1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Koncert Mary&Proven Way w Libiążu

W piątkowe popołudnie zajrzałem do kawiarni „Nisza” na zaproszenie Marii. Była to okazja nie tylko do posłuchania standardów jazzowych, w wykonaniu Mary&Proven Way, ale także zrobienia paru zdjęć.

Więcej…

Dym w obiektywie

Fotografowanie dymu sprawia niesamowitą frajdę. Dodatkowo, nie wymaga w przypadku posiadania aparatu fotograficznego praktycznie żadnych inwestycji.

dym strach 02

Więcej…

Podróż plackartą i jeszcze więcej

Moja ostatnia wizyta na Białorusi była szczególna z wielu względów. Przede wszystkim jednak dlatego, że wiele rzeczy miało miejsce pierwszy raz.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

Więcej…

Zaosie koło Nowogródka

Tytułowa fraza jest znana każdemu, kto choć trochę uważał na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Zaosie wskazywane jako miejsce urodzin Adama Mickiewicza dziś znajduje się w granicach Białorusi. Zajrzałem tam i do dziś czuję klimat tego niesamowitego miejsca.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan. Zapraszam na wystawę w Przeciszowie

Piątunio już pojutrze i pojutrze o godz. 18 spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie na wernisażu. Będą opowieści o Kirgistanie, dużo zdjęć, filmy i zielona herbata. Gdyby ktoś nie był przekonany, że warto przyjść, powinien zmienić zdanie po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy w Radiu Kraków ;)


Łukasz Fuczek z GBP w Przeciszowie, red. Jan Stępień z Radia Kraków i moja skromna osoba

Więcej…

Współprowadzenie seminarium po seminarium – tydzień po tygodniu – tak mi się do tej pory nie zdarzyło. Ale jak mawiają mądrzy ludzie, zawsze musi być ten pierwszy raz.

 

 

Jeszcze dobrze nie ochłonąłem po powrocie z Mołdawii, gdzie w Bielcach (13-15 września) prowadziliśmy z Alicją seminarium poświęcone gazecie w internecie, czyli temu, jak różnicować treści dla odbiorców wersji papierowej i internetowej, a jutro w nocy (o 4 rano - wielkie podzięki dla Pana Tadeusza za zrywkę o pogańskiej porze) wyjeżdżam na Krym, by współprowadzić seminarium o podobnej tematyce.

To kolejne z wielu szkolenie organizowane przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne w Warszawie, podczas którego będę rozmawiał z ukraińskimi uczestnikami o problemach i wyzwaniach w związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją na rynku mediów „analogowych” i elektronicznych. Będzie o tyle ciekawiej, że po raz pierwszy spotkam się z współprowadzącym p. Jackiem Gałązką – znanym designerem i specjalistą od redagowania wizualnego.

Wyjazd ma także charakter nieco nostalgiczny i związany z literaturą. Jadę do Bakczysaraju – miasta będącego inspiracją dla Adama Mickiewicza, który uwiecznił je w wielu z Sonetów krymskich. Jak wypadnie porównanie poetyckich uniesień wieszcza z rzeczywistością XXI wieku – o tym po powrocie.