1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Twierdza Brzeska - Брэсцкая крэпасць

Żeby dobrze poznać słynne fortyfikacje przy ujściu rzeki Muchawiec do Buga, trzeba na zwiedzanie zarezerwować co najmniej pół dnia. Im więcej, tym lepiej.


Więcej…

Bruksela w jeden dzień

 Byłem w różnych miejscach na świecie. Wstyd się przyznać – w Brukseli nigdy. Zatem, gdy tylko propozycja wyjazdu do Brukselki się pojawiła, nie mogłem powiedzieć – nie.

 

 

Więcej…

Kirgistan - czwarta wyprawa

Warszawa-Moskwa-Biszkek-Karakoł-Naryn-Biszkek-Osz-Dżalalabad-Osz-Talas-Biszkek-Moskwa-Warszawa. Tak w dużym skrócie wygląda plan czwartej wyprawy do Kirgistanu. Start pojutrze, w środę, powrót 5 kwietnia.

 

 

Więcej…

Wykopaliska fotograficzne II

Ponad pięć lat temu zachęcony przez Lucjana, kolegę z pracy, wybrałem się na Operację Południe czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bielsku Białej. Chociaż jestem militarnym profanem, szybko dałem się wciągnąć w klimat tej niezwykłej imprezy. Odkopane zdjęcia przypomniały niezwykłą atmosferę, która wtedy panowała.

Więcej…

Archiwalne loty

Gdy w wolnej chwili zajrzymy do fotograficznego archiwum, znajdziemy tam zdjęcia, które przywołają w pamięci ludzi, miejsca, sytuacje...

 

 

Więcej…

Z 13. Leninem było tak…

Na początku listopada, w rocznicę rewolucji październikowej, w mediach pojawiła się informacja, że w Mińsku komuniści odsłonili pomnik Lenina. 

Więcej…

Informacja, która trafiła na moją skrzynkę e-mail brzmiała elektryzująco: "Lot śmigłowcem wraz wraz z zawodnikami skaczącymi w konkurencji celność lądowania będzie okazją do spontanicznej obserwacji zachowania zawodników i przeprowadzenia wywiadu w powietrzu". Wśród statków powietrznych - Mi-8. Szybki telefon i gotowe. Miejsca klepnięte. Nie było jednak odpowiedzi na pytanie, czy w sobotę pogoda pozwoli na spadochronowe skoki.

 

Splot różnych zdarzeń sprawił, że w sobotę trafiliśmy z Tadeuszem na lotnisko Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Mail był tylko jednym z wielu elementów układanki. Pogoda dopisała, choć mocno wiało. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, zabrakło śmigłowca Mi-8 Spadochroniarzy na tysiąc metrów w górę wynosiła Cessna 206.

Od 7 do 10 marca były rozgrywane różne konkurencje w ramach wieloboju zimowego Para Ski 2012. My oglądaliśmy skoki spadochronowe na celność lądowania w Aleksandrowicach. Szczególnie emocjonujące było obserwowanie zawodników zmagających się w powietrzu z podmuchami wiatru.

Na koniec chętni dziennikarze mogli wsiąść do Cessny i wybrać się w w krótką, podniebną podróż. Oczywiście, skorzystaliśmy.

Serdeczne podziękowania dla XIX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Bielsku-Białej - organizatora imprezy oraz ekipy z lotniska w Aleksandrowicach :)