1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wspomnienie Air Show Radom 2015

Po dłuższym czasie znalazłem chwilę, żeby na spokojnie przejrzeć zdjęcia zrobione podczas tegorocznych pokazów lotniczych.

 

Więcej…

Białoruś. Zapraszam na spotkanie

Moja przygoda z tym krajem zaczęła się w 2002 roku. Trwa do dziś.

Ruiny zamku w Nowogródku

Więcej…

Archiwalne loty

Gdy w wolnej chwili zajrzymy do fotograficznego archiwum, znajdziemy tam zdjęcia, które przywołają w pamięci ludzi, miejsca, sytuacje...

 

 

Więcej…

Niezwykły Kirgistan - marzec 2009

Propozycja wyjazdu do Kirgistanu w Azji Środkowej przyszła nieoczekiwanie. Wyjechałem w niedzielę 22 marca, wróciłem w poniedziałek 30 marca 2009 r. Po niewielkich perturbacjach związanych z pilnym zrobieniem nowego paszportu (bo stary stracił nagle ważność) pojawiło się pytanie: dokąd jadę? 

 kirgistan droga do domu700

Więcej…

Bunkry w Chełmku II

Plenerowa ekspozycja schronów obserwacyjnych na Kamionce jest gotowa do zwiedzania. W piątek kilkanaście osób uczestniczyło w okolicznościowym spotkaniu z okazji oficjalnego udostępnienia tego miejsca turystom. 

Więcej…

Lenin zabójca i inne historie

Ostatni pobyt na Białorusi zaowocował wizytami w Zaosiu, Nowogródku, Słonimie i Pińsku. Pozwolił także na wzbogacenie kolekcji pomników Lenina o aż sześć nowych zdjęć.

Pomnik Lenina w Pińsku

Więcej…

W niedzielę zwykle wrzucam na Facebooka zdjęcia z porannej jazdy na rowerze. Tym razem, ze względu na nieoczywiste warunki atmosferyczne, zdecydowałem się na spacer fotograficzny.

makro brzezinka 700

Niewiele brakowało, a nic by z tego nie było. Dopadł mnie mocny, poranny leń. Po raz kolejny okazało się jednak, że jeśli bardzo się nie chce wyjść, to potem z reguły jest bardzo ciekawie. Tak się podziało i teraz.

Należę do tych szczęściarzy, których od Wisły i jej okolic, wraz z wałami, dzieli niewielka odległość. Zatem wypad nad rzekę nie wiąże się ze szczególnym wysiłkiem ani poświęcaniem dużej ilości czasu na dotarcie na miejsce.

Poza walką z leniem, biłem się także z myślami patrząc przez okno. Tam mgła i temperatura na pograniczu 0 st. C. Czyli bez żadnych szans na ekscytujące obrazy związane z mrozem i szadzią. Ale zdecydowała mgła. Na czym polegała jej wyjątkowość? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

Zapraszam do obejrzenia wybranych zdjęć ze spaceru przy prawym brzegu Wisły.