1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Z wystawą w Lublinie było tak

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

Więcej…

Zapraszam na Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny

W niedzielę, w Oświęcimskim Centrum Kultury, będę prezentował swoje zdjęcia w większym formacie i na odbitkach. Zachęcam do udziału, bo można wesprzeć cenną inicjatywę dobroczynną, na wielu stoiskach kupić piękne, wielkanocne rękodzieła i po prostu – spokojnie pogadać w sympatycznych okolicznościach :)

Więcej…

Na Tatarskiej Grobli

Tę miejscówkę mieliśmy odwiedzić podczas poprzedniego spaceru fotograficznego po Stawach Grojeckich. Została na następny raz. I dobrze.

Więcej…

Dwa tygodnie w Kirgistanie

Dwa tygodnie z małą górką trwała ostatnia, czwarta wyprawa do Kirgistanu. Teraz próbuję wrócić do naszej strefy czasowej, co tym razem przychodzi wyjątkowo trudno. Na szczęście bagaż, który zaginął w Moskwie odnalazł się i kurier przywiózł go w piątkowy wieczór :)

 

Więcej…

Kolejowo w Chełmku

W imieniu swoim i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku serdecznie zapraszam w czwartek, 3 marca, o godz. 18 na chełmecką stację, gdzie miłośnicy dróg żelaznych i pociągów będą świętować 160 lat miejscowości na kolejowym szlaku.

Fot. MOKSiR w Chełmku

Więcej…

W drodze do Karakołu

24 godziny - tyle trwało przemieszczenie się z Oświęcimia do Karakołu nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie.

 

Więcej…

Najważniejsza jest dobra zabawa. Wtedy też powstają dobre zdjęcia - mówił w sobotę, podczas wernisażu wystawy „Odloty hesji” w Krakowie, Sławek Krajniewski - jeden z najlepszych polskich fotografów lotnictwa.

 

 

 

Hesja to człowiek-legenda w środowisku miłosników samolotów. Niestrudzony popularyzator piękna lotnictwa i sprawny organizator, założyciel Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych “AIR-ACTION” i wykładowca w Akademii Nikona.

W sobotę przez ponad godzinę opowiadał o tym, w jaki sposób robi zdjęcia lotnicze, jakiego sprzętu używa, na które pokazy jeździ i dlaczego. Swoje opowieści ilustrował mnóstwem fotografii wykonanych w Polsce i poza jej granicami.

Ponad 200 osób zebranych w sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie usłyszało m.in. że, by robić dobre zdjęcia samolotów nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy dotyczącej ustawień aparatu.

- Wystarczą podstawy. Ja do 2008 roku robiłem zdjęcia w trybie automatycznym i też wychodziły - mówił Sławek Krajniewski. Po prelekcji hesja długo odpowiadał na pytania dotyczące fotografii lotniczej. Podpisywał też album ze swoimi zdjęciami.

Prace Sławka Krajniewskiego zostały umieszczone w centrum sali z ekspozycją muzealną, w nowym budynku placówki. Samoloty na zdjęciach i te, stojące lub przywieszone do sufitu doskonale ze sobą korespondują.

Wystawę „Odloty hesji” w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie można oglądać do końca roku. Zdecydowanie polecam.

Więcej zdjęć i informacji o projekcie : www.odlotyhesji.pl www.hesja.pl

Serdeczne podziękowania dla Jacka za miłe towarzystwo i lotnicze opowieści :)