1 | 2 | 3 | 4

 

 baner na sciane 02

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Pierwsze z nich przyznało mi w kategorii Future jury 8. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN.

18 października, podczas ogłoszenia wyników w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach dowiedziałem się, że uznanie znalazła fotografia fragmentu Borisov Arena - nowoczesnego, oddanego w tym roku do użytku stadionu piłkarskiego w białoruskim Borysowie. Ponadto na wystawę zostało zakwalifikowane zdjęcie wnętrza byłej walcowni w Katowicach Szopienicach.

 


"Oko"

 

 

"Zastane"

Więcej o konkursie oraz industrialne fotki z wcześniejszych edycji FOTO-PEIN na stronie:

http://fotopein.art.pl/

Kilka dni później, 26 października w skrzynce pocztowej znalazłem następującą informację: "Miło mi poinformować Pana iż decyzją Jury otrzymał Pan Brązowy Medal Foto-Klubu RP".

Fotografie na XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION wysyłałem w ostatnim dniu. Jak się później okazało, konkurencja była ogromna - 193 autorów zgłosiło 924 zdjęcia i 9 filmów. Jury przyznało mi nagrodę za „Drogę do domu” i „Potiomkinowskie schody”.

 

"Droga do domu"

 

 

"Potiomkinowskie schody"

 

>>>POBIERZ KATALOG

Niestety, nie udało mi się stawić się w BWA w Kielcach na wernisażu wystawy. Gdyby się udało, spotkałbym się wreszcie z Woytkiem Kowalczykiem z Buska-Zdroju, który zdobył II nagrodę za „Promenadę Zdzisława Be”. Przy okazji, raz jeszcze serdecznie gratuluję Woytku.

Na chwilę refleksji zasługują dwa fakty:

- trzy spośród czterech wyróżnionych fotografii powstały w trakcie podróży po Białorusi, Kirgistanie i Ukrainie. I jak tu nie lubić Wschodu :)

- dwa z czterech zdjęć zrobiłem aparatami kompaktowymi nazywanymi nieco pogardliwie małpami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież