.

marian kocemba izba osiek 700 01

Więcej…

Trzy razy dookoła świata z Francją i Kirgistanem w tle

Dziś, podczas robienia porządków w internetach, zajrzałem również na Flightdiary. Ponownie, po kilku miesiącach, spojrzałem na liczbę 124.275.

flightdiary 04 2021 700

Więcej…

Wiosna w obiektywie (2)

Niedawno pisałem o pięknej wiośnie, która do nas przyszła. Do wiosennego albumu dodałem nowe zdjęcia z ogrodu i zapraszam do ich obejrzenia.

Więcej…

Zapraszam w środę, 30 listopada, o godz. 18 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu na spotkanie autorskie połączone z finisażem wystawy zdjęć w Galerii Przechodniej MBP. Opowiem na nim o codziennym życiu w Kirgistanie.


 

Będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkie do tej pory, w których miałem przyjemność uczestniczyć jako prowadzący.

Przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy pokażę kilka filmów nakręconych w różnych miejscach państwa Azji Centralnej. Uznałem już, że bezpowrotnie zaginęły, ale odnalazły się :-)

Przedstawię także różne, egzotyczne dla nas potrawy i zwyczaje kulinarne, sposoby przemieszczania się po Kirgistanie oraz przybliżę polskie ślady znalezione w tym kraju.

Dla mnie spotkanie w Oświęcimiu będzie szczególne, bo to pierwszy taki występ w rodzinnym mieście. Nie ukrywam, że w związku z tym odczuwam lekką tremę, ale też wielką radość.

Do zobaczenia w środę w bibliotece :-)

Przed spotkaniem zachęcam do posłuchania rozmowy, którą w związku z trwającą wystawą przeprowadziła ze mną Monika Pawłowska z Radia Oświęcim - KLIKNIJ