1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

No i polataliśmy :)

Informacja, która trafiła na moją skrzynkę e-mail brzmiała elektryzująco: "Lot śmigłowcem wraz wraz z zawodnikami skaczącymi w konkurencji celność lądowania będzie okazją do spontanicznej obserwacji zachowania zawodników i przeprowadzenia wywiadu w powietrzu". Wśród statków powietrznych - Mi-8. Szybki telefon i gotowe. Miejsca klepnięte. Nie było jednak odpowiedzi na pytanie, czy w sobotę pogoda pozwoli na spadochronowe skoki.

 

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – spotkanie w Oświęcimiu

Zapraszam w środę, 30 listopada, o godz. 18 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu na spotkanie autorskie połączone z finisażem wystawy zdjęć w Galerii Przechodniej MBP. Opowiem na nim o codziennym życiu w Kirgistanie.


Więcej…

Warsztaty fotograficzne w Oświęcimiu

Celem kolejnego spaceru z aparatami w rękach były Bulwary nad Sołą.

 Widok z kładki dla pieszych na Sołę, most Piastowski i skryty wiosną za drzewami zamek w Oświęcimiu

Więcej…

Kirgistan - trzecia wyprawa

W poniedziałek, 9 stycznia, po raz trzeci lecę do Kirgistanu. Tym razem spróbuję znaleźć trochę czasu, by przewietrzyć migawkę ulubionego, analogowego Kieva.

 

 

Więcej…

Kirgistan - czwarta wyprawa

Warszawa-Moskwa-Biszkek-Karakoł-Naryn-Biszkek-Osz-Dżalalabad-Osz-Talas-Biszkek-Moskwa-Warszawa. Tak w dużym skrócie wygląda plan czwartej wyprawy do Kirgistanu. Start pojutrze, w środę, powrót 5 kwietnia.

 

 

Więcej…

Makrofotografie w jednym miejscu

W tym roku bardzo często jest dobre światło do zdjęć z bliska. Takie jak lubię – miękkie, lekko rozproszone, delikatne, pozwalające malować przy pomocy aparatu i obiektywu. Grzechem wielkim byłoby nie wykorzystywać tak fantastycznych warunków.

fotografia makro 100 2019

Więcej…

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.


O tym, jak się to stało, napisałem nieco więcej tutaj.

Po dotarciu do domu, dziś wieczorem, na spokojnie, po trudnym dniu w pracy, obejrzałem przesłaną nagrodę za fotografię. Medal jest naprawdę piękny. Trójwymiarowy napis FIAP SCIENTIA ARS LUMEN ( [FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej] SZTUKA ZNAJOMOŚCI ŚWIATŁA) - otacza kulę ziemską z zaznaczonymi  kontynentami. Jest powód do dumy :)

Spełniły się tym samym życzenia od przyjaciół i znajomych, osobiste i internetowe, by pierwszy medal nie był samotny ;), by były kolejne. No i dzieje się. Dziękuję :)

Jest znane powiedzenie: do trzech razy sztuka. Trzeci raz dziś zagląda zza węgła i zdaje się pytać – co Ty na to. Odpowiadam: cały czas pracuję nad światłem i myślę, że na trzecim razie się nie skończy ;)
Może także tak się zdarzy, że trzeci medal będę miał okazję wreszcie odebrać osobiście. To dla mnie ważne.

Tylko dobrego, też fotograficznego, w Nowym Roku 2017 :)