1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Na Bazarze Oszskim w Biszkeku

Trudno sobie wyobrazić azjatyckie kraje bez targowisk nie mających końca. Dordoj i Osz w stolicy Kirgistanu są tego najlepszym przykładem.

bazar osz 700

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Chrzanowie

Stało się :) Zapraszam na wystawę fotografii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej…

6 powodów, dla których jeżdżę na rowerze

Coraz więcej osób pyta mnie, co mi daje regularne korzystanie z jednośladu i w jaki sposób motywuję się do jazdy. Z przyjemnością odpowiadam na te pytania.

szesc powodow

Więcej…

Drugi medal cieszy

Trochę zaniedbałem pisanie na petersoon.pl, a się ostatnio podziało. Udział w International Photography Competition “Landscapes of the World” i brązowy medal FIAP to duży powód do radości.

Więcej…

Dym w obiektywie

Fotografowanie dymu sprawia niesamowitą frajdę. Dodatkowo, nie wymaga w przypadku posiadania aparatu fotograficznego praktycznie żadnych inwestycji.

dym strach 02

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Przeciszowie

Po krótkiej przerwie wracam do opowiadania o jednym z najpiękniejszych krajów świata. Na kolejne spotkanie i wystawę zdjęć serdecznie zapraszam 5 maja. Start o godz. 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

W miniony piątek było mocno i dobrze muzycznie. Bluesowo i rockowo. Czyli tak, jak zespół czuje. Emocje oddaje publiczności. Robi to znakomicie, co potwierdził 23 marca w sali kinowej ośrodka kultury.

Znacie pytanie „czujesz bluesa?”, czyli rozumiesz, o co chodzi? Makar z ekipą po raz kolejny pokazał, że czują bluesa jak mało kto. Każdy, kto, choć pobieżnie, prześledzi muzyczne losy Andrzeja Makarewicza, nie będzie zaskoczony.
Pierwszy raz grupa zaprezentowała się w Chełmku 13 maja 2016 roku. Wtedy było kameralnie, w małej sali. Dała wówczas fenomenalny koncert.

Dwa lata później powtórzyła występ w ośrodku kultury. Tym razem w sali kinowej. I znów było bardzo energetycznie, choć, moim zdaniem, nieco mniej niż za pierwszym razem. Ale dalej był to czysty ogień na żywo :)
Oceniam tak może dlatego, że np. nie było mojego ulubionego i wybornego wykonania „Personal Jesus” z repertuaru Depeche Mode w wykonaniu M&COTC.

Na to czekałem. Z pewnością na odbiór wpłynęła także mała ilość osób na koncercie. Trochę to wyjaśnia mecz z Nigerią w tym samym czasie.
Być może stało się też tak dlatego, że zespół przed kolejną trasą koncertową miał nową setlistę i sprawdzał, czy jej konstrukcja jest właściwa.

Ale to, co najważniejsze, zawsze na końcu. Ponieważ z Makarem oddajemy się zgubnemu nałogowi palenia, w 2016 roku po koncercie pogadaliśmy dość długo o historii muzyki, brzmieniach, gitarach i wzmacniaczach. Teraz było znacznie mniej czasu, dlatego po krótkiej rozmowie, bezspornie zgodziliśmy się co do jednego – że Johny Cash to ekstraklasa muzyki.

Co było dla mnie ciekawym odkryciem, a rozmawialiśmy dwa dni przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Białoruś, Makar urodził się w znanych mi Lachowiczach na Białorusi.

Po wydarzeniu czekała mnie jeszcze bardzo miła niespodzianka. Oto bowiem na zakończenie pięknego wieczoru od Tadeusza dostałem w prezencie pierwszą płytę Makar & Children Of The Corn, zatytułowaną tak samo. Dziękuję bardzo :)

Takie dni zapamiętuje się na zawsze.