1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Białoruś widziana od środka

Któregoś dnia zadzwonił do mnie Łukasz Dziedzic z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Nagramy rozmowę o Białorusi? - zapytał. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie opowiem o naszym mało znanym sąsiedzie.

bialorus sasiad nieznany

Więcej…

Klimatyczny jubileusz kolejowy w Chełmku

Z przyjemnością wracam do czwartkowego wieczoru na chełmeckim dworcu. Przyznaję, takiej artystycznej formy świętowania 160-lecia wjazdu do miejscowości pierwszego pociągu w historii do tej pory nie widziałem. Pozytywne skojarzenia z Industriadą nasuwają się same.


Więcej…

Pełnia Kwiatowego Księżyca

Dzisiejsza pełnia miała dodatkowy walor widokowy w postaci chmur, co jakiś czas przesłaniających satelitę Ziemi.

Więcej…

Lenin w Leninie, Niemcewicz w Skokach

Jedną z ciekawszych miejscowości odwiedzonych przez nas podczas ostatniej wyprawy na Białoruś była wioska Lenin.

lenin wjazd do wioski

Więcej…

Zapraszam na wydrukujfotografie.pl

Tę stronę internetową śledziłem od pewnego czasu. Przede wszystkim dlatego, że od dawna zastanawiałem się, w jaki sposób rozpowszechniać dobre jakościowo odbitki zdjęć, gdyby ktoś zapragnął którąkolwiek z moich fotografii powiesić na ścianie u siebie w domu.

Więcej…

Salvador Dali w Wiśle

Kiedy w trakcie rozmów ze znajomymi mówię, że różnorodne prace hiszpańskiego, genialnego twórcy są do obejrzenia w miejscu oddalonym tylko o godzinę jazdy autem z Oświęcimia, słyszę – wkręcasz nas. Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówka istnieje. Naprawdę.

wisla muzeum realizmu magicznego 015 700

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Weekend upłynął pod znakiem aktywności w studiu. Robiliśmy zdjęcia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. To z kolei stawiało przed nami duże wyzwania.

warsztaty fotograficzne 700

Magda przyjechała do Brzezinki z Katowic. Przywiozła ze sobą mnóstwo różnorakich wyrobów rękodzielniczych. Ze względu na ogrom przewidzianych działań podzieliliśmy zajęcia na dwie części – sobotnią i niedzielną.

Na co dzień Magda jest osobą bardzo aktywną. Pracuje, do tego prowadzi firmę. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji – szyciu. Zakres tematyczny wykonywanych przez nią prac jest bardzo szeroki – od prostych ozdób i praktycznych przedmiotów codziennego użytku, przez obrazy, po bardzo skomplikowane i czasochłonne projekty półmetrowych lalek w uszytych specjalnie dla nich ubraniach.
Próbuje także swoich sił, z powodzeniem, w ceramice i linorycie. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami podczas zajęć, które prowadzi w kilku domach kultury w Katowicach.
Więcej informacji na jej temat i jej fantastycznych dzieł znajdziecie na stronie internetowej
uszyciznici.pl

oraz na fanpage'u na Facebooku
facebook.com/uszyciznicipl

Pracowaliśmy z wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi z różnorakich materiałów, przedmiotami o prostej lub skomplikowanej fakturze, sprawdzaliśmy, które z oświetleń i teł przyniesie w konkretnych przypadkach najlepsze efekty.

5 godzin spędzonych bardzo aktywnie w studiu pokazało, że także przy użyciu kompaktu można uzyskać bardzo dobre efekty. To, zresztą, sam ciągle powtarzam. Najważniejsze przy sesji produktowej są bowiem dwa elementy – dobre światło i pomysł na zdjęcie.

Panie zainteresowane jak najlepszym prezentowaniem swoich niezwykłych prac w internecie zapraszam na:
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA KOBIET ZAJMUJĄCYCH SIĘ RĘKODZIEŁEM

Teraz, dzięki uprzejmości Magdy, możecie porównać fotografie zrobione w tych samych warunkach oświetleniowych dwoma różnymi aparatami.
W obu przypadkach obróbka wyglądała tak samo. Czyli: kadrowanie (jeśli było trzeba), zmiana jasności/kontrastu, zwiększenie/zmniejszenie nasycenia kolorów w celu jak najwierniejszego oddania rzeczywistej kolorystki produktów, wyostrzanie przy zmniejszaniu zdjęć.

 

Poniżej moje kadry z weekendowych działań twórczych. Używałem lustrzanki Nikon D200 z obiektywem SIgma 18-50/2,8.

 

Zdjęcia Magdy wykonane aparatem kompaktowym Nikon Coolpix S6300.