1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Medal dojechał

Po dość długim oczekiwaniu wreszcie jest. Medal za wyróżnienie w XVI Międzynarodowym Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION dotarł do mnie po wielu miesiącach oczekiwania.

 

Więcej…

Z 13. Leninem było tak…

Na początku listopada, w rocznicę rewolucji październikowej, w mediach pojawiła się informacja, że w Mińsku komuniści odsłonili pomnik Lenina. 

Więcej…

Mam kolejną kwalifikację do wystawy

Dziś niedziela, piękny dzień i do tego jeszcze dobre wiadomości fotograficzne w pocztowej skrzynce z ranka. Czego chcieć więcej ;)

 

Więcej…

Kilometr zerowy Wisły na rowerze

Przy zbiegu Przemszy i Wisły stoi bardzo charakterystyczny znak z dużym zerem namalowanym na blaszanej tablicy. Tu właśnie zaczyna się żeglowna Wisła. Niewiele osób o tym wie.

punkt zero

Więcej…

Kirgistan - pierwszy raz w zimie

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z trzeciego, a pierwszego w tym roku wypadu do Kirigistanu. Szczególnie miłośnicy samolotów powinni być usatysfakcjonowani ;)

 

Więcej…

Zrób sobie obiektyw

Jeśli poświęcisz trochę czasu, wzbogacisz swój zestaw fotograficzny o własnoręcznie wykonany obiektyw otworkowy. Zabawa jest przednia, a efekty potrafią pozytywnie zaskoczyć.

pinhole 11 2021

Więcej…

Plenerowa ekspozycja schronów obserwacyjnych na Kamionce jest gotowa do zwiedzania. W piątek kilkanaście osób uczestniczyło w okolicznościowym spotkaniu z okazji oficjalnego udostępnienia tego miejsca turystom. 

Luftschutz-Splitterschutzzelle pochodzących z czasów II wojny światowej jest osiem. Siedem koło siebie, jeden leży nieco dalej.

Więcej o historii

Dziś to miejsce wygląda zupełnie inaczej niż niemal pół roku temu. Przed otwarciem plenerowej ekspozycji przez dwa dni ochotnicy sprzątali je w deszczu. Skutecznie.

Teraz przy drodze jest drogowskaz kierujący do schronów. Przy nich znajduje się tablica informacyjna ze zdjęciami i opisem w języku polskim oraz angielskim.

Przy okazji porządków sprzątający odkryli pod warstwą śmieci i liści kilka zachowanych drzwi do Luftschutz-Splitterschutzzelle. Co będzie dalej z tymi drzwiami? 

Na to pytanie odpowiada Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, sprawca pozytywnego zamieszania, pomysłodawca i realizator utworzenia plenerowej ekspozycji schronów na Kamionce.

- Na razie żadna decyzja nie zapadła. Cały czas się zastanawiamy, jak to zrobić, żeby jak najmniej ingerować w stan obecny. Być może jedne z drzwi wyciągniemy z ziemi i zamontujemy na którymś ze stojących schronów. Wtedy odwiedzający to miejsce mogliby zobaczyć schron w komplecie. Będziemy jeszcze te działania konsultować - mówi.

Na pewno warto wybrać się na Kamionkę. Na spacer, lub na wycieczkę rowerową i zobaczyć to niezwykłe miejsce w Chełmku, które z jednej strony przypomina czas II wojny światowej. Z drugiej pokazuje niesamowitą siłę natury.