Muzeum Nauki i Techniki to kolejny, obowiązkowy punkt odwiedzin podczas pobytu w Manchesterze. Samoloty, pociągi i maszyny parowe w jednym miejscu – po prostu bajka.

Jeden dzień to za mało, by obejrzeć choć część zbiorów zgromadzonych w budynkach przy Liverpool Road. Zwłaszcza, gdybyśmy chcieli (a chcieliśmy) skorzystać z różnych dodatkowych możliwości wciągających w akcję. Tego, co warto zobaczyć jest tak dużo, że wymienianie atrakcji zajęłoby pewnie pół dnia ;) 

W szczególności utkwiły mi w pamięci działania z multimedialną rzeźbą – w jednym ze specjalnych kiosków strzela się selfie i za chwilę pojawia się ono na jednym z dziesiątek monitorów. Ponieważ w tym samym czasie to samo robią inni, sytuacja jest dynamiczna i na dzień dobry mamy dużo zabawy. 

Prezentacja pracy zabytkowych maszyn włókienniczych po prostu zachwyca. Oto przenosimy się bowiem na chwilę w czasie i mamy „Ziemię obiecaną” na żywo.

Warto dłużej zatrzymać się przy replice „Baby” - pierwszego na świecie komputera z zapisywalną pamięcią. 

Wreszcie chwila zadumy na najstarszej, obecnie nieczynnej, stacji kolejowej na świecie – Liverpool Road railway station. 

Więcej o muzeum

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież