1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Niezwykły Kirgistan. Zapraszam na wystawę w Przeciszowie

Piątunio już pojutrze i pojutrze o godz. 18 spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie na wernisażu. Będą opowieści o Kirgistanie, dużo zdjęć, filmy i zielona herbata. Gdyby ktoś nie był przekonany, że warto przyjść, powinien zmienić zdanie po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy w Radiu Kraków ;)


Łukasz Fuczek z GBP w Przeciszowie, red. Jan Stępień z Radia Kraków i moja skromna osoba

Więcej…

Wykopaliska fotograficzne I

Mam teraz trochę wolnego czasu. Częściowo poświęcam go na przeglądanie zawartości komputerów i odkrywam zdjęcia, o których zdążyłem już zapomnieć. Jednym ze znalezisk są fotki ze wspólnego wyjazdu pod niebo strażackim podnośnikiem PMT-40 z Piotrem Rymarowiczem w 2006 roku.

Fot. Piotr Rymarowicz

 

Więcej…

Na rowerze między stawami

Zrobiło się ciepło. To najwyższy czas, by wybrać się na wycieczkę i podziwiać urokliwe Nazieleńce w Brzeszczach. 

na rowerze nazielence 15a

Więcej…

Warto zajrzeć do Paczkowa

To miasto położone nieopodal Nysy w województwie opolskim urzeka niepowtarzalnym klimatem i historią, którą można poczuć na każdym kroku, nawet podczas krótkiej wizyty. Reklamowane jest przez miejskie władze jako polskie Carcassonne. Nieco bez sensu, bo porównanie, moim zdaniem, nietrafne, a sam Paczków ma tyle walorów, że nie trzeba go dowartościowywać w taki sposób.

 

 

Więcej…

Siedem dni ukraińskich dziennikarzy w Polsce

Przez tydzień ósemka ukraińskich dziennikarzy pracowała w redakcji „Przełomu” w Trzebini. W sobotę podsumowaliśmy wspólne działania.


 

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Chrzanowie

Stało się :) Zapraszam na wystawę fotografii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej…

Przez tydzień ósemka ukraińskich dziennikarzy pracowała w redakcji „Przełomu” w Trzebini. W sobotę podsumowaliśmy wspólne działania.


 

Goście z Ukrainy przylecieli w niedzielę w nocy. Prawie czterogodzinne opóźnienie samolotu nie wróżyło dobrze na przyszłość. Jak się jednak okazało, było to jedyne niespodziewane i mało pozytywne wydarzenie.

Elena, Galina i Andriej z „Novosti Kramatorska” (Kramatorsk), Natalya, Tatiana i Dima z „Vgoru” (Cherson) oraz Sasza i Kostia z „Popularnych Viedomosti” (Pawłograd) to uczestnicy projektu „Trzy kroki” realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne w Warszawie. Mądrzy, pracowici, ciekawi świata, profesjonalni w swoich działaniach zawodowych i, co najważniejsze, obdarzeni dużym poczuciem humoru :) Wcześniej dwukrotnie spotkaliśmy się na seminariach na Krymie.

W Polsce ukraińscy dziennikarze mieli okazję poznać specyfikę pracy w dwóch redakcjach gazet lokalnych - „Przełomu” w Trzebini i „Nowin” w Raciborzu. Byli także w Krakowie, w drukarni Agory w Tychach, w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, spotkali się z uczniami I LO w Chrzanowie i posłem Tadeuszem Arkitem. Swoje wrażenia z pobytu zaprezentowali w przygotowanych na koniec prezentacjach pt. „Polska w moich oczach”. Towarzyszyła nam niezawodna tłumaczka Wika.

Było nam bardzo miło, bo na podsumowanie polskiego tygodnia przyjechała do nas prezes WCD Agnieszka Komorowska, w ocenie pracy uczestniczył również Jacek Gałązka – dziennikarz, trener i grafik prasowy.

Dziękuję Wam bardzo za wspólnie spędzony czas, bo tydzień minął nie wiadomo kiedy ;) Do zobaczenia za miesiąc:)

W drukarni Agory w Tychach, gdzie drukowany jest "Przełom" było tak:

 

 

Na deser film nakręcony przez Wikę ;) >>>KLKNIJ