1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Analogowe ćwiczenia i wspomnienia

Sobotę poświęciłem na skanowanie i poznawanie możliwości sprzętu. Wczoraj dotarł do mnie skaner Epson V330.

 


 

Więcej…

Porozmawiamy o fotografii otworkowej i kroplach makro

W środę, 28 grudnia, bardzo serdecznie zapraszam na godz. 18 do Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku. Z Mariuszem Sajakiem będziemy opowiadać o tym, jak robić interesujące zdjęcia bez drogich obiektywów, czyli o fotografii otworkowej. Na deser pokaz kropienia - makrofotografii kropli wody i innych płynów.

 

Więcej…

O samolotach na wysokościach przelotowych po białorusku

Propozycja rozmowy o RNAV spottingu dla białoruskiej sekcji Polskiego Radia przyszła niespodziewanie. 

"Trzy siekiery" na wysokości przelotowej (ok. 10 km nad ziemią), czyli Boeing B777.
Tu - linii lotniczych Emirates

Więcej…

Piękne panie i piękne konie

19 lutego miałem przyjemność uczestniczyć w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez KMF Chełmek. Piękne panie i piękne konie = piorunująca mieszanka = Ośrodek Hipoterapeutyczno-Rehabilitacyjno-Jezdziecki IKARION w Bobrku + KMF.

 

 

Więcej…

Pozytywny koniec roku

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Więcej…

Super Blue Blood Moon, Blue Moon, zaćmienia i pełnie

Lubię go? Lubię. Bardzo. Czasem drażni, niepokoi, ale przede wszystkim zachwyca. Księżyc.

Więcej…

„Dziedzictwo” – tak wystawę swoich fotografii nazwali – Joanna Chrząszcz i Roman Stopa. Odważnie, za sprawą wielu znaczeń tytułowego słowa. Zdjęcia dwojga twórców można oglądać w Galerii „Na skrzydłach” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Lipiny - dzielnicę Świętochłowic i bohaterkę wystawy – świat zauważa raz w roku. Procesja Bożego Ciała przyciąga wówczas mnóstwo widzów i fotografów. Przyciąga za sprawą niezwykłego piękna tradycyjnych strojów uczestników procesji.


https://petersoon.pl/8-wpisy/119-procesja-bozego-ciala-w-lipinach


Później zaczyna się codzienne życie. Do następnej procesji.

O swoich pracach autorzy w katalogu piszą tak:
„Wystawa „Dziedzictwo. Spacer po świętochłowickich Lipinach” to próba zarejestrowania krajobrazu dzielnicy Świętochłowic, której los wydaje się przesądzony. Dzielnicy, która ma bogatą historię wpisującą się w dzieje rozwoju śląskiego przemysłu na przełomie XIX i XX wieku, a której schyłek przypadł na lata transformacji ustrojowej w Polsce na lata 90. XX wieku. Lipiny stały się tym samym ofiarą własnego sukcesu. Miejscem zapomnianym przez Boga i ludzi”.

To zapomnienie dobrze widać na zdjęciach prezentowanych w galerii. Joanna i Roman – pomysłodawca projektu - mówili podczas piątkowego wernisażu, że w Lipinach byli wiele razy. Dzięki temu mogli poznać ludzi, poznać lepiej fotografowane miejsca. Zaprzyjaźnić się z nimi.
Tę przyjaźń widać wyraźnie na zdjęciach na wystawie.
Warto zobaczyć.

AUTORZY

Joanna Chrząszcz
https://johanna.pl/

Roman Stopa
https://www.facebook.com/roman.stopa.9