1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Białoruś. Zapraszam na spotkanie

Moja przygoda z tym krajem zaczęła się w 2002 roku. Trwa do dziś.

Ruiny zamku w Nowogródku

Więcej…

Drugi medal cieszy

Trochę zaniedbałem pisanie na petersoon.pl, a się ostatnio podziało. Udział w International Photography Competition “Landscapes of the World” i brązowy medal FIAP to duży powód do radości.

Więcej…

Białoruś. Sąsiad nieznany – po spotkaniu

Pierwsze slajdowisko poświęcone białoruskim walorom turystycznym i historycznym za mną. I za wspaniałymi gośćmi, którzy przyszli lub przyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Jak było? Nie mnie oceniać. Wiem, czego zabrakło.

Fot. Paweł Waligóra

Więcej…

Na Tatarskiej Grobli

Tę miejscówkę mieliśmy odwiedzić podczas poprzedniego spaceru fotograficznego po Stawach Grojeckich. Została na następny raz. I dobrze.

Więcej…

Muzeum Ratusz w Oświęcimiu

Z niecierpliwością, ale też trochę z obawami, czekałem na otwarcie. Po obejrzeniu ekspozycji obaw nie mam. Warto i trzeba ją zobaczyć. Zdecydowanie polecam.

Więcej…

Zmontuj sobie aparat sam

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, jak w prosty sposób zbudować samodzielnie obiektyw do lustrzanki cyfrowej, by można nią było wykonywać fotografie otworkowe. Teraz przyszedł czas na całe urządzenie rejestrujące obraz.

aparat otworkowy 02

 

Więcej…

Niedawno minęło 11 lat od momentu, w którym postanowiłem utworzyć i prowadzić swoją stronę internetową petersoon.pl. Nie przypuszczałem, że przygoda z tworzeniem wpisów i dodawaniem zdjęć potrwa tak długo.

screen tajlandia 01

Bez ściemy. Na początku wszystko co nowe, jest baaardzo pociągające. I tak chciałoby się wówczas coraz bardziej i bardziej jak najwięcej. Potem bywa różnie i często jak zwykle. Znacie to? Znacie.

Ten mechanizm działa w różnych sytuacjach. Dlatego w marcu 2009 roku, gdy przygotowywałem pierwszy wpis o pierwszym wyjeździe do Kirgistanu, nie sądziłem, że przygoda z okazjonalnymi opisami rzeczywistości i zdarzeń potrwa tak długo.

Porządki w galeriach
Sam fakt jest ciekawy, bo 11 wiosen to sporo czasu i to czasu wypełnionego wieloma podróżami w różne niekoniecznie oczywiste miejsca na świecie. Ta refleksja przyszła dzisiaj, natomiast bez świadomości jubileuszu, który tyle co minął. Świadomość pojawiła się później. Ale koincydencja jest jakaś, bo kilka ostatnich wieczorów poświęciłem na porządki w galeriach zdjęć. Po prostu, z czasem zrobił się niewielki ;) bałagan i uznałem, że warto posprzątać. Z biegiem czasu powstały bowiem różne kategorie, które nie były na bieżąco uzupełniane.

Teraz, po wielu godzinach porządków pogrupowane obrazy znalazły się w jednym miejscu. Proces zmian trwał trochę, bo przecież z każdą galerią i każdym zdjęciem wiążą się wspomnienia. Z matmy jestem kiepski, natomiast z szybkich rachunków wyszło mi, że fotografii uzbierało się ponad tysiąc. Czyli podczas porządkowej drogi wspomnień troszkę ;) też było. Tych we wpisach, których też przez 11 lat się trochę pojawiło, do tego nie liczę. Ale też warto tam zajrzeć :)

Magia fotografii - było i nie ma, ale jest
Natomiast jest to doskonała okazja do tego, żeby zaprosić wszystkich, którzy lubią oglądać zdjęcia do ich oglądania właśnie. Bo oto powstał zbiór bardzo osobistych zapisów zdarzeń w momentach, które były i nie wrócą, a dzięki magii fotografii zostały utrwalone.

Zachęcam tym bardziej, że wielu z Was ma teraz trochę więcej czasu niż zwykle. Może to właśnie zatem jest ta chwila, by m.in. poczuć klimat nieistniejącego już orientalnego bazaru w Oszu w Kirgistanie, zachwycenia się Malediwami na Białorusi, zatopienia w naukowym klimacie biblioteki Johna Rylandsa w angielskim Manchesterze, przyjrzenia się z bliższa tak niesamowitym miejscom w Polsce jak np. Żyrardów, Paczków, Karchowice oraz pałacom w Kozłówce i pobliskich Krzeszowicach.

Bardzo serdecznie zapraszam do galerii i oglądania zdjęć :)

>GALERIA ZDJĘĆ