1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Warto zajrzeć do Paczkowa

To miasto położone nieopodal Nysy w województwie opolskim urzeka niepowtarzalnym klimatem i historią, którą można poczuć na każdym kroku, nawet podczas krótkiej wizyty. Reklamowane jest przez miejskie władze jako polskie Carcassonne. Nieco bez sensu, bo porównanie, moim zdaniem, nietrafne, a sam Paczków ma tyle walorów, że nie trzeba go dowartościowywać w taki sposób.

 

 

Więcej…

Koncert Mary&Proven Way w Libiążu

W piątkowe popołudnie zajrzałem do kawiarni „Nisza” na zaproszenie Marii. Była to okazja nie tylko do posłuchania standardów jazzowych, w wykonaniu Mary&Proven Way, ale także zrobienia paru zdjęć.

Więcej…

Jubileuszowe, 20. zdjęcie z Leninem

Od ostatniego strzału migawki i fotki przy pomniku wodza minęły ponad cztery miesiące. Ale warto było czekać.

Więcej…

Białoruś. Sąsiad nieznany – po spotkaniu

Pierwsze slajdowisko poświęcone białoruskim walorom turystycznym i historycznym za mną. I za wspaniałymi gośćmi, którzy przyszli lub przyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Jak było? Nie mnie oceniać. Wiem, czego zabrakło.

Fot. Paweł Waligóra

Więcej…

Kirgistan - pierwszy raz w zimie

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z trzeciego, a pierwszego w tym roku wypadu do Kirigistanu. Szczególnie miłośnicy samolotów powinni być usatysfakcjonowani ;)

 

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie

13. w piątek wszystko może się zdarzyć. Tym razem zdarzało się tylko dobrze dzięki wspaniałym ludziom – gościom i organizatorom. Zaskoczenia - orientalna niespodzianka, czyli manty. I, dla kontrastu - „klątwa Lenina” ;).

 

Więcej…

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.


O tym, jak się to stało, napisałem nieco więcej tutaj.

Po dotarciu do domu, dziś wieczorem, na spokojnie, po trudnym dniu w pracy, obejrzałem przesłaną nagrodę za fotografię. Medal jest naprawdę piękny. Trójwymiarowy napis FIAP SCIENTIA ARS LUMEN ( [FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej] SZTUKA ZNAJOMOŚCI ŚWIATŁA) - otacza kulę ziemską z zaznaczonymi  kontynentami. Jest powód do dumy :)

Spełniły się tym samym życzenia od przyjaciół i znajomych, osobiste i internetowe, by pierwszy medal nie był samotny ;), by były kolejne. No i dzieje się. Dziękuję :)

Jest znane powiedzenie: do trzech razy sztuka. Trzeci raz dziś zagląda zza węgła i zdaje się pytać – co Ty na to. Odpowiadam: cały czas pracuję nad światłem i myślę, że na trzecim razie się nie skończy ;)
Może także tak się zdarzy, że trzeci medal będę miał okazję wreszcie odebrać osobiście. To dla mnie ważne.

Tylko dobrego, też fotograficznego, w Nowym Roku 2017 :)