Tytuł tego wpisu mówi wszystko. Jest nieskromny i taki ma być, bo czasem warto się pochwalić ;) Zwłaszcza, jeśli jest czym.


12.06.2016 r. Teatr Ósmego Dnia w Katowicach

2016 rok był dla mnie szczególny. Przede wszystkim za sprawą realizacji multimedialnego projektu ".kg.Niezwykły Kirgistan.Ludzie, miejsca". Spotkanie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach oraz dwie indywidualne wystawy połączone z prelekcjami w Chrzanowie i Oświęcimiu to, bez wątpienia, powód do dumy. Pozytywne reakcje uczestników potwierdzają, że było warto. Dziękuję Wam Wszystkim za udział i mnóstwo pytań dotyczących Kirgistanu :)

Na zaproszenie Kuby Nizińskiego z Radia Kraków miałem też przyjemność gościć w audycji "Między biegunami", w której o swoich przygodach w różnych miejscach świata opowiadają podróżnicy. O oświęcimskiej wystawie moich zdjęć mówiłem także w Radiu Oświęcim.

W minionym roku bardzo ważnym wydarzeniem dla mnie było zdobycie brązowego medalu FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) w konkursie fotograficznym International Photography Competition “Landscapes of the World” (Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Krajobrazy Świata” 2016/2017).
Wprawdzie krajobraz nie jest dla mnie wiodącym tematem fotografii, tak się jednak składa, że zdjęcia krajobrazów zdobywają największe uznanie jurorów w konkursach, w których uczestniczę. Czy dlatego, że są robione przy tzw. okazji?  Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale coś jest na rzeczy ;)

Najważniejsze jest to, że chyba każdy, kto poświęca więcej czasu utrwalaniu aparatem ulotnych chwil chciałby, by zrobione zdjęcia podobały się jak największej ilości osób. Autoreklamie sprzyjają media społecznościowe. Znajdziemy w nich tysiące ujęć - mniej lub bardziej udanych. Dla mnie najważniejsza jest weryfikacja przez fachowców. Dlatego też od pewnego czasu regularnie wysyłam odbitki lub pliki - w zależności od postanowień regulaminowych - na konkursy. To, co się podziało w ubiegłym roku pokazuje, że warto.
Mam nadzieję, że rok 2017 będzie jeszcze bardziej bogaty w różne przyjemne i ważne zdarzenia fotograficzne.
Tego również Wam życzę :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież