1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Galarem po Wiśle

Niedzielny wypad płaskodenną „Szwajcarką” z Krakowa do Łączan był bardzo udany za sprawą wspaniałej pogody i jeszcze wspanialszej ekipy na pokładzie.


 

Więcej…

Na zdjęciu z Leninem – kolejna odsłona

To była wyprawa, z której chciałem przywieźć 30. jubileuszową fotografię z wodzem rewolucji. Wróciłem z kolejnymi ośmioma.

Z Leninem w Porozowie

Więcej…

Czwartek w Balicach

W czwartek wybraliśmy się z Jackiem Krawczykiem na górkę w Balicach. Jacek wcześniej sprawdził pogodę, zapewnił logistykę - mistrz. Pod względem fotograficznym wypad był średni, ale czy nie bardziej się liczy możliwość regularnego słuchania huku silników samolotów przelatujących niemal nad głową?

 

Więcej…

Porozmawiamy o fotografii otworkowej i kroplach makro

W środę, 28 grudnia, bardzo serdecznie zapraszam na godz. 18 do Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku. Z Mariuszem Sajakiem będziemy opowiadać o tym, jak robić interesujące zdjęcia bez drogich obiektywów, czyli o fotografii otworkowej. Na deser pokaz kropienia - makrofotografii kropli wody i innych płynów.

 

Więcej…

Zapraszam do galerii i sklepu ze zdjęciami – www.piotrektarczynski.pl

Stało się. Po wielu tygodniach spędzonych na edycji kadrów mogę wreszcie z radością i dumą zaprosić do internetowej galerii i sklepu z moimi fotografiami.

sklep 01

Więcej…

Wspomnienie Air Show Radom 2015

Po dłuższym czasie znalazłem chwilę, żeby na spokojnie przejrzeć zdjęcia zrobione podczas tegorocznych pokazów lotniczych.

 

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Informacja, która trafiła na moją skrzynkę e-mail brzmiała elektryzująco: "Lot śmigłowcem wraz wraz z zawodnikami skaczącymi w konkurencji celność lądowania będzie okazją do spontanicznej obserwacji zachowania zawodników i przeprowadzenia wywiadu w powietrzu". Wśród statków powietrznych - Mi-8. Szybki telefon i gotowe. Miejsca klepnięte. Nie było jednak odpowiedzi na pytanie, czy w sobotę pogoda pozwoli na spadochronowe skoki.

 

Splot różnych zdarzeń sprawił, że w sobotę trafiliśmy z Tadeuszem na lotnisko Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Mail był tylko jednym z wielu elementów układanki. Pogoda dopisała, choć mocno wiało. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, zabrakło śmigłowca Mi-8 Spadochroniarzy na tysiąc metrów w górę wynosiła Cessna 206.

Od 7 do 10 marca były rozgrywane różne konkurencje w ramach wieloboju zimowego Para Ski 2012. My oglądaliśmy skoki spadochronowe na celność lądowania w Aleksandrowicach. Szczególnie emocjonujące było obserwowanie zawodników zmagających się w powietrzu z podmuchami wiatru.

Na koniec chętni dziennikarze mogli wsiąść do Cessny i wybrać się w w krótką, podniebną podróż. Oczywiście, skorzystaliśmy.

Serdeczne podziękowania dla XIX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Bielsku-Białej - organizatora imprezy oraz ekipy z lotniska w Aleksandrowicach :)