1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wykopaliska fotograficzne II

Ponad pięć lat temu zachęcony przez Lucjana, kolegę z pracy, wybrałem się na Operację Południe czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bielsku Białej. Chociaż jestem militarnym profanem, szybko dałem się wciągnąć w klimat tej niezwykłej imprezy. Odkopane zdjęcia przypomniały niezwykłą atmosferę, która wtedy panowała.

Więcej…

Jak się przygotować do jesiennego spaceru fotograficznego

Piękny październik zachęca do porannych wypraw, podziwiania i uwieczniania malowniczych wschodów słońca w mglistych plenerach. By była to przyjemność, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Więcej…

Za mną mały jubileusz lotniczy

Tyle co zakończony wypad na Krym okazał się również wypadem jubileuszowym ;) W trakcie tego ostatniego wyjazdu zaliczyłem 42. start i lądowanie. Dla porządku dodam, że zdarzenie miało miejsce na pokładzie  Embraera 195 (LOT) z Moskwy do Warszawy. Wcześniej miałem przyjemność podróżować z Moskwy do Symferopola potężnym Iłem 96 (na zdjęciu poniżej).

 

 

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Chrzanowie

Stało się :) Zapraszam na wystawę fotografii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej…

Jak odróżnić wiarygodną informację od fake newsa? Czy jest to możliwe?

To pytania, które szczególnie dziś są aktualne. I będą coraz bardziej. Miałem wielką przyjemność rozmawiać o tym - podczas prowadzonego przeze mnie warsztatu w ramach tegorocznego Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka - ze studentami z uczelni śląskich i małopolskich. Było energetycznie. W tle – magiel.

Fot. Alicja Bartuś

Więcej…

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Czasem warto poczekać. Nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Tak było z prognozami pogody na noc z 28 na 29 czerwca 2018 r.


Więcej…

Weekend upłynął pod znakiem aktywności w studiu. Robiliśmy zdjęcia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. To z kolei stawiało przed nami duże wyzwania.

warsztaty fotograficzne 700

Magda przyjechała do Brzezinki z Katowic. Przywiozła ze sobą mnóstwo różnorakich wyrobów rękodzielniczych. Ze względu na ogrom przewidzianych działań podzieliliśmy zajęcia na dwie części – sobotnią i niedzielną.

Na co dzień Magda jest osobą bardzo aktywną. Pracuje, do tego prowadzi firmę. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji – szyciu. Zakres tematyczny wykonywanych przez nią prac jest bardzo szeroki – od prostych ozdób i praktycznych przedmiotów codziennego użytku, przez obrazy, po bardzo skomplikowane i czasochłonne projekty półmetrowych lalek w uszytych specjalnie dla nich ubraniach.
Próbuje także swoich sił, z powodzeniem, w ceramice i linorycie. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami podczas zajęć, które prowadzi w kilku domach kultury w Katowicach.
Więcej informacji na jej temat i jej fantastycznych dzieł znajdziecie na stronie internetowej
uszyciznici.pl

oraz na fanpage'u na Facebooku
facebook.com/uszyciznicipl

Pracowaliśmy z wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi z różnorakich materiałów, przedmiotami o prostej lub skomplikowanej fakturze, sprawdzaliśmy, które z oświetleń i teł przyniesie w konkretnych przypadkach najlepsze efekty.

5 godzin spędzonych bardzo aktywnie w studiu pokazało, że także przy użyciu kompaktu można uzyskać bardzo dobre efekty. To, zresztą, sam ciągle powtarzam. Najważniejsze przy sesji produktowej są bowiem dwa elementy – dobre światło i pomysł na zdjęcie.

Panie zainteresowane jak najlepszym prezentowaniem swoich niezwykłych prac w internecie zapraszam na:
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA KOBIET ZAJMUJĄCYCH SIĘ RĘKODZIEŁEM

Teraz, dzięki uprzejmości Magdy, możecie porównać fotografie zrobione w tych samych warunkach oświetleniowych dwoma różnymi aparatami.
W obu przypadkach obróbka wyglądała tak samo. Czyli: kadrowanie (jeśli było trzeba), zmiana jasności/kontrastu, zwiększenie/zmniejszenie nasycenia kolorów w celu jak najwierniejszego oddania rzeczywistej kolorystki produktów, wyostrzanie przy zmniejszaniu zdjęć.

 

Poniżej moje kadry z weekendowych działań twórczych. Używałem lustrzanki Nikon D200 z obiektywem SIgma 18-50/2,8.

 

Zdjęcia Magdy wykonane aparatem kompaktowym Nikon Coolpix S6300.