1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Fotografia w ogrodzie

Wiosną na rabatach pojawiają się pierwsze kwiaty. Kolejne rośliny będą pięknie rozkwitać latem i jesienią. Jak uwiecznić je na zdjęciach makro, by mieć pamiątkę oraz pochwalić się znajomym efektami naszej pracy? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.


 

Więcej…

Zapraszam na spacery fotograficzne

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Chcesz dobrze poznać możliwości swojego aparatu? To rzuć wszystko i chodźmy fotografować :)

Więcej…

Marian Kocemba i jego izba

Gdy przyjrzymy się bliżej kolekcjonerom i miłośnikom historii żyjącym na ziemi oświęcimskiej, to okaże się, że Marian Kocemba z Osieka nie jest tak znany, jak na to zasługuje ze względu na swoje zbiory i osobowość.

marian kocemba izba osiek 700 01

Więcej…

W drodze do Karakołu

24 godziny - tyle trwało przemieszczenie się z Oświęcimia do Karakołu nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie.

 

Więcej…

Air Show Radom 2017 i gwiazda B-52

Nie ukrywam – głównym powodem mojego trzeciego wyjazdu na pokazy lotnicze do Radomia było  zobaczenie amerykańskiego bombowca strategicznego B-52 Stratofortress.

Więcej…

Rotmistrz Witold Pilecki był także malarzem

W trakcie podróży po Białorusi warto zajrzeć do miejscowości Krupowo koło Lidy. W tutejszym kościele można bowiem zobaczyć obraz autorstwa rotmistrza Witolda Pileckiego.

Więcej…

Nie znalazłem nikogo, kto wstałby w niedzielę o 6 rano, by wybrać się na poranny spacer fotograficzny. Nie dziwię się ;) Poszedłem sam.

Po drodze na wiślany wał spotkałem bociana pracowicie szukającego pożywienia na łące przy wschodzącym słońcu. Pomachaliśmy sobie – on mi skrzydłem, ja jemu ręką. Chwilę później podziwiałem ptaki siedzące na przewodach energetycznych i ułożone w sobie tylko znane nuty natury.

Potem pozostało tylko rozkoszować się pięknem przyrody w pobliżu płynącej nieopodal Wisły. Pięknem prostym, oczywistym, spotykanym także codziennie w drodze do pracy i rowerowych przejażdżek. Z reguły niezauważanym.

Na wiślanym wale i łąkach można obecnie podziwiać m.in.: wrotycz pospolity, starca jakubka, ostropest, mniszka pospolitego i wiele innych polnych roślin w pełni letniego rozkwitu.
Z tych i innych darów natury nasze wspaniałe babcie sporządzały tajemnicze i tylko sobie znane mikstury, pomagające przy najróżniejszych dolegliwościach organizmu.

Podczas porannego, godzinnego spaceru spotkałem tylko jednego wędkarza, który wracał do domu. To wspaniałe uczucie i wielki komfort – móc wyjść z domu, by parę minut później zatracić się całkowicie w pięknie przyrody.