1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Warsztaty fotograficzne w Oświęcimiu

Celem kolejnego spaceru z aparatami w rękach były Bulwary nad Sołą.

 Widok z kładki dla pieszych na Sołę, most Piastowski i skryty wiosną za drzewami zamek w Oświęcimiu

Więcej…

Spacer po Starówce w Mińsku

Stolicę Białorusi odwiedzałem wielokrotnie. Wreszcie jednak było kilka godzin, by bez pośpiechu pochodzić po historycznym centrum miasta.

Więcej…

Kajakiem po Pilicy

Dzięki uprzejmości Waldka Rudyka, dyrektora chełmeckiego ośrodka kultury miałem przyjemność uczestniczyć w środę w wyjeździe studyjnym pod nazwą "Z nurtem Pilicy wśród lasów i łąk". Było turystycznie, historycznie i fantastycznie.

 

 

Więcej…

I Spotkanie spotterskie na Skale w Chełmku

Poszło. Dobrze poszło :) „Co nam lata nad głowami” to hasło tego spotkania i jednocześnie pytanie, na które szukaliśmy odpowiedzi w sobotnie przedpołudnie.


Fot. Paweł Waligóra

Więcej…

Huta Uthemanna w Katowicach Szopienicach – niewiele zostało

Ostatnia, baaardzo zimna niedziela nie sprzyjała wypadom fotograficznym. Wprawdzie świeciło słońce, ale przeprowadzone wiele tygodni wcześniej oblookanie terenu byłej huty Uthemanna w Katowicach Szopienicach nie nastrajało optymizmem. Będzie piździć. I piździło jak cholera.


 

Więcej…

Drugi medal dojechał

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.

Więcej…

Od ponad ośmiu lat odwiedzający Wrocław mogą podziwiać miasto i jego okolice z wysokości ponad 200 metrów nad ziemią.

sky tower 008 700

Charakterystyczna dla krajobrazu grodu położonego nad Odrą wieża jest częścią kompleksu architektonicznego Sky Tower będącego najwyższym budynkiem mieszkalno-usługowym w Polsce.
Punkt widokowy znajduje się niemal na samej górze wieży.

Od razu po wejściu do windy przyciąga uwagę panel z kilkudziesięcioma przyciskami oznaczonymi numerami pięter. Jedziemy na 49. z prędkością 4 metrów na sekundę. Po chwili możemy zza panoramicznych okien podziwiać zabudowę Wrocławia i okolice w promieniu wielu kilometrów. Ponieważ wcześniej przez dwa dni chodziliśmy po mieście, bez trudu rozpoznawaliśmy znajome kształty różnych, zwiedzanych zabytków.

W październiku 2022 roku wstęp kosztował 23 złote (po otwarciu w styczniu 2014 r. - 10 zł). Nie ukrywam, że to jedne z lepiej wydanych przez mnie pieniędzy na turystyczne atrakcje w tym roku.

Na koniec przywołam jeszcze ciekawostkę związaną ze Sky Tower. Pierwotnie projektanci zaplanowali... odkryty taras widokowy na dachu wieży. Na to rozwiązanie, ze względów bezpieczeństwa, nie zgodzili się strażacy.