1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Manchester 04 – Victoria Station

Dworzec kolejowy Victoria Station w Manchesterze zachwyca połączeniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z zachowaną strukturą zabytkowych budynków.

Więcej…

Naleśnikowe szaleństwo

Takie poniedziałki mogłyby być codziennie. Wspaniali ludzie, mnóstwo humoru, pozytywnej energii i pancakes w roli głównej.

Więcej…

Na rowerze z aplikacją

Trudno mi dziś wyobrazić sobie jazdę na rowerze bez smartfona przy kierownicy. Bez pomiaru prędkości, przejechanych kilometrów itd. Ale też nie było mi łatwo znaleźć aplikację, która by działała bez zarzutu i posiadała wszystkie potrzebne funkcje.

na rowerze cobike 01

Więcej…

Piękne panie i piękne konie

19 lutego miałem przyjemność uczestniczyć w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez KMF Chełmek. Piękne panie i piękne konie = piorunująca mieszanka = Ośrodek Hipoterapeutyczno-Rehabilitacyjno-Jezdziecki IKARION w Bobrku + KMF.

 

 

Więcej…

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Czasem warto poczekać. Nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Tak było z prognozami pogody na noc z 28 na 29 czerwca 2018 r.


Więcej…

"Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Zapraszam na spotkanie

O zachwycającym, i jednocześnie pełnym sprzeczności, kraju z Azji Środkowej miałem okazję wielokrotnie opowiadać w różnych miejscach. W tak zacnym miejscu jak Biblioteka Śląska w Katowicach jeszcze nie.

Więcej…

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.


O tym, jak się to stało, napisałem nieco więcej tutaj.

Po dotarciu do domu, dziś wieczorem, na spokojnie, po trudnym dniu w pracy, obejrzałem przesłaną nagrodę za fotografię. Medal jest naprawdę piękny. Trójwymiarowy napis FIAP SCIENTIA ARS LUMEN ( [FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej] SZTUKA ZNAJOMOŚCI ŚWIATŁA) - otacza kulę ziemską z zaznaczonymi  kontynentami. Jest powód do dumy :)

Spełniły się tym samym życzenia od przyjaciół i znajomych, osobiste i internetowe, by pierwszy medal nie był samotny ;), by były kolejne. No i dzieje się. Dziękuję :)

Jest znane powiedzenie: do trzech razy sztuka. Trzeci raz dziś zagląda zza węgła i zdaje się pytać – co Ty na to. Odpowiadam: cały czas pracuję nad światłem i myślę, że na trzecim razie się nie skończy ;)
Może także tak się zdarzy, że trzeci medal będę miał okazję wreszcie odebrać osobiście. To dla mnie ważne.

Tylko dobrego, też fotograficznego, w Nowym Roku 2017 :)