1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Na wąskich torach

Parowozownia w Bytomiu Karbiu to miejsce magiczne. Za sprawą pasjonatów ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych możemy przenieść się w czasie do XIX i początków XX wieku.


 

Więcej…

Zabytkowa Stacja Wodociągowa „Zawada” w Karchowicach – w środku cuda techniki

Szlak Zabytków Techniki w województwie śląskim obfituje w miejsca niezwykłe i magiczne. Po walcowni w Szopienicach przyszedł czas na Karchowice. Tam spotkało nas wiele miłych niespodzianek.


 

Więcej…

Rok sześciu seminaryjnych wyjazdów

Rok 2012 z pewnością zapamiętam w szczególny sposób. Kirgistan, Mołdawia, Ukraina - tysiące kilometrów pokonanych samolotem, pociągiem, samochodem... Wszystko w ramach sześciu seminariów współprowadzonych przeze mnie dla Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego w Warszawie.

 

Alimova Bałka/Bakczysaraj/Ukraina - wrzesień 2012 r. Fot. Natalya Bimbirayte

 

Więcej…

Na rowerze z aplikacją

Trudno mi dziś wyobrazić sobie jazdę na rowerze bez smartfona przy kierownicy. Bez pomiaru prędkości, przejechanych kilometrów itd. Ale też nie było mi łatwo znaleźć aplikację, która by działała bez zarzutu i posiadała wszystkie potrzebne funkcje.

na rowerze cobike 01

Więcej…

Trzy razy dookoła świata z Francją i Kirgistanem w tle

Dziś, podczas robienia porządków w internetach, zajrzałem również na Flightdiary. Ponownie, po kilku miesiącach, spojrzałem na liczbę 124.275.

flightdiary 04 2021 700

Więcej…

Wielkie kropienie w Chełmku

Zgodnie z zapowiedzią, program jednego z kolejnych spotkań Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku zrealizowaliśmy w stu procentach ;) W środę wieczorem było trochę i o fotografii otworkowej, i o technice robienia zdjęć makro kropli wody.

 

Więcej…

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

W tej sprawie na początku września zadzwoniła do mnie Natalia Gmurkowska. Poznaliśmy się w trakcie realizacji jednego z projektów medialnych. Natalia to siedem pozytywnych żywiołów w jednej osobie i jednocześnie mistrzyni świata w ogarnianiu różnych eventów :) To właśnie ona wpadła na pomysł, by w trakcie kongresu na ekranach w Lubelskim Centrum Konferencyjnym pokazać piękno i wspaniałą różnorodność krajów wschodu.

W efekcie, 25 i 26 września, w LCK miała miejsce E-foto wystawa „Ludzie i niezwykłe miejsca w krajach Partnerstwa Wschodniego i Azji Środkowej” zorganizowana przez Centrum Współpracy Polska-Wschód. Co niezwykle istotne, było to pierwsze takie działanie w sześcioletniej historii  Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej. W tym roku uczestniczyło w nim około tysiąca osób.

Zapowiedź ekspozycji przez organizatorów:
„Wystawa przedstawia fotografie dziesięciu profesjonalnych fotografów oraz amatorów fotografii, którzy realizując międzynarodowe projekty oraz podróżując po różnych krajach, starają się zatrzymać w kadrze ludzi i piękną naturę, aby zachować wspomnienia.
W pierwszej e-foto wystawie w ramach Kongresu swoje dzieła przedstawiają:
1. Pavlo Mazai (Ukraina) – fotografie mieszkańców Kirgistanu i z kolekcji „Twarze”.
2. Martyna Kwiatkowska (Polska) – fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Tadżykistanu.
3. Piotr Tarczyński (Polska) - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Kirgistanu.
4. Svetlana Lycseva (Ukraina) – fotografie w strojach ludowych mieszkańców Ukrainy.
6. Natalia Gmurkowska - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Gruzji, Tadżykistanu i Ukrainy.
7. Temur Ovchiev, Guram Cibakhashvili, Shota Gudzhabidze, Salome Saragadze i Anano Mzhavanadze - fotografie mieszkańców oraz krajobrazów Gruzji”.


W taki oto sposób znalazłem się ze swoimi zdjęciami w niezwykle zacnym, międzynarodowym towarzystwie. Są powody do radości, satysfakcji i dumy? Są :)

Natalia - dziękuję bardzo :)

Wybrane zdjęcia uczestników e-foto wystawy – TUTAJ (zaloguj się na FB)

O  Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej:
Raz

Dwa