1 | 2 | 3 | 4

 

 baner na sciane 02

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

W tej sprawie na początku września zadzwoniła do mnie Natalia Gmurkowska. Poznaliśmy się w trakcie realizacji jednego z projektów medialnych. Natalia to siedem pozytywnych żywiołów w jednej osobie i jednocześnie mistrzyni świata w ogarnianiu różnych eventów :) To właśnie ona wpadła na pomysł, by w trakcie kongresu na ekranach w Lubelskim Centrum Konferencyjnym pokazać piękno i wspaniałą różnorodność krajów wschodu.

W efekcie, 25 i 26 września, w LCK miała miejsce E-foto wystawa „Ludzie i niezwykłe miejsca w krajach Partnerstwa Wschodniego i Azji Środkowej” zorganizowana przez Centrum Współpracy Polska-Wschód. Co niezwykle istotne, było to pierwsze takie działanie w sześcioletniej historii  Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej. W tym roku uczestniczyło w nim około tysiąca osób.

Zapowiedź ekspozycji przez organizatorów:
„Wystawa przedstawia fotografie dziesięciu profesjonalnych fotografów oraz amatorów fotografii, którzy realizując międzynarodowe projekty oraz podróżując po różnych krajach, starają się zatrzymać w kadrze ludzi i piękną naturę, aby zachować wspomnienia.
W pierwszej e-foto wystawie w ramach Kongresu swoje dzieła przedstawiają:
1. Pavlo Mazai (Ukraina) – fotografie mieszkańców Kirgistanu i z kolekcji „Twarze”.
2. Martyna Kwiatkowska (Polska) – fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Tadżykistanu.
3. Piotr Tarczyński (Polska) - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Kirgistanu.
4. Svetlana Lycseva (Ukraina) – fotografie w strojach ludowych mieszkańców Ukrainy.
6. Natalia Gmurkowska - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Gruzji, Tadżykistanu i Ukrainy.
7. Temur Ovchiev, Guram Cibakhashvili, Shota Gudzhabidze, Salome Saragadze i Anano Mzhavanadze - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Gruzji”.


W taki oto sposób znalazłem się ze swoimi zdjęciami w niezwykle zacnym, międzynarodowym towarzystwie. Są powody do radości, satysfakcji i dumy? Są :)

Natalia - dziękuję bardzo :)

Wybrane zdjęcia uczestników e-foto wystawy – TUTAJ (zaloguj się na FB)

O  Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej:
Raz

Dwa