1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Przeciszowie

Po krótkiej przerwie wracam do opowiadania o jednym z najpiękniejszych krajów świata. Na kolejne spotkanie i wystawę zdjęć serdecznie zapraszam 5 maja. Start o godz. 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Więcej…

Zdjęcie na Twojej ścianie


O oryginalnej i przyciągającej wzrok fotografii, która ozdobi wnętrze domu, czy mieszkania myśli wiele osób. Czy to duży wydatek? Nic bardziej mylnego.

 sprzedaz glowne

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z OPISAMI

 

Więcej…

Fotografia w ogrodzie

Wiosną na rabatach pojawiają się pierwsze kwiaty. Kolejne rośliny będą pięknie rozkwitać latem i jesienią. Jak uwiecznić je na zdjęciach makro, by mieć pamiątkę oraz pochwalić się znajomym efektami naszej pracy? Nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.


 

Więcej…

Kaplica św. Jacka w Oświęcimiu

Ta gotycka budowla jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zabytków w mieście.

kaplica sw jacek oswiecim 700

Więcej…

Drugi medal cieszy

Trochę zaniedbałem pisanie na petersoon.pl, a się ostatnio podziało. Udział w International Photography Competition “Landscapes of the World” i brązowy medal FIAP to duży powód do radości.

Więcej…

Boeing B747, czyli Jumbo Jet i inne historie

Podczas przemierzania internetowych przestrzeni trafiłem na złomowisko samolotów na pustyni Mojave w Kalifornii (USA). Numer rejestracyjny HS-TGK na skrzydle jednego ze stojących tam statków powietrznych wydał mi się znajomy. Po chwili okazało się, ze nieprzypadkowo.

boeing b747 jumbo jet 00

Więcej…

 

 baner na sciane 02

 

9 stycznia 2012 roku, tuż po godz. 20, wypełniony pasażerami Airbus A321 zaczął wznosić się nad Stambułem. Szczęściarze, którzy siedzieli przy oknach, mogli obserwować bajkowe widoki. Byłem wśród nich.

 

Rozświetlona i skrząca się w płatkach śniegu metropolia powoli oddalała się i przez kilkadziesiąt sekund nie pozwoliła oderwać od siebie wzroku. To obraz doskonale znany miłośnikom filmu. Ten zabieg często jest stosowany przez reżyserów w zakończeniach opowiadanych historii, gdy kamera po zbliżeniu na bohaterów coraz bardziej odjeżdża, a w kadrze widzimy dom, później ulicę z budynkami, wreszcie całe miasto itd.

Widok utkwił mi w głowie, bo zacząłem się zastanawiać, jak zrobić zdjęcie, jeśli kiedykolwiek zdarzy się tak, że znów będę mógł podziwiać Stambuł z góry, w nocy i w takich okolicznościach.

Okazja trafiła się ponad trzy lata później. Tym razem leciałem ze Stambułu do Biszkeku Boeingem 738. 4 marca śniegu nie było. Było za to wiele problemów do rozwiązania. Dwa najważniejsze to prędkość wznoszącego się samolotu (ok. 300 km/h) oraz ciemność za oknem. Trzeci, to nieprzestrzelony jeszcze w trudnych warunkach oświetleniowych Nikon S9700.

 

Czy się do końca udało - nie mnie oceniać ;), ale jestem zadowolony z efektu końcowego. Jeśli będzie jeszcze okazja, spróbuję ponownie zmierzyć się z tym wyzwaniem.