1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Spacer po Starówce w Mińsku

Stolicę Białorusi odwiedzałem wielokrotnie. Wreszcie jednak było kilka godzin, by bez pośpiechu pochodzić po historycznym centrum miasta.

Więcej…

Nieco o fotografii produktowej

W czwartek spotkaliśmy się w kameralnym gronie, w ramach KMF Chełmek, w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku,  by porozmawiać o zdjęciach przedmiotów i poćwiczyć w pracowni zmontowanej ad-hoc.

Więcej…

Aalam-Ordo w Kirgistanie – centrum stworzone przez nieco szalonego architekta

Każdy z jadących drogą na południu Issyk-Kul musi się choć na chwilę zatrzymać przed niezwykłymi obiektami położonymi nad jeziorem. Oto Aalam-Ordo, miejsce spełnienia wizji nieco szalonego architekta. Ogromne, betonowe jurty, potężne ściany z obrazami rodzajowymi, metalowe drzewa i ogrodzenie z kirgiskimi wzorami ludowymi robią wrażenie. W marcu 2012 roku miejsce to jednak wygląda tak, jakby od dawna żaden gospodarz tu nie zajrzał.

 

 

Więcej…

Pozytywny koniec roku

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Więcej…

Warsztaty fotograficzne – zobacz, co tworzy Magda

Weekend upłynął pod znakiem aktywności w studiu. Robiliśmy zdjęcia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. To z kolei stawiało przed nami duże wyzwania.

warsztaty fotograficzne 700

Więcej…

Dym w obiektywie

Fotografowanie dymu sprawia niesamowitą frajdę. Dodatkowo, nie wymaga w przypadku posiadania aparatu fotograficznego praktycznie żadnych inwestycji.

dym strach 02

Więcej…

Od ponad ośmiu lat odwiedzający Wrocław mogą podziwiać miasto i jego okolice z wysokości ponad 200 metrów nad ziemią.

sky tower 008 700

Charakterystyczna dla krajobrazu grodu położonego nad Odrą wieża jest częścią kompleksu architektonicznego Sky Tower będącego najwyższym budynkiem mieszkalno-usługowym w Polsce.
Punkt widokowy znajduje się niemal na samej górze wieży.

Od razu po wejściu do windy przyciąga uwagę panel z kilkudziesięcioma przyciskami oznaczonymi numerami pięter. Jedziemy na 49. z prędkością 4 metrów na sekundę. Po chwili możemy zza panoramicznych okien podziwiać zabudowę Wrocławia i okolice w promieniu wielu kilometrów. Ponieważ wcześniej przez dwa dni chodziliśmy po mieście, bez trudu rozpoznawaliśmy znajome kształty różnych, zwiedzanych zabytków.

W październiku 2022 roku wstęp kosztował 23 złote (po otwarciu w styczniu 2014 r. - 10 zł). Nie ukrywam, że to jedne z lepiej wydanych przez mnie pieniędzy na turystyczne atrakcje w tym roku.

Na koniec przywołam jeszcze ciekawostkę związaną ze Sky Tower. Pierwotnie projektanci zaplanowali... odkryty taras widokowy na dachu wieży. Na to rozwiązanie, ze względów bezpieczeństwa, nie zgodzili się strażacy.