1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Hesja odleciał w Krakowie

Najważniejsza jest dobra zabawa. Wtedy też powstają dobre zdjęcia - mówił w sobotę, podczas wernisażu wystawy „Odloty hesji” w Krakowie, Sławek Krajniewski - jeden z najlepszych polskich fotografów lotnictwa.

 

 

Więcej…

Na wąskich torach

Parowozownia w Bytomiu Karbiu to miejsce magiczne. Za sprawą pasjonatów ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych możemy przenieść się w czasie do XIX i początków XX wieku.


 

Więcej…

Poranek na wale wiślanym

Niedzielny wschód słońca nie był tak olśniewający jak sobotni. Ale równie piękny.

petersoon wschod slonca 02 2019 007 700

Więcej…

Trzy razy dookoła świata z Francją i Kirgistanem w tle

Dziś, podczas robienia porządków w internetach, zajrzałem również na Flightdiary. Ponownie, po kilku miesiącach, spojrzałem na liczbę 124.275.

flightdiary 04 2021 700

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

Więcej…

Na Tatarskiej Grobli

Tę miejscówkę mieliśmy odwiedzić podczas poprzedniego spaceru fotograficznego po Stawach Grojeckich. Została na następny raz. I dobrze.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.


O tym, jak się to stało, napisałem nieco więcej tutaj.

Po dotarciu do domu, dziś wieczorem, na spokojnie, po trudnym dniu w pracy, obejrzałem przesłaną nagrodę za fotografię. Medal jest naprawdę piękny. Trójwymiarowy napis FIAP SCIENTIA ARS LUMEN ( [FIAP - Fédération Internationale de l'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej] SZTUKA ZNAJOMOŚCI ŚWIATŁA) - otacza kulę ziemską z zaznaczonymi  kontynentami. Jest powód do dumy :)

Spełniły się tym samym życzenia od przyjaciół i znajomych, osobiste i internetowe, by pierwszy medal nie był samotny ;), by były kolejne. No i dzieje się. Dziękuję :)

Jest znane powiedzenie: do trzech razy sztuka. Trzeci raz dziś zagląda zza węgła i zdaje się pytać – co Ty na to. Odpowiadam: cały czas pracuję nad światłem i myślę, że na trzecim razie się nie skończy ;)
Może także tak się zdarzy, że trzeci medal będę miał okazję wreszcie odebrać osobiście. To dla mnie ważne.

Tylko dobrego, też fotograficznego, w Nowym Roku 2017 :)