1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Muzeum Ratusz w Oświęcimiu

Z niecierpliwością, ale też trochę z obawami, czekałem na otwarcie. Po obejrzeniu ekspozycji obaw nie mam. Warto i trzeba ją zobaczyć. Zdecydowanie polecam.

Więcej…

Twierdza Brzeska - Брэсцкая крэпасць

Żeby dobrze poznać słynne fortyfikacje przy ujściu rzeki Muchawiec do Buga, trzeba na zwiedzanie zarezerwować co najmniej pół dnia. Im więcej, tym lepiej.


Więcej…

Pozytywny koniec roku

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Więcej…

Wczoraj w Białorusi, jutro w Kirgistanie

Nie pierwszy raz tak się się zdarza, że wyjazdy na wschód następują jeden po drugim. Teraz, w maju, sytuacja jest o tyle ciekawa, że miałem tylko dwa dni przerwy.

 

 

Więcej…

Jubileuszowe, 20. zdjęcie z Leninem

Od ostatniego strzału migawki i fotki przy pomniku wodza minęły ponad cztery miesiące. Ale warto było czekać.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan - marzec 2009

Propozycja wyjazdu do Kirgistanu w Azji Środkowej przyszła nieoczekiwanie. Wyjechałem w niedzielę 22 marca, wróciłem w poniedziałek 30 marca 2009 r. Po niewielkich perturbacjach związanych z pilnym zrobieniem nowego paszportu (bo stary stracił nagle ważność) pojawiło się pytanie: dokąd jadę? 

 kirgistan droga do domu700

Więcej…

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

 

Przede wszystkim nie spodziewałem się, że przyjdzie tak wiele osób. Nie zniechęciła Was nawet środowa śnieżyca. To naprawdę niesamowite. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z Was z osobna :)

Dziękuję za wszystkie ciekawe pytania, które zadaliście. Myślę, że wyjaśniłem też wreszcie, dlaczego w nazwie projektu „.kg Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca” nie chodzi o kilogramy ;-)
Po zakończeniu spotkania także nie brakowało pytań. Na przykład chwilę porozmawiałem z panem, który wybiera się właśnie do Kirgistanu :-) i bardzo go interesowały kwestie transportu.
Dziękuję także za wszystkie miłe słowa i komentarze związane z fotografiami prezentowanymi na wystawie oraz prelekcją.

Tego wszystkiego by nie było, gdyby nie wielka życzliwość i pomoc ze strony wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu Marioli Talewicz oraz odpowiadającej za promocję w bibliotece Agnieszki Tracz. Sto procent profesjonalizmu. Dziękuję bardzo :-)

W tym roku to koniec wystaw i występów podróżniczych. Co będzie w przyszłym? Kto wie… ;)

Przy okazji zapraszam do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, gdzie w gronie zainteresowanych, 15 grudnia o godz. 17, porozmawiamy o tym, jak sobie radzić ze światłem przy fotografii produktowej. Na pewno zrobimy też trochę zdjęć. Wszystko w ramach Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku.

Zdjęcia ze spotkania udostępnione przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu na jej fanpage'u na Facebooku - KLIKNIJ

Tak o spotkaniu pisały faktyoswiecim.pl (dużo zdjęć)- KLIKNIJ


Poniżej fotorelacja Jacka Krawczyka. Jacku, dziękuję :-)

 

Za chwilę startujemy Fot. Jacek Krawczyk

 

Opowieść o Kirgistanie zaczęła się od historii odsłoniętego w listopadzie 2016 r. pomnika Lenina w białoruskim Mińsku Fot. Jacek Krawczyk

 

Na kirgiskim bazarze Fot. Jacek Krawczyk

 

Co by tu jeszcze powiedzieć ;-) Fot. Jacek Krawczyk

 

Znów na kirgiskim bazarze Fot. Jacek Krawczyk

 Z Agnieszką Tracz, odpowiedzialną w MBP w Oświęcimiu za promocję Fot. Jacek Krawczyk