1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Dwa kadry - znajdź różnice

Wczoraj na forum Nikoniarzy zamieściłem stare (1989 r.) zdjęcie jednej z ulic w Oslo. Jakie było moje zdziwienie, gdy chwilę później zobaczyłem niemal identyczną fotografię, tylko... zrobioną 22 lata później.

Więcej…

Białoruś widziana od środka

Któregoś dnia zadzwonił do mnie Łukasz Dziedzic z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Nagramy rozmowę o Białorusi? - zapytał. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie opowiem o naszym mało znanym sąsiedzie.

bialorus sasiad nieznany

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

Więcej…

Na zdjęciu z Leninem – kolejna odsłona

To była wyprawa, z której chciałem przywieźć 30. jubileuszową fotografię z wodzem rewolucji. Wróciłem z kolejnymi ośmioma.

Z Leninem w Porozowie

Więcej…

Zrób sobie obiektyw

Jeśli poświęcisz trochę czasu, wzbogacisz swój zestaw fotograficzny o własnoręcznie wykonany obiektyw otworkowy. Zabawa jest przednia, a efekty potrafią pozytywnie zaskoczyć.

pinhole 11 2021

Więcej…

Huta Uthemanna w Katowicach Szopienicach – niewiele zostało

Ostatnia, baaardzo zimna niedziela nie sprzyjała wypadom fotograficznym. Wprawdzie świeciło słońce, ale przeprowadzone wiele tygodni wcześniej oblookanie terenu byłej huty Uthemanna w Katowicach Szopienicach nie nastrajało optymizmem. Będzie piździć. I piździło jak cholera.


 

Więcej…

Niedawno minęło 11 lat od momentu, w którym postanowiłem utworzyć i prowadzić swoją stronę internetową petersoon.pl. Nie przypuszczałem, że przygoda z tworzeniem wpisów i dodawaniem zdjęć potrwa tak długo.

screen tajlandia 01

Bez ściemy. Na początku wszystko co nowe, jest baaardzo pociągające. I tak chciałoby się wówczas coraz bardziej i bardziej jak najwięcej. Potem bywa różnie i często jak zwykle. Znacie to? Znacie.

Ten mechanizm działa w różnych sytuacjach. Dlatego w marcu 2009 roku, gdy przygotowywałem pierwszy wpis o pierwszym wyjeździe do Kirgistanu, nie sądziłem, że przygoda z okazjonalnymi opisami rzeczywistości i zdarzeń potrwa tak długo.

Porządki w galeriach
Sam fakt jest ciekawy, bo 11 wiosen to sporo czasu i to czasu wypełnionego wieloma podróżami w różne niekoniecznie oczywiste miejsca na świecie. Ta refleksja przyszła dzisiaj, natomiast bez świadomości jubileuszu, który tyle co minął. Świadomość pojawiła się później. Ale koincydencja jest jakaś, bo kilka ostatnich wieczorów poświęciłem na porządki w galeriach zdjęć. Po prostu, z czasem zrobił się niewielki ;) bałagan i uznałem, że warto posprzątać. Z biegiem czasu powstały bowiem różne kategorie, które nie były na bieżąco uzupełniane.

Teraz, po wielu godzinach porządków pogrupowane obrazy znalazły się w jednym miejscu. Proces zmian trwał trochę, bo przecież z każdą galerią i każdym zdjęciem wiążą się wspomnienia. Z matmy jestem kiepski, natomiast z szybkich rachunków wyszło mi, że fotografii uzbierało się ponad tysiąc. Czyli podczas porządkowej drogi wspomnień troszkę ;) też było. Tych we wpisach, których też przez 11 lat się trochę pojawiło, do tego nie liczę. Ale też warto tam zajrzeć :)

Magia fotografii - było i nie ma, ale jest
Natomiast jest to doskonała okazja do tego, żeby zaprosić wszystkich, którzy lubią oglądać zdjęcia do ich oglądania właśnie. Bo oto powstał zbiór bardzo osobistych zapisów zdarzeń w momentach, które były i nie wrócą, a dzięki magii fotografii zostały utrwalone.

Zachęcam tym bardziej, że wielu z Was ma teraz trochę więcej czasu niż zwykle. Może to właśnie zatem jest ta chwila, by m.in. poczuć klimat nieistniejącego już orientalnego bazaru w Oszu w Kirgistanie, zachwycenia się Malediwami na Białorusi, zatopienia w naukowym klimacie biblioteki Johna Rylandsa w angielskim Manchesterze, przyjrzenia się z bliższa tak niesamowitym miejscom w Polsce jak np. Żyrardów, Paczków, Karchowice oraz pałacom w Kozłówce i pobliskich Krzeszowicach.

Bardzo serdecznie zapraszam do galerii i oglądania zdjęć :)

>GALERIA ZDJĘĆ