1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Porozmawiamy o fotografii otworkowej i kroplach makro

W środę, 28 grudnia, bardzo serdecznie zapraszam na godz. 18 do Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku. Z Mariuszem Sajakiem będziemy opowiadać o tym, jak robić interesujące zdjęcia bez drogich obiektywów, czyli o fotografii otworkowej. Na deser pokaz kropienia - makrofotografii kropli wody i innych płynów.

 

Więcej…

Marek Kołdras – filmowe historie niezwykłe

Trzy produkcje, trzy różne czasy historyczne, trzy różne tematy: religia, wojna i artysta niepokorny. Reżyser, scenarzysta i miłośnik historii Marek Kołdras nie wiedział, że takie połączenie na pokazie jest niemożliwe. I zrobił to w Brzesku. Z powodzeniem.

Więcej…

Kaplica św. Jacka w Oświęcimiu

Ta gotycka budowla jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zabytków w mieście.

kaplica sw jacek oswiecim 700

Więcej…

Niedziela na górce w Balicach

Dwa tygodnie temu trafił się spontaniczny wyjazd na górkę do Balic z Jackiem Krawczykiem. Zmówiliśmy się na FB, szybka organizacja i pojechali :)

 

 

Więcej…

Na wąskich torach

Parowozownia w Bytomiu Karbiu to miejsce magiczne. Za sprawą pasjonatów ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych możemy przenieść się w czasie do XIX i początków XX wieku.


 

Więcej…

Zapraszam na spacery fotograficzne

Chcesz robić lepsze zdjęcia? Chcesz dobrze poznać możliwości swojego aparatu? To rzuć wszystko i chodźmy fotografować :)

Więcej…

Rok 2012 z pewnością zapamiętam w szczególny sposób. Kirgistan, Mołdawia, Ukraina - tysiące kilometrów pokonanych samolotem, pociągiem, samochodem... Wszystko w ramach sześciu seminariów współprowadzonych przeze mnie dla Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego w Warszawie.

 

Alimova Bałka/Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r. Fot. Natalya Bimbirayte

 

 

Biszkek, Osz, Karakoł, Naryn (Kirgistan), Bielce (Mołdawia), Bakczysaraj, Lwów (Ukraina) – to miasta, w których w tym roku pracowałem z miejscowymi dziennikarzami. Warsztatowe spotkania były również okazją do wymiany doświadczeń, porównania warunków pracy i sposobów pozyskiwania informacji w warunkach jakże odmiennych od polskich.

Zawsze po zakończeniu seminarium pojawia się pytanie: czy i w jaki sposób uczestnicy wykorzystają praktyczną wiedzę, którą otrzymali podczas warsztatowych spotkań? W większości przypadków nie ma na nie odpowiedzi. Dlatego osobiście szczególnie jestem zadowolony z trzyczęściowego programu „Jestem dziennikarzem multimedialnym” realizowanego w Kirgistanie od października 2011 r. do kwietnia br. Brali w nim udział młodzi Kirgizi, którzy uczyli się pisać newsy do internetu, przeprowadzać wywiady, robić poprawne fotografie, obrabiać zdjęcia i umieszczać treści na stronie internetowej. Próbowali też (z dobrym skutkiem) swoich sił w fotoreportażu.

Czworo najlepszych seminarzystów – Ainuska, Erkingul, Assein i Sergej – przyjechało w maju na staż do Polski, do redakcji „Przełomu” w Trzebini.

Wymiernym efektem trzech szkoleń i wielodniowych konsultacji są m.in. nowo powstałe lub przebudowane strony internetowe takie jak:

www.naryn.kg

www.issyknews.kg

www.talas.kg

Regularnie je odwiedzam, by zobaczyć, co nowego wymyślili nasi kirgiscy znajomi.

Nowy rok również zapowiada się intensywnie szkoleniowo. W styczniu 2013 roku spotykamy się po raz drugi z wybranymi przedstawicielami redakcji – uczestnikami wrześniowego seminarium na Krymie. Będzie się działo ;)

Oczywiście, przy okazji podsumowania, nie obejdzie się bez podziękowań dla Agnieszki, Alicji, Agnieszki, Magdy, Wiki, Pawła, Jacka, Igora, Kamila i wielu, wielu innych wspaniałych osób.

Burulkan, Nurgul, Jarkyn, Ałmaz, Bakyt – рахмат.

 

Biszkek/Kirgistan - styczeń 2012 r.

 

Osz/Kirgistan - marzec 2012 r.

 

Bielce/Mołdawia - wrzesień 2012 r.

 

Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r.

 

Lwów/Ukraina - 2012 r.

 

Lwów/Ukraina - grudzień 2012 r.