1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Kajakiem po Pilicy

Dzięki uprzejmości Waldka Rudyka, dyrektora chełmeckiego ośrodka kultury miałem przyjemność uczestniczyć w środę w wyjeździe studyjnym pod nazwą "Z nurtem Pilicy wśród lasów i łąk". Było turystycznie, historycznie i fantastycznie.

 

 

Więcej…

Podróż plackartą i jeszcze więcej

Moja ostatnia wizyta na Białorusi była szczególna z wielu względów. Przede wszystkim jednak dlatego, że wiele rzeczy miało miejsce pierwszy raz.

Więcej…

Stambuł w nocy i z góry - jak z baśni

 

9 stycznia 2012 roku, tuż po godz. 20, wypełniony pasażerami Airbus A321 zaczął wznosić się nad Stambułem. Szczęściarze, którzy siedzieli przy oknach, mogli obserwować bajkowe widoki. Byłem wśród nich.

 

Więcej…

Wiosna w obiektywie (2)

Niedawno pisałem o pięknej wiośnie, która do nas przyszła. Do wiosennego albumu dodałem nowe zdjęcia z ogrodu i zapraszam do ich obejrzenia.

Więcej…

Wykopaliska fotograficzne II

Ponad pięć lat temu zachęcony przez Lucjana, kolegę z pracy, wybrałem się na Operację Południe czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bielsku Białej. Chociaż jestem militarnym profanem, szybko dałem się wciągnąć w klimat tej niezwykłej imprezy. Odkopane zdjęcia przypomniały niezwykłą atmosferę, która wtedy panowała.

Więcej…

Air Show Radom 2017 i gwiazda B-52

Nie ukrywam – głównym powodem mojego trzeciego wyjazdu na pokazy lotnicze do Radomia było  zobaczenie amerykańskiego bombowca strategicznego B-52 Stratofortress.

Więcej…

Październik 2014 roku szczególnie zapisze się w mojej historii osobistej za sprawą dwóch ważnych dla mnie wyróżnień fotograficznych.

 

Pierwsze z nich przyznało mi w kategorii Future jury 8. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN.

18 października, podczas ogłoszenia wyników w Domu Kultury w Rybniku Chwałowicach dowiedziałem się, że uznanie znalazła fotografia fragmentu Borisov Arena - nowoczesnego, oddanego w tym roku do użytku stadionu piłkarskiego w białoruskim Borysowie. Ponadto na wystawę zostało zakwalifikowane zdjęcie wnętrza byłej walcowni w Katowicach Szopienicach.

 


"Oko"

 

 

"Zastane"

Więcej o konkursie oraz industrialne fotki z wcześniejszych edycji FOTO-PEIN na stronie:

http://fotopein.art.pl/

Kilka dni później, 26 października w skrzynce pocztowej znalazłem następującą informację: "Miło mi poinformować Pana iż decyzją Jury otrzymał Pan Brązowy Medal Foto-Klubu RP".

Fotografie na XVI Międzynarodowe Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION wysyłałem w ostatnim dniu. Jak się później okazało, konkurencja była ogromna - 193 autorów zgłosiło 924 zdjęcia i 9 filmów. Jury przyznało mi nagrodę za „Drogę do domu” i „Potiomkinowskie schody”.

 

"Droga do domu"

 

 

"Potiomkinowskie schody"

 

>>>POBIERZ KATALOG

Niestety, nie udało mi się stawić się w BWA w Kielcach na wernisażu wystawy. Gdyby się udało, spotkałbym się wreszcie z Woytkiem Kowalczykiem z Buska-Zdroju, który zdobył II nagrodę za „Promenadę Zdzisława Be”. Przy okazji, raz jeszcze serdecznie gratuluję Woytku.

Na chwilę refleksji zasługują dwa fakty:

- trzy spośród czterech wyróżnionych fotografii powstały w trakcie podróży po Białorusi, Kirgistanie i Ukrainie. I jak tu nie lubić Wschodu :)

- dwa z czterech zdjęć zrobiłem aparatami kompaktowymi nazywanymi nieco pogardliwie małpami.