1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

NATO Days w Ostravie 2017

Na tę imprezę wybierałem się od kilku lat. Zawsze jednak na przeszkodzie stawał jakiś wyjazd w tym samym czasie. Wreszcie się udało.

Więcej…

Aalam-Ordo w Kirgistanie – centrum stworzone przez nieco szalonego architekta

Każdy z jadących drogą na południu Issyk-Kul musi się choć na chwilę zatrzymać przed niezwykłymi obiektami położonymi nad jeziorem. Oto Aalam-Ordo, miejsce spełnienia wizji nieco szalonego architekta. Ogromne, betonowe jurty, potężne ściany z obrazami rodzajowymi, metalowe drzewa i ogrodzenie z kirgiskimi wzorami ludowymi robią wrażenie. W marcu 2012 roku miejsce to jednak wygląda tak, jakby od dawna żaden gospodarz tu nie zajrzał.

 

 

Więcej…

Analogowe ćwiczenia i wspomnienia

Sobotę poświęciłem na skanowanie i poznawanie możliwości sprzętu. Wczoraj dotarł do mnie skaner Epson V330.

 


 

Więcej…

Kirgistan - wstępny plan kolejnego wyjazdu

Niedawno poznałem termin i proponowany plan marcowego pobytu w Kirgistanie. Znalazł się w nim m.in. przejazd samochodem z Biszkeku do Oszu przez łańcuch górski Tienszan, co gwarantuje mnóstwo pięknych widoków.

 

Więcej…

Galarem po Wiśle

Niedzielny wypad płaskodenną „Szwajcarką” z Krakowa do Łączan był bardzo udany za sprawą wspaniałej pogody i jeszcze wspanialszej ekipy na pokładzie.


 

Więcej…

Pałac Sapiehów w Bobrku

Po 17 latach znów miałem okazję zajrzeć do środka jednego z najpiękniejszych zabytków ziemi oświęcimskiej.

palac bobrek 01b

Więcej…

Zdjęcia dymu są ciekawe przede wszystkim dlatego, że na to, co zobaczymy w uchwyconych kadrach, wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim nasza wyobraźnia.

Elena Voronina, za sprawą zamieszczenia na Facebooku fotografii dymu papierosowego przypomniała mi, że też kiedyś zrobiłem podobną sesję. Elena to wspaniała, wrażliwa kobieta mieszkająca w Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Z przyjemnością śledzę jej profi na FB, bo dla niej kultura – literatura, malarstwo czy fotografia jest ważną częścią jej życia. Chętnie też się dzieli tym, co jej się spodobało, co ją zachwyciło.

W czwartek zamieściła link do strony internetowej Thomasa Herbricha, na której autor zamieścił fotografie dymu papierosowego. Podpisał je następująco. „Pióropusz dymu. Te zdjęcia pokazują dym papierosowy. Potrzebnych było 100.000 strzałów, by otrzymać 20 dobrych zdjęć”. 

Tym samym przypomniała mi, że kilka lat temu także zmierzyłem się z takim tematem. Różnica polega na tym, że zamiast papierosów u mnie źródłem dymu było kadzidełko. Aby uzyskać efekt widoczny na obrazach zamieszczonych poniżej nie potrzebowałem też 100 tysięcy klapnięć migawki ;) Na części zdjęć dokonałem inwersji i duplikacji, by osiągnąć zamierzony efekt końcowy.

Czy się udało, oceńcie sami.