1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Drugi medal dojechał

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.

Więcej…

Pełnia Kwiatowego Księżyca

Dzisiejsza pełnia miała dodatkowy walor widokowy w postaci chmur, co jakiś czas przesłaniających satelitę Ziemi.

Więcej…

O samolotach na wysokościach przelotowych po białorusku

Propozycja rozmowy o RNAV spottingu dla białoruskiej sekcji Polskiego Radia przyszła niespodziewanie. 

"Trzy siekiery" na wysokości przelotowej (ok. 10 km nad ziemią), czyli Boeing B777.
Tu - linii lotniczych Emirates

Więcej…

Fotograficzne szkice z Marią

Ogłoszone rok temu święto Sześciu Króli świętowaliśmy z Wróblami podczas kolejnej* sesji zdjęciowej. Marysia, choć otrzaskana ze sceną, długo dojrzewała do decyzji o solowym występie przed obiektywem.

Więcej…

Nieco o fotografii produktowej

W czwartek spotkaliśmy się w kameralnym gronie, w ramach KMF Chełmek, w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku,  by porozmawiać o zdjęciach przedmiotów i poćwiczyć w pracowni zmontowanej ad-hoc.

Więcej…

Pałac Sapiehów w Bobrku

Po 17 latach znów miałem okazję zajrzeć do środka jednego z najpiękniejszych zabytków ziemi oświęcimskiej.

palac bobrek 01b

Więcej…

Moja przygoda z tym krajem zaczęła się w 2002 roku. Trwa do dziś.

Ruiny zamku w Nowogródku

Za pierwszym razem pojechałem do przepięknego Grodna. Historie z przekraczaniem granicy tam (samochodem) i z powrotem (pociągiem) to niemal gotowy materiał na książkę. Może kiedyś? Później były kolejne wyprawy. Trochę się ich nazbierało.

Natomiast dziś jest środa, 21 lutego 2018 r. Jutro czwartek (22 lutego) i spotkanie poświęcone Białorusi w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Trochę mi zeszło na zbieraniu się do przygotowania scenariusza opowieści o naszym sąsiedzie ze wschodu. Także na wyborze zdjęć.

Dziś mogę z przyjemnością zaprosić do chełmeckiego  ośrodka kultury na fotograficzną podróż po Polesiu i jego okolicach. Opowiem o Poleszukach, rdzennych mieszkańcach poleskich bagien i poleskich wiedźmach. Potem zajrzymy na chwilę do Zaosia, uchodzącego za miejsce narodzin Adama Mickiewicza, i na zamkowe wzgórze w Nowogródku. Pospacerujemy też trochę po zachwycającym Słonimie - mieście wielu kultur i religii oraz, po odpoczynku na białoruskich Malediwach, po Starówce w Mińsku.
Start 22 lutego o 16.30 w sali kinowej MOKSiR w Chełmku.