W czwartek, 28 lipca 2011 roku, poranek był piękny – słoneczny. Tego dnia piękniejsza była tylko pani pilotka w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

niesymetrycznie 700


Gdy grupa wyraźnie podekscytowanych osób zaczęła wsiadać do minibusa, nikt nie spodziewał się że za kilkadziesiąt minut, w ciągu kilku godzin, zobaczy tak wiele i z tak bliska. Ja także nie.

To było prawie 10 lat temu, a pamiętam tamten dzień, jakby to było wczoraj. Wszystko podziało się dzięki Jackowi Krawczykowi, który ogarnął wyjazd po całości. Wtedy jeszcze świetnie funkcjonował Klub Miłośników Fotografii Chełmek. Stąd też dużą część ekipy stanowili ludzie znający się ze spotkań w ramach KMF.

>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ
>>> ZDJĘCIE W TWOIM DOMU, ZDJĘCIE NA PREZENT


Nawet dla tych, którzy niespecjalnie interesują się awiacją, była to wspaniała okazja do obejrzenia nie tylko samolotów, ale także infrastruktury bazy.

Gospodarze zrobili wszystko, by nam niczego nie brakowało. Na płycie mogliśmy nie tylko obejrzeć transportowe Casy oraz Bryzę, ale również wejść do nich do środka i np. usiąść za sterami. Do tego była piękna pogoda i równie piękna pani pilotka, która nam towarzyszyła.

Oczywiście, bez ograniczeń trzaskaliśmy foty. Każdy z nas przywiózł z Krakowa mnóstwo kadrów. Także z lądowania pasażerskich statków powietrznych przemieszczających się później z gracją po pobliskim pasie.

To, co widać na umieszczonym tu zdjęciu, wcale nie jest takie oczywiste. I jeśli nie wie się, co przedstawia, zgadywanie z góry jest skazane na porażkę. To bowiem fragment kadłuba samolotu PZL-Mielec M-28TD Bryza. Tak wygląda z bardzo, bardzo bliska.

 

Fotografia na zamówienie 20x30 cm
Cena - 60 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 20x30 cm
✅ antyrama o wymiarze 20x30 cm
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ sucha pieczęć
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacji

 

Fotografia na zamówienie 30x40 cm
Cena – 150 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 30x40 cm
✅ rama z passe-partout (wymiary 40x50 cm)
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ sucha pieczęć
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacji

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.