1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Na rowerze z aplikacją

Trudno mi dziś wyobrazić sobie jazdę na rowerze bez smartfona przy kierownicy. Bez pomiaru prędkości, przejechanych kilometrów itd. Ale też nie było mi łatwo znaleźć aplikację, która by działała bez zarzutu i posiadała wszystkie potrzebne funkcje.

na rowerze cobike 01

Więcej…

"Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Zapraszam na spotkanie

O zachwycającym, i jednocześnie pełnym sprzeczności, kraju z Azji Środkowej miałem okazję wielokrotnie opowiadać w różnych miejscach. W tak zacnym miejscu jak Biblioteka Śląska w Katowicach jeszcze nie.

Więcej…

Lenin w Baranowiczach i Hancewiczach

Ostatni wyjazd na Białoruś zaowocował kolejnymi dwoma zdjęciami z wodzem. 

Więcej…

Dwa kadry - znajdź różnice

Wczoraj na forum Nikoniarzy zamieściłem stare (1989 r.) zdjęcie jednej z ulic w Oslo. Jakie było moje zdziwienie, gdy chwilę później zobaczyłem niemal identyczną fotografię, tylko... zrobioną 22 lata później.

Więcej…

Tajska piękność z diamentami

Dziś w ramach odreagowywania stresów, dla odmiany ;) zabłądziłem na jedną z moich ulubionych stron, www.airliners.net Znalazłem tam mnóstwo zdjęć tajskiej piękności, tj. Boeinga 744 Thai Airways International HS-TGW.

 

 

Więcej…

Aalam-Ordo w Kirgistanie – centrum stworzone przez nieco szalonego architekta

Każdy z jadących drogą na południu Issyk-Kul musi się choć na chwilę zatrzymać przed niezwykłymi obiektami położonymi nad jeziorem. Oto Aalam-Ordo, miejsce spełnienia wizji nieco szalonego architekta. Ogromne, betonowe jurty, potężne ściany z obrazami rodzajowymi, metalowe drzewa i ogrodzenie z kirgiskimi wzorami ludowymi robią wrażenie. W marcu 2012 roku miejsce to jednak wygląda tak, jakby od dawna żaden gospodarz tu nie zajrzał.

 

 

Więcej…

W niedzielę, w Oświęcimskim Centrum Kultury, będę prezentował swoje zdjęcia w większym formacie i na odbitkach. Zachęcam do udziału, bo można wesprzeć cenną inicjatywę dobroczynną, na wielu stoiskach kupić piękne, wielkanocne rękodzieła i po prostu – spokojnie pogadać w sympatycznych okolicznościach :)

To kolejna, ważna inicjatywa Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Dochód z kiermaszu w całości (nikt z fundacji na tym nie zarabia, ani nie pobiera wynagrodzenia) zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Natalki Drozdowskiej z Grojca.

Fotografie na papierze
Nie pierwszy raz będę wystawiał zdjęcia na kiermaszu. Za to pierwszy raz indywidualnie. Z tej okazji przygotowałem prawie 20 odbitek wydrukowanych na papierze w wysokiej rozdzielczości, w formatach 30x40 cm i 30x45 cm. W większości nawiązują tematycznie do świąt wielkanocnych i śmigusa-dyngusa za sprawą wody uwiecznionej w różnych postaciach i okolicznościach.

Obraz na wyciągnięcie ręki
Oczywiście, odbiór fotografii jest zupełnie inny wtedy, gdy patrzymy na nią na monitorze i wtedy, gdy możemy wziąć ją do rąk, dotknąć, przyjrzeć się jej z bliska, zauważyć ważne szczegóły. Zwłaszcza, kiedy mamy obraz wydrukowany w większym formacie. To niemożliwe na ekranie, bo każde zdjęcie wrzucane do internetu jest poddawane różnym rodzajom kompresji w celu szybszego otwierania w przeglądarce. Pomijam fakt, że coraz częściej z internetowych treści korzystamy za pośrednictwem pięciocalowego smartfona. Na nim widać, co widać.

Miejscówka w OCK
Zapraszam serdecznie na na Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny. Także do odwiedzin mojej miejscówki i na pogaduchy przy tzw. okazji :) Montuję się w niedzielę na wskazanym stanowisku, na parterze, niedaleko prawego wejścia na salę widowiskową. Praktycznie na wprost od wejścia głównego, na końcu, pod ścianą ;)

Jak nie dasz rady przyjść, to...
Przy okazji zapraszam do serwisu, w którym można zamówić moje zdjęcia z oprawą i dostawą do domu :)

Zdarza się. W niedzielę ktoś pójdzie rodzinne spotkanie, trafi mu się wyjazd, albo wybierze wiosenny spacer. Albo też będzie bardzo daleko. Na wspomnianej wyżej stronie internetowej są wysokiej jakości wydruki moich zdjęć. Obecnie - 23.

Opcje serwisu pozwalają na wybór jednego z wielu dostępnych papierów (np. perłowy, półmat, półbłyszczący baryt), wybór rodzaju i wielkości ramy, czy płótna, bo taka możliwość też jest. Inną z ciekawych opcji jest ustawienie koloru ściany (!) i sprawdzenie, czy fotografia w wybranej ramie będzie się dobrze komponować ;)

Ale przede wszystkim zapraszam w niedzielę do OCK i do osobistego kontaktu. Takie spotkania dziś, w erze mediów społecznościowych, są najważniejsze.

Poniżej fotografie, które zaprezentuję w niedzielę w OCK. Każdą z nich można mocno przytulić i umieścić na ścianie ;)