Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem w internecie zdjęcia ze zbliżeniami kropel uderzających o powierzchnię wody, zachwyciłem się. Nic dziwnego, bo trudno mi było uwierzyć, że można uwiecznić takie momenty. Było to baaardzo dawno temu ;-)

kropla

>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ
>>> ZDJĘCIE W TWOIM DOMU, ZDJĘCIE NA PREZENT

Wtedy myślałem, że do zrobienia fotografii makro kropli wody trzeba mieć doskonały sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy złotych, specjalne studio i jakieś magiczne umiejętności, żeby ogarnąć całość sesji zdjęciowej. Nieco później, któregoś dnia pomyślałem: może spróbuję z tym co mam?

Początki były mało obiecujące. Brakowało mi niektórych elementów wyposażenia.

Gdy wreszcie użyłem Nikona D50, obiektywu Helios 58/1.8 z przejściówką Nikon/M42 i pierścieni pośrednich bez przeniesienia automatyki, okazało się, że można takie makrofotografie robić samemu. Mało tego, okazało się także, że to wcale nie takie trudne, jak się wydawało. Potrzebna jest tylko (i aż) cierpliwość, precyzja, znajomość manualnych nastawów aparatu.

Miejscem akcji, ze względu na najlepsze oświetlenie, była łazienka. Z czasem pojawiły się eksperymenty ze światłem, z cieczami o różnej gęstości i różnych kolorach. Ależ były wtedy emocje i niecierpliwe oczekiwanie na efekty przeprowadzanych eksperymentów.

Efektem jednej z sesji jest powyższe zdjęcie. Podoba mi się najbardziej ze wszystkich, dlatego też znalazło się w tym miejscu.

Więcej fotografii kropli wody

 

Fotografia na zamówienie 20x30 cm
Cena - 60 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 20x30 cm
✅ antyrama o wymiarze 20x30 cm
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ sucha pieczęć
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacji

 

Fotografia na zamówienie 30x40 cm
Cena – 150 zł

W cenie:
✅ odbitka wysokiej jakości o wymiarze 30x40 cm
✅ rama ze szkłem i passe-partout (wymiary 40x50 cm)
✅ ręczny opis wykonany na odwrocie przez autora
✅ sygnatura autora
✅ sucha pieczęć
✅ pasja i indywidualne spojrzenie na świat
✅ możliwość zamieszczenia indywidualnej dedykacji

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.