1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Kirgistan po raz piąty

Od mojego ostatniego wyjazdu do Kirgistanu minęło kilka tygodni. Zmobilizowany wrzucam parę fotek.

 

Więcej…

Manchester 01 - Runway Visitor Park

Wyspy nigdy nie były celem moich planowanych wyjazdów. Gdy jednak się zdarzyło, że mogę tam śmignąć, śmignąłem. W miłym towarzystwie :)

 

Więcej…

W drodze do Karakołu

24 godziny - tyle trwało przemieszczenie się z Oświęcimia do Karakołu nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie.

 

Więcej…

Białoruś. Sąsiad nieznany – po spotkaniu

Pierwsze slajdowisko poświęcone białoruskim walorom turystycznym i historycznym za mną. I za wspaniałymi gośćmi, którzy przyszli lub przyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Jak było? Nie mnie oceniać. Wiem, czego zabrakło.

Fot. Paweł Waligóra

Więcej…

Bruksela w jeden dzień

 Byłem w różnych miejscach na świecie. Wstyd się przyznać – w Brukseli nigdy. Zatem, gdy tylko propozycja wyjazdu do Brukselki się pojawiła, nie mogłem powiedzieć – nie.

 

 

Więcej…

"Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Zapraszam na spotkanie

O zachwycającym, i jednocześnie pełnym sprzeczności, kraju z Azji Środkowej miałem okazję wielokrotnie opowiadać w różnych miejscach. W tak zacnym miejscu jak Biblioteka Śląska w Katowicach jeszcze nie.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Trwa festiwal zachwytów nad sztuczną inteligencją i jej możliwościami w różnych dziedzinach działalności. Tymczasem AI jest z nami od wielu lat. Wielu autorów tekstów, ja również, wie o tym doskonale.

AI jasnopis

Do napisania kilku zdań o Jasnopisie skłoniło mnie przypomnienie w internetach. Otóż w 2016 roku miałem wielką przyjemność prowadzić dla dziennikarzy cykl szkoleń poświęconych prostemu pisaniu o funduszach europejskich. To nigdy łatwe nie było. Zawiało mnie wówczas do: Nowego Sącza, Siemiatycz, Raszyna-Falent, Kielc, Tychów i Gdańska. Wspaniały czas. Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Część znajomości trwa do dziś. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Jednym z bardzo ważnych elementów prowadzonych przeze mnie zajęć było wykorzystanie Jasnopisu w codziennej pracy dziennikarskiej i redakcyjnej. Sam aplikację i jej możliwości poznałem nieco wcześniej. Dla mnie możliwość posiadania osobistego redaktora była, jest i pozostanie bezcenna.

Co Jasnopis potrafi? Wiele. M.in.: oceni tekst, wskaże długie zdania, które nie do końca mogą być zrozumiałe, sprawdzi mglistość (czytelność) fraz. Generalnie pomoże w uproszczeniu treści, tak by była ona jak najbardziej zrozumiała dla odbiorcy.

Wszystkich zainteresowanych tym wspaniałym narzędziem odsyłam na stronę aplikacji. Odsyłam tym chętniej, że nadal można tam sprawdzić bezpłatnie krótki materiał tekstowy (do 1800 znaków) i poprawić sugerowane niedociągnięcia.

Naprawdę warto.