Styczeń 2013 roku pozostał w mojej pamięci jako miesiąc związany z drugą i ostatnią, jak do tej pory, wizytą na ukraińskim Krymie. Nieco ponad rok później półwysep najechali sowieccy agresorzy.

na krawedzi 700

W czwartek, 28 lipca 2011 roku, poranek był piękny – słoneczny. Tego dnia piękniejsza była tylko pani pilotka w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie.

niesymetrycznie 700

Mewy śmieszki licznie gnieżdżą się przy stawach, najchętniej na wyspach. W Brzeszczach Nazieleńcach także nie brakuje tych pospolitych a jakże ciekawych ptaków.

odpoczynek 700

W Air Show Radom uczestniczyłem trzy razy. Każdy z nich był niepowtarzalny.

flary 700

W trakcie sześciu wizyt w Kirgistanie (Azja Centralna) przejechałem w samochodzie tysiące kilometrów. Podczas podróży nigdy się nie nudziłem.

cumulus 700

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przez wiele lat ciągnęło mnie nad stawy w Zatorze.

zatorskie stawy 04a

Lubię wschody słońca. Bardziej od zachodów. Lubię przede wszystkim, a może tylko dlatego, że każdy wschód słońca niesie ze sobą nadzieję na nowe wydarzenia, na dużo dobrego, które może nam się przytrafić w ciągu całego dnia. To od nas jednak w dużej mierze zależy, co i w jaki sposób się podzieje.

budzi sie dzien

Do stawów w Zatorze mam bardzo emocjonalny stosunek. Często tam jeździłem, żeby beztrosko się powłóczyć po groblach. Ale w tym miejscu będzie o innych stawach – w Brzeszczach Nazieleńcach.

cisza

Kiedy po raz pierwszy w marcu 2009 roku poleciałem do Kirgistanu, nie wiedziałem do końca dokąd zmierzam. Wiadomości znalezione w internecie tylko pobudzały ciekawość.

droga do domu

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem w internecie zdjęcia ze zbliżeniami kropel uderzających o powierzchnię wody, zachwyciłem się. Nic dziwnego, bo trudno mi było uwierzyć, że można uwiecznić takie momenty. Było to baaardzo dawno temu ;-)

kropla