1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Jak się przygotować do jesiennego spaceru fotograficznego

Piękny październik zachęca do porannych wypraw, podziwiania i uwieczniania malowniczych wschodów słońca w mglistych plenerach. By była to przyjemność, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan po raz szósty

Znajomy zapytał: gdzie jest informacja o twoim szóstym wyjeździe do Azji Centralnej? Dobre pytanie, bo była to szczególna wizyta w Kirgistanie i mocno emocjonalna. Z różnych względów.

Więcej…

Fotograficzne szkice z Marią

Ogłoszone rok temu święto Sześciu Króli świętowaliśmy z Wróblami podczas kolejnej* sesji zdjęciowej. Marysia, choć otrzaskana ze sceną, długo dojrzewała do decyzji o solowym występie przed obiektywem.

Więcej…

Wybieram last minute

tunezja djerba 003a

Więcej…

Dym w obiektywie

Fotografowanie dymu sprawia niesamowitą frajdę. Dodatkowo, nie wymaga w przypadku posiadania aparatu fotograficznego praktycznie żadnych inwestycji.

dym strach 02

Więcej…

Manchester 01 - Runway Visitor Park

Wyspy nigdy nie były celem moich planowanych wyjazdów. Gdy jednak się zdarzyło, że mogę tam śmignąć, śmignąłem. W miłym towarzystwie :)

 

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Szlak Zabytków Techniki w województwie śląskim obfituje w miejsca niezwykłe i magiczne. Po walcowni w Szopienicach przyszedł czas na Karchowice. Tam spotkało nas wiele miłych niespodzianek.


 

Nie ma się co oszukiwać – nazwa Stacja Wodociągowa „Zawada” niespecjalnie zachęca do odwiedzin. No bo co tam oglądać? Rury, może wodę? Wybór Karchowic był wymuszony warunkami atmosferycznymi. Kropił deszcz, niebo zasnuło się ciemnymi chmurami, a my chcieliśmy koniecznie odwiedzić ciekawe miejsce i robić zdjęcia.

W niedzielne popołudnie dotarliśmy do budynku. Brama zamknięta, wokół żywego ducha. Tyle kilometrów na nic? Jest domofon. Dzwonimy. Odpowiada mężczyzna. Tłumaczymy, że my na zwiedzanie. Odpowiada, że to jest funkcjonujący zakład, ale bramka się otwiera.

W środku przejął nas jeden z pracowników i przekazał mistrzowi. Dzięki niemu mieliśmy okazję zobaczyć, jak działa Stacja Uzdatniania Wody „Zawada” w Karchowicach.

Nas jednak bardziej interesowały fantastyczne maszyny parowe, zachowane w doskonałym stanie dzięki wspaniałym ludziom, którzy lata temu rozumieli, że nie wolno oddać ich na złom, bo to historyczne dziedzictwo. Panie i Panowie – wielki szacunek dla Was i waszej pracy.

Więcej o stacji: http://www.gpw-zawada.pl/