Weekend upłynął mi pod znakiem aktywności w studiu. Robiliśmy zdjęcia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów. To z kolei stawiało przed nami duże wyzwania.

warsztaty fotograficzne 700

Magda przyjechała do Brzezinki z Katowic. Przywiozła ze sobą mnóstwo różnorakich wyrobów rękodzielniczych. Ze względu na ogrom przewidzianych działań podzieliliśmy zajęcia na dwie części – sobotnią i niedzielną.

Na co dzień Magda jest osobą bardzo aktywną. Pracuje, do tego prowadzi firmę. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji – szyciu. Zakres tematyczny wykonywanych przez nią prac jest bardzo szeroki – od prostych ozdób i praktycznych przedmiotów codziennego użytku, przez obrazy, po bardzo skomplikowane i czasochłonne projekty półmetrowych lalek w uszytych specjalnie dla nich ubraniach.
Próbuje także swoich sił, z powodzeniem, w ceramice i linorycie. Chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami podczas zajęć, które prowadzi w kilku domach kultury w Katowicach.
Więcej informacji na jej temat i jej fantastycznych dzieł znajdziecie na stronie internetowej
uszyciznici.pl

oraz na fanpage'u na Facebooku
facebook.com/uszyciznicipl

Pracowaliśmy z wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi z różnorakich materiałów, przedmiotami o prostej lub skomplikowanej fakturze, sprawdzaliśmy, które z oświetleń i teł przyniesie w konkretnych przypadkach najlepsze efekty.

5 godzin spędzonych bardzo aktywnie w studiu pokazało, że także przy użyciu kompaktu można uzyskać bardzo dobre efekty. To, zresztą, sam ciągle powtarzam. Najważniejsze przy sesji produktowej są bowiem dwa elementy – dobre światło i pomysł na zdjęcie.

Panie zainteresowane jak najlepszym prezentowaniem swoich niezwykłych prac w internecie zapraszam na:
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA KOBIET ZAJMUJĄCYCH SIĘ RĘKODZIEŁEM

Teraz, dzięki uprzejmości Magdy, możecie porównać fotografie zrobione w tych samych warunkach oświetleniowych dwoma różnymi aparatami.
W obu przypadkach obróbka wyglądała tak samo. Czyli: kadrowanie (jeśli było trzeba), zmiana jasności/kontrastu, zwiększenie/zmniejszenie nasycenia kolorów w celu jak najwierniejszego oddania rzeczywistej kolorystki produktów, wyostrzanie przy zmniejszaniu zdjęć.

 

Poniżej moje kadry z weekendowych działań twórczych. Używałem lustrzanki Nikon D200 z obiektywem SIgma 18-50/2,8.

 

Zdjęcia Magdy wykonane aparatem kompaktowym Nikon Coolpix S6300.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież