1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Jubileuszowe, 20. zdjęcie z Leninem

Od ostatniego strzału migawki i fotki przy pomniku wodza minęły ponad cztery miesiące. Ale warto było czekać.

Więcej…

Na rowerze do kamienia granicznego

Ta wycieczka łączy w sobie elementy rekreacji i historii. Trasa jest malownicza i łatwa nawet dla początkujących rowerzystów, w drogę mogą zatem ruszyć całe rodziny.

na rowerze kamien graniczny 2021 700

Więcej…

Synagoga w Łańcucie

Pozostaje w cieniu zamku Lubomirskich i Potockich. To do zamku bowiem co roku przyjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów. Skromna architektonicznie. Zgodnie z założeniem mistrzowsko wkomponowana w zabudowę miasta. W środku – magia.

synagoga w lancucie 700

Więcej…

Kamieniołom w Libiążu

Przejeżdżałem obok niego wiele tysięcy razy. W jedną i w drugą stronę. Za każdym razem myślałem: trzeba się tam wybrać na zdjęcia.

kamieniolom libiaz 08a

Więcej…

Z wizytą u najlepszego jubilera na świecie

Czas się pochwalić ;) efektami niedzielnej, porannej wyprawy w okolice Wisły. Jak trafnie zauważył na Facebooku Łukasz Dulowski, kto rano wstaje, ten dostaje...

 

 

Więcej…

Ceramika, która zachwyca

Możliwość oglądania tylu pięknych przedmiotów codziennego użytku w jednym miejscu nie zdarza się często. Dlatego zdecydowanie warto się wybrać na wycieczkę do galerii „Obok” w Tychach.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Rok 2012 z pewnością zapamiętam w szczególny sposób. Kirgistan, Mołdawia, Ukraina - tysiące kilometrów pokonanych samolotem, pociągiem, samochodem... Wszystko w ramach sześciu seminariów współprowadzonych przeze mnie dla Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego w Warszawie.

 

Alimova Bałka/Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r. Fot. Natalya Bimbirayte

 

 

Biszkek, Osz, Karakoł, Naryn (Kirgistan), Bielce (Mołdawia), Bakczysaraj, Lwów (Ukraina) – to miasta, w których w tym roku pracowałem z miejscowymi dziennikarzami. Warsztatowe spotkania były również okazją do wymiany doświadczeń, porównania warunków pracy i sposobów pozyskiwania informacji w warunkach jakże odmiennych od polskich.

Zawsze po zakończeniu seminarium pojawia się pytanie: czy i w jaki sposób uczestnicy wykorzystają praktyczną wiedzę, którą otrzymali podczas warsztatowych spotkań? W większości przypadków nie ma na nie odpowiedzi. Dlatego osobiście szczególnie jestem zadowolony z trzyczęściowego programu „Jestem dziennikarzem multimedialnym” realizowanego w Kirgistanie od października 2011 r. do kwietnia br. Brali w nim udział młodzi Kirgizi, którzy uczyli się pisać newsy do internetu, przeprowadzać wywiady, robić poprawne fotografie, obrabiać zdjęcia i umieszczać treści na stronie internetowej. Próbowali też (z dobrym skutkiem) swoich sił w fotoreportażu.

Czworo najlepszych seminarzystów – Ainuska, Erkingul, Assein i Sergej – przyjechało w maju na staż do Polski, do redakcji „Przełomu” w Trzebini.

Wymiernym efektem trzech szkoleń i wielodniowych konsultacji są m.in. nowo powstałe lub przebudowane strony internetowe takie jak:

www.naryn.kg

www.issyknews.kg

www.talas.kg

Regularnie je odwiedzam, by zobaczyć, co nowego wymyślili nasi kirgiscy znajomi.

Nowy rok również zapowiada się intensywnie szkoleniowo. W styczniu 2013 roku spotykamy się po raz drugi z wybranymi przedstawicielami redakcji – uczestnikami wrześniowego seminarium na Krymie. Będzie się działo ;)

Oczywiście, przy okazji podsumowania, nie obejdzie się bez podziękowań dla Agnieszki, Alicji, Agnieszki, Magdy, Wiki, Pawła, Jacka, Igora, Kamila i wielu, wielu innych wspaniałych osób.

Burulkan, Nurgul, Jarkyn, Ałmaz, Bakyt – рахмат.

 

Biszkek/Kirgistan - styczeń 2012 r.

 

Osz/Kirgistan - marzec 2012 r.

 

Bielce/Mołdawia - wrzesień 2012 r.

 

Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r.

 

Lwów/Ukraina - 2012 r.

 

Lwów/Ukraina - grudzień 2012 r.