1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Z 13. Leninem było tak…

Na początku listopada, w rocznicę rewolucji październikowej, w mediach pojawiła się informacja, że w Mińsku komuniści odsłonili pomnik Lenina. 

Więcej…

Kto rano wstaje, ten nadaje ;)

Z wielką przyjemnością informuję, że Radio Kraków jest jednym z patronów medialnych mojej wystawy fotografii „.kg Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca” w Przeciszowie.

W ogniu pytań red. Jana Stępnia z Radia Kraków ;)  Fot. Łukasz Fuczek
Więcej…

Twierdza Brzeska - Брэсцкая крэпасць

Żeby dobrze poznać słynne fortyfikacje przy ujściu rzeki Muchawiec do Buga, trzeba na zwiedzanie zarezerwować co najmniej pół dnia. Im więcej, tym lepiej.


Więcej…

Z wizytą u najlepszego jubilera na świecie

Czas się pochwalić ;) efektami niedzielnej, porannej wyprawy w okolice Wisły. Jak trafnie zauważył na Facebooku Łukasz Dulowski, kto rano wstaje, ten dostaje...

 

 

Więcej…

Wiosna w obiektywie

Ostatnie, piękne i słoneczne dni przypomniały, że właśnie zaczął się najlepszy czas do robienia zdjęć makro w plenerze.

Więcej…

Hesja odleciał w Krakowie

Najważniejsza jest dobra zabawa. Wtedy też powstają dobre zdjęcia - mówił w sobotę, podczas wernisażu wystawy „Odloty hesji” w Krakowie, Sławek Krajniewski - jeden z najlepszych polskich fotografów lotnictwa.

 

 

Więcej…

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

 

Przede wszystkim nie spodziewałem się, że przyjdzie tak wiele osób. Nie zniechęciła Was nawet środowa śnieżyca. To naprawdę niesamowite. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z Was z osobna :)

Dziękuję za wszystkie ciekawe pytania, które zadaliście. Myślę, że wyjaśniłem też wreszcie, dlaczego w nazwie projektu „.kg Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca” nie chodzi o kilogramy ;-)
Po zakończeniu spotkania także nie brakowało pytań. Na przykład chwilę porozmawiałem z panem, który wybiera się właśnie do Kirgistanu :-) i bardzo go interesowały kwestie transportu.
Dziękuję także za wszystkie miłe słowa i komentarze związane z fotografiami prezentowanymi na wystawie oraz prelekcją.

Tego wszystkiego by nie było, gdyby nie wielka życzliwość i pomoc ze strony wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu Marioli Talewicz oraz odpowiadającej za promocję w bibliotece Agnieszki Tracz. Sto procent profesjonalizmu. Dziękuję bardzo :-)

W tym roku to koniec wystaw i występów podróżniczych. Co będzie w przyszłym? Kto wie… ;)

Przy okazji zapraszam do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, gdzie w gronie zainteresowanych, 15 grudnia o godz. 17, porozmawiamy o tym, jak sobie radzić ze światłem przy fotografii produktowej. Na pewno zrobimy też trochę zdjęć. Wszystko w ramach Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku.

Zdjęcia ze spotkania udostępnione przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu na jej fanpage'u na Facebooku - KLIKNIJ

Tak o spotkaniu pisały faktyoswiecim.pl (dużo zdjęć)- KLIKNIJ


Poniżej fotorelacja Jacka Krawczyka. Jacku, dziękuję :-)

 

Za chwilę startujemy Fot. Jacek Krawczyk

 

Opowieść o Kirgistanie zaczęła się od historii odsłoniętego w listopadzie 2016 r. pomnika Lenina w białoruskim Mińsku Fot. Jacek Krawczyk

 

Na kirgiskim bazarze Fot. Jacek Krawczyk

 

Co by tu jeszcze powiedzieć ;-) Fot. Jacek Krawczyk

 

Znów na kirgiskim bazarze Fot. Jacek Krawczyk

 Z Agnieszką Tracz, odpowiedzialną w MBP w Oświęcimiu za promocję Fot. Jacek Krawczyk