1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Amazing Thailand

Niezwykła Tajlandia... To był jeden z tych wyjazdów, które mogą się przyśnić. Gdy znajoma zadzwoniła do mnie w listopadzie 1999 r. i zapytała, czy chcę lecieć do Tajlandii, odpowiedziałem bez wahania - oczywiście. Propozycja była na takim poziomie abstrakcji, że nie mogłem rzec inaczej. Kilka tygodni później płynąłem na przeładowanym statku pasażerskim na Ko Lanta.

 

 

Więcej…

Na rowerze dookoła Oświęcimia

Trasa wokół miasta jest ciekawa i różnorodna. Wymaga jednak pewnego doświadczenia w jeździe na dwóch kółkach. Do pokonania mamy bowiem prawie 30 kilometrów.

na rowerze dookola oswiecimia 2020

Więcej…

Niedziela na górce w Balicach

Dwa tygodnie temu trafił się spontaniczny wyjazd na górkę do Balic z Jackiem Krawczykiem. Zmówiliśmy się na FB, szybka organizacja i pojechali :)

 

 

Więcej…

Na wąskich torach

Parowozownia w Bytomiu Karbiu to miejsce magiczne. Za sprawą pasjonatów ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych możemy przenieść się w czasie do XIX i początków XX wieku.


 

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Przeciszowie

Po krótkiej przerwie wracam do opowiadania o jednym z najpiękniejszych krajów świata. Na kolejne spotkanie i wystawę zdjęć serdecznie zapraszam 5 maja. Start o godz. 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Więcej…

Makro natura – zdjęcia stare i nowe

Niedawno obiecałem zamieścić na stronie więcej makrofotografii. Dziś zapraszam do oglądania.

Więcej…

Weekend upłynął pod znakiem aktywności w studiu. Robiliśmy zdjęcia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. To z kolei stawiało przed nami duże wyzwania.

warsztaty fotograficzne 700

Magda przyjechała do Brzezinki z Katowic. Przywiozła ze sobą mnóstwo różnorakich wyrobów rękodzielniczych. Ze względu na ogrom przewidzianych działań podzieliliśmy zajęcia na dwie części – sobotnią i niedzielną.

Na co dzień Magda jest osobą bardzo aktywną. Pracuje, do tego prowadzi firmę. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji – szyciu. Zakres tematyczny wykonywanych przez nią prac jest bardzo szeroki – od prostych ozdób i praktycznych przedmiotów codziennego użytku, przez obrazy, po bardzo skomplikowane i czasochłonne projekty półmetrowych lalek w uszytych specjalnie dla nich ubraniach.
Próbuje także swoich sił, z powodzeniem, w ceramice i linorycie. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami podczas zajęć, które prowadzi w kilku domach kultury w Katowicach.
Więcej informacji na jej temat i jej fantastycznych dzieł znajdziecie na stronie internetowej
uszyciznici.pl

oraz na fanpage'u na Facebooku
facebook.com/uszyciznicipl

Pracowaliśmy z wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi z różnorakich materiałów, przedmiotami o prostej lub skomplikowanej fakturze, sprawdzaliśmy, które z oświetleń i teł przyniesie w konkretnych przypadkach najlepsze efekty.

5 godzin spędzonych bardzo aktywnie w studiu pokazało, że także przy użyciu kompaktu można uzyskać bardzo dobre efekty. To, zresztą, sam ciągle powtarzam. Najważniejsze przy sesji produktowej są bowiem dwa elementy – dobre światło i pomysł na zdjęcie.

Panie zainteresowane jak najlepszym prezentowaniem swoich niezwykłych prac w internecie zapraszam na:
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA KOBIET ZAJMUJĄCYCH SIĘ RĘKODZIEŁEM

Teraz, dzięki uprzejmości Magdy, możecie porównać fotografie zrobione w tych samych warunkach oświetleniowych dwoma różnymi aparatami.
W obu przypadkach obróbka wyglądała tak samo. Czyli: kadrowanie (jeśli było trzeba), zmiana jasności/kontrastu, zwiększenie/zmniejszenie nasycenia kolorów w celu jak najwierniejszego oddania rzeczywistej kolorystki produktów, wyostrzanie przy zmniejszaniu zdjęć.

 

Poniżej moje kadry z weekendowych działań twórczych. Używałem lustrzanki Nikon D200 z obiektywem SIgma 18-50/2,8.

 

Zdjęcia Magdy wykonane aparatem kompaktowym Nikon Coolpix S6300.