1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Klimatyczny jubileusz kolejowy w Chełmku

Z przyjemnością wracam do czwartkowego wieczoru na chełmeckim dworcu. Przyznaję, takiej artystycznej formy świętowania 160-lecia wjazdu do miejscowości pierwszego pociągu w historii do tej pory nie widziałem. Pozytywne skojarzenia z Industriadą nasuwają się same.


Więcej…

Rok 2016 był dla mnie bardzo udany

Tytuł tego wpisu mówi wszystko. Jest nieskromny i taki ma być, bo czasem warto się pochwalić ;) Zwłaszcza, jeśli jest czym.


12.06.2016 r. Teatr Ósmego Dnia w Katowicach

Więcej…

Amazing Thailand

Niezwykła Tajlandia... To był jeden z tych wyjazdów, które mogą się przyśnić. Gdy znajoma zadzwoniła do mnie w listopadzie 1999 r. i zapytała, czy chcę lecieć do Tajlandii, odpowiedziałem bez wahania - oczywiście. Propozycja była na takim poziomie abstrakcji, że nie mogłem rzec inaczej. Kilka tygodni później płynąłem na przeładowanym statku pasażerskim na Ko Lanta.

 

 

Więcej…

Warto zajrzeć do Paczkowa

To miasto położone nieopodal Nysy w województwie opolskim urzeka niepowtarzalnym klimatem i historią, którą można poczuć na każdym kroku, nawet podczas krótkiej wizyty. Reklamowane jest przez miejskie władze jako polskie Carcassonne. Nieco bez sensu, bo porównanie, moim zdaniem, nietrafne, a sam Paczków ma tyle walorów, że nie trzeba go dowartościowywać w taki sposób.

 

 

Więcej…

Dwa razy dookoła świata

Wrześniowy wyjazd na Krym był jednocześnie ostatnią lotniczą eskapadą w roku 2012. Po dokładnym zsumowaniu dotychczasowych lotów okazało się, że mam ich na koncie o dwa więcej, niż sądziłem.

 

 

Więcej…

Jubileuszowe, 20. zdjęcie z Leninem

Od ostatniego strzału migawki i fotki przy pomniku wodza minęły ponad cztery miesiące. Ale warto było czekać.

Więcej…

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Pierwsze z nich przyznało mi w kategorii Future jury 8. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN.

18 października, podczas ogłoszenia wyników w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach dowiedziałem się, że uznanie znalazła fotografia fragmentu Borisov Arena - nowoczesnego, oddanego w tym roku do użytku stadionu piłkarskiego w białoruskim Borysowie. Ponadto na wystawę zostało zakwalifikowane zdjęcie wnętrza byłej walcowni w Katowicach Szopienicach.

 


"Oko"

 

 

"Zastane"

Więcej o konkursie oraz industrialne fotki z wcześniejszych edycji FOTO-PEIN na stronie:

http://fotopein.art.pl/

Kilka dni później, 26 października w skrzynce pocztowej znalazłem następującą informację: "Miło mi poinformować Pana iż decyzją Jury otrzymał Pan Brązowy Medal Foto-Klubu RP".

Fotografie na XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION wysyłałem w ostatnim dniu. Jak się później okazało, konkurencja była ogromna - 193 autorów zgłosiło 924 zdjęcia i 9 filmów. Jury przyznało mi nagrodę za „Drogę do domu” i „Potiomkinowskie schody”.

 

"Droga do domu"

 

 

"Potiomkinowskie schody"

 

>>>POBIERZ KATALOG

Niestety, nie udało mi się stawić się w BWA w Kielcach na wernisażu wystawy. Gdyby się udało, spotkałbym się wreszcie z Woytkiem Kowalczykiem z Buska-Zdroju, który zdobył II nagrodę za „Promenadę Zdzisława Be”. Przy okazji, raz jeszcze serdecznie gratuluję Woytku.

Na chwilę refleksji zasługują dwa fakty:

- trzy spośród czterech wyróżnionych fotografii powstały w trakcie podróży po Białorusi, Kirgistanie i Ukrainie. I jak tu nie lubić Wschodu :)

- dwa z czterech zdjęć zrobiłem aparatami kompaktowymi nazywanymi nieco pogardliwie małpami.