1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Drugi medal cieszy

Trochę zaniedbałem pisanie na petersoon.pl, a się ostatnio podziało. Udział w International Photography Competition “Landscapes of the World” i brązowy medal FIAP to duży powód do radości.

Więcej…

Rok sześciu seminaryjnych wyjazdów

Rok 2012 z pewnością zapamiętam w szczególny sposób. Kirgistan, Mołdawia, Ukraina - tysiące kilometrów pokonanych samolotem, pociągiem, samochodem... Wszystko w ramach sześciu seminariów współprowadzonych przeze mnie dla Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego w Warszawie.

 

Alimova Bałka/Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r. Fot. Natalya Bimbirayte

 

Więcej…

Warto zajrzeć do Paczkowa

To miasto położone nieopodal Nysy w województwie opolskim urzeka niepowtarzalnym klimatem i historią, którą można poczuć na każdym kroku, nawet podczas krótkiej wizyty. Reklamowane jest przez miejskie władze jako polskie Carcassonne. Nieco bez sensu, bo porównanie, moim zdaniem, nietrafne, a sam Paczków ma tyle walorów, że nie trzeba go dowartościowywać w taki sposób.

 

 

Więcej…

Galarem po Wiśle

Niedzielny wypad płaskodenną „Szwajcarką” z Krakowa do Łączan był bardzo udany za sprawą wspaniałej pogody i jeszcze wspanialszej ekipy na pokładzie.


 

Więcej…

Kolejne zdjęcia z Leninem

Kiedy dowiedziałem się, że w kwietniu znów będę na Białorusi, od razu pomyślałem, że wzbogacę kolekcję swoich fotografii z pomnikami Lenina. Tak też się stało.

Więcej…

Na rowerze dookoła Oświęcimia

Trasa wokół miasta jest ciekawa i różnorodna. Wymaga jednak pewnego doświadczenia w jeździe na dwóch kółkach. Do pokonania mamy bowiem prawie 30 kilometrów.

na rowerze dookola oswiecimia 2020

Więcej…

Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku w środę miałem okazję poopowiadać trochę o dwóch dotychczasowych wyjazdach do Kirgistanu i ludziach zamieszkujących ten niezwykły kraj.


Fot. Paweł Waligóra

 

Do uczestnictwa w spotkaniu zaprosił mnie dyrektor chełmeckiego MOKSiR Waldek Rudyk, człowiek pełen pasji, artysta malarz i rzeźbiarz, propagator historii Chełmka i sprawca wielu niezwykłych zdarzeń. Waldkowi się nie odmawia.

Przed publicznością trudno opowiada się o swoich pasjach. To zawsze podróż nieco intymna, bo w trakcie snucia różnych historii przypominają się zdarzenia osobiste, niekoniecznie interesujące dla innych. Tym razem zgromadzonym zająłem ponad 1,5 godziny przybliżając jeden z bardzo ciekawych krajów Azji Wschodniej - Kirgistan. Nikt nie usnął, więc chyba nie było tak źle ;)

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy mogli i przyszli w środowe popołudnie do ośrodka kultury. Mam nadzieję, że ten czas, który poświęcili upłynął im miło, a być może, któryś z Gości wybierze się w daleką podróż, by samemu posmakować klimatu bazarów Dordoj i Oszskiego w Biszkeku i rozsmakować się nie tylko w fascynujących krajobrazach, ale i bardziej przyziemnie - w szaszłykach z baraniny i mantach?