1 | 2 | 3 | 4

baner na sciane 02

Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku w środę miałem okazję poopowiadać trochę o dwóch dotychczasowych wyjazdach do Kirgistanu i ludziach zamieszkujących ten niezwykły kraj.


Fot. Paweł Waligóra

 

Do uczestnictwa w spotkaniu zaprosił mnie dyrektor chełmeckiego MOKSiR Waldek Rudyk, człowiek pełen pasji, artysta malarz i rzeźbiarz, propagator historii Chełmka i sprawca wielu niezwykłych zdarzeń. Waldkowi się nie odmawia.

Przed publicznością trudno opowiada się o swoich pasjach. To zawsze podróż nieco intymna, bo w trakcie snucia różnych historii przypominają się zdarzenia osobiste, niekoniecznie interesujące dla innych. Tym razem zgromadzonym zająłem ponad 1,5 godziny przybliżając jeden z bardzo ciekawych krajów Azji Wschodniej - Kirgistan. Nikt nie usnął, więc chyba nie było tak źle ;)

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mogli i przyszli w środowe popołudnie do ośrodka kultury. Mam nadzieję, że ten czas, który poświęcili upłynął im miło, a być może, któryś z Gości wybierze się w daleką podróż, by samemu posmakować klimatu bazarów Dordoj i Oszskiego w Biszkeku i rozsmakować się nie tylko w fascynujących krajobrazach, ale i bardziej przyziemnie - w szaszłykach z baraniny i mantach?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież