1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

W Alimovej Bałce jak w bajce

Alimova Bałka i okolice to jedno z wielu niezwykłych miejsc na Krymie. Po raz drugi miałem okazję je odwiedzić w styczniu 2013 roku.

 

 

Więcej…

W 2017 roku leciało tak :)

Miniony rok był dla mnie bogaty w różne wydarzenia fotograficzne i podróżnicze. Najważniejsze z nich to zakochanie w Słonimiu. Czas na podsumowanie.

Więcej…

Podróż plackartą i jeszcze więcej

Moja ostatnia wizyta na Białorusi była szczególna z wielu względów. Przede wszystkim jednak dlatego, że wiele rzeczy miało miejsce pierwszy raz.

Więcej…

Fotograficzne ekscesy z Marią

Po dwóch latach znów spotkaliśmy się fotograficznie z Marią. Tym razem w kolorze czarnym.

maria sesja styczen 2020

Więcej…

Bruksela w jeden dzień

 Byłem w różnych miejscach na świecie. Wstyd się przyznać – w Brukseli nigdy. Zatem, gdy tylko propozycja wyjazdu do Brukselki się pojawiła, nie mogłem powiedzieć – nie.

 

 

Więcej…

To było tysiąc zdjęć temu

Niedawno minęło 11 lat od momentu, w którym postanowiłem utworzyć i prowadzić swoją stronę internetową petersoon.pl. Nie przypuszczałem, że przygoda z tworzeniem wpisów i dodawaniem zdjęć potrwa tak długo.

screen tajlandia 01

Więcej…

Moja przygoda z tym krajem zaczęła się w 2002 roku. Trwa do dziś.

Ruiny zamku w Nowogródku

Za pierwszym razem pojechałem do przepięknego Grodna. Historie z przekraczaniem granicy tam (samochodem) i z powrotem (pociągiem) to niemal gotowy materiał na książkę. Może kiedyś? Później były kolejne wyprawy. Trochę się ich nazbierało.

Natomiast dziś jest środa, 21 lutego 2018 r. Jutro czwartek (22 lutego) i spotkanie poświęcone Białorusi w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Trochę mi zeszło na zbieraniu się do przygotowania scenariusza opowieści o naszym sąsiedzie ze wschodu. Także na wyborze zdjęć.

Dziś mogę z przyjemnością zaprosić do chełmeckiego  ośrodka kultury na fotograficzną podróż po Polesiu i jego okolicach. Opowiem o Poleszukach, rdzennych mieszkańcach poleskich bagien i poleskich wiedźmach. Potem zajrzymy na chwilę do Zaosia, uchodzącego za miejsce narodzin Adama Mickiewicza, i na zamkowe wzgórze w Nowogródku. Pospacerujemy też trochę po zachwycającym Słonimie - mieście wielu kultur i religii oraz, po odpoczynku na białoruskich Malediwach, po Starówce w Mińsku.
Start 22 lutego o 16.30 w sali kinowej MOKSiR w Chełmku.