1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

FOTO-PEIN 2017

Dziś wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. DK jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN. Tym razem nie było nagrody, ale kwalifikacja do wystawy także cieszy.

Więcej…

Z wystawą w Lublinie było tak

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

Więcej…

Manchester 01 - Runway Visitor Park

Wyspy nigdy nie były celem moich planowanych wyjazdów. Gdy jednak się zdarzyło, że mogę tam śmignąć, śmignąłem. W miłym towarzystwie :)

 

Więcej…

Kirgistan po raz piąty

Od mojego ostatniego wyjazdu do Kirgistanu minęło kilka tygodni. Zmobilizowany wrzucam parę fotek.

 

Więcej…

Na rowerze do kamienia granicznego

Ta wycieczka łączy w sobie elementy rekreacji i historii. Trasa jest malownicza i łatwa nawet dla początkujących rowerzystów, w drogę mogą zatem ruszyć całe rodziny.

na rowerze kamien graniczny 2021 700

Więcej…

Czwartek w Balicach

W czwartek wybraliśmy się z Jackiem Krawczykiem na górkę w Balicach. Jacek wcześniej sprawdził pogodę, zapewnił logistykę - mistrz. Pod względem fotograficznym wypad był średni, ale czy nie bardziej się liczy możliwość regularnego słuchania huku silników samolotów przelatujących niemal nad głową?

 

Więcej…

Plenerowa ekspozycja schronów obserwacyjnych na Kamionce jest gotowa do zwiedzania. W piątek kilkanaście osób uczestniczyło w okolicznościowym spotkaniu z okazji oficjalnego udostępnienia tego miejsca turystom. 

Luftschutz-Splitterschutzzelle pochodzących z czasów II wojny światowej jest osiem. Siedem koło siebie, jeden leży nieco dalej.

Więcej o historii

Dziś to miejsce wygląda zupełnie inaczej niż niemal pół roku temu. Przed otwarciem plenerowej ekspozycji przez dwa dni ochotnicy sprzątali je w deszczu. Skutecznie.

Teraz przy drodze jest drogowskaz kierujący do schronów. Przy nich znajduje się tablica informacyjna ze zdjęciami i opisem w języku polskim oraz angielskim.

Przy okazji porządków sprzątający odkryli pod warstwą śmieci i liści kilka zachowanych drzwi do Luftschutz-Splitterschutzzelle. Co będzie dalej z tymi drzwiami? 

Na to pytanie odpowiada Waldemar Rudyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, sprawca pozytywnego zamieszania, pomysłodawca i realizator utworzenia plenerowej ekspozycji schronów na Kamionce.

- Na razie żadna decyzja nie zapadła. Cały czas się zastanawiamy, jak to zrobić, żeby jak najmniej ingerować w stan obecny. Być może jedne z drzwi wyciągniemy z ziemi i zamontujemy na którymś ze stojących schronów. Wtedy odwiedzający to miejsce mogliby zobaczyć schron w komplecie. Będziemy jeszcze te działania konsultować - mówi.

Na pewno warto wybrać się na Kamionkę. Na spacer, lub na wycieczkę rowerową i zobaczyć to niezwykłe miejsce w Chełmku, które z jednej strony przypomina czas II wojny światowej. Z drugiej pokazuje niesamowitą siłę natury.