Mewy śmieszki licznie gnieżdżą się przy stawach, najchętniej na wyspach. W Brzeszczach Nazieleńcach także nie brakuje tych pospolitych a jakże ciekawych ptaków.

odpoczynek 700

Nazieleńce to jedno z moich ulubionych miejsc do fotografowania. Często i chętnie tam wracam, bo wyczuwam dobrą energię na brzeszczańskich groblach. Nie inaczej było wtedy, sześć lat temu. Dzień ten przeszedł do historii z kilku względów. Wspomnę tu o dwóch z nich.

Pierwszy, to niesamowity spokój mew podczas ich fotografowania. Pozwalały podejść do siebie naprawdę bardzo blisko, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Może to skutek dobrze maskującego ubrania, może niewykonywanie przeze mnie gwałtownych ruchów, może tych i jeszcze jakichś innych czynników.

Druga kwestia okazała się bardziej tajemnicza. Dopiero po sześciu latach znalazłem odpowiedź na pytanie – jak to możliwe, że natrafiłem wtedy na tak niesamowite i niespotykane na co dzień światło.

Musiałem w tym celu polecieć aż do Afryki. Tam od razu po wylądowaniu zwróciłem uwagę właśnie na światło, które układało się w sposób zupełnie odmienny niż w realiach polskiego południa. Wyglądało to tak, jakby w powietrzu znajdował się szaro-niebieski filtr, przez który przepuszczane są promienie słońca. Mało tego, to zjawisko optyczne sprawiało takie wrażenie, że nie tylko je widać, ale można go dotknąć. Tam, daleko, tak wyglądał każdy dzień. Niewykluczone, że wówczas nad Brzeszcze zawiało pył saharyjski znad Afryki. Trudno mi znaleźć inne wytłumaczenie tego, czego byłem świadkiem przy nazielenieckich stawach.

Fotografia na zamówienie 20x30 cm
Cena - 45 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 20x30 cm
✅ antyrama z tworzywem sztucznym o wymiarze 20x30 cm
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacji

 

Fotografia na zamówienie 30x40 cm
Cena – 99 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 30x40 cm
✅ rama ze szkłem i passe-partout (wymiary 40x50 cm)
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacjiKontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.