1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

To było więcej niż tysiąc zdjęć temu

Przy okazji poszukiwań informacji o moich wyjazdach do krajów ościennych i tych, położonych nieco ;-) dalej okazało się, że właśnie minęło 15 lat dzielenia się na blogu różnymi wspomnieniami i spostrzeżeniami.

dalej

Więcej…

Muzeum Ratusz w Oświęcimiu

Z niecierpliwością, ale też trochę z obawami, czekałem na otwarcie. Po obejrzeniu ekspozycji obaw już nie mam. Warto i trzeba ją zobaczyć. Zdecydowanie polecam.

Więcej…

Zaosie koło Nowogródka

Tytułowa fraza jest znana każdemu, kto choć trochę uważał na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Zaosie wskazywane jako miejsce urodzin Adama Mickiewicza dziś znajduje się w granicach Białorusi. Zajrzałem tam i do dziś czuję klimat tego niesamowitego miejsca.

Więcej…

Z wystawą w Lublinie było tak

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

Więcej…

Kaplica św. Jacka w Oświęcimiu

Ta gotycka budowla jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zabytków w mieście.

kaplica sw jacek oswiecim 700

Więcej…

Białoruś widziana od środka

Któregoś dnia zadzwonił do mnie Łukasz Dziedzic z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Nagramy rozmowę o Białorusi? - zapytał. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie opowiem o naszym mało znanym sąsiedzie.

bialorus sasiad nieznany

Więcej…

 

 baner na sciane 02

W niedzielę, w Oświęcimskim Centrum Kultury, będę prezentował swoje zdjęcia w większym formacie i na odbitkach. Zachęcam do udziału, bo można wesprzeć cenną inicjatywę dobroczynną, na wielu stoiskach kupić piękne, wielkanocne rękodzieła i po prostu – spokojnie pogadać w sympatycznych okolicznościach :)

To kolejna, ważna inicjatywa Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”. Dochód z kiermaszu w całości (nikt z fundacji na tym nie zarabia, ani nie pobiera wynagrodzenia) zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Natalki Drozdowskiej z Grojca.

Fotografie na papierze
Nie pierwszy raz będę wystawiał zdjęcia na kiermaszu. Za to pierwszy raz indywidualnie. Z tej okazji przygotowałem prawie 20 odbitek wydrukowanych na papierze w wysokiej rozdzielczości, w formatach 30x40 cm i 30x45 cm. W większości nawiązują tematycznie do świąt wielkanocnych i śmigusa-dyngusa za sprawą wody uwiecznionej w różnych postaciach i okolicznościach.

Obraz na wyciągnięcie ręki
Oczywiście, odbiór fotografii jest zupełnie inny wtedy, gdy patrzymy na nią na monitorze i wtedy, gdy możemy wziąć ją do rąk, dotknąć, przyjrzeć się jej z bliska, zauważyć ważne szczegóły. Zwłaszcza, kiedy mamy obraz wydrukowany w większym formacie. To niemożliwe na ekranie, bo każde zdjęcie wrzucane do internetu jest poddawane różnym rodzajom kompresji w celu szybszego otwierania w przeglądarce. Pomijam fakt, że coraz częściej z internetowych treści korzystamy za pośrednictwem pięciocalowego smartfona. Na nim widać, co widać.

Miejscówka w OCK
Zapraszam serdecznie na na Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny. Także do odwiedzin mojej miejscówki i na pogaduchy przy tzw. okazji :) Montuję się w niedzielę na wskazanym stanowisku, na parterze, niedaleko prawego wejścia na salę widowiskową. Praktycznie na wprost od wejścia głównego, na końcu, pod ścianą ;)

Jak nie dasz rady przyjść, to...
Przy okazji zapraszam do serwisu, w którym można zamówić moje zdjęcia z oprawą i dostawą do domu :)

Zdarza się. W niedzielę ktoś pójdzie rodzinne spotkanie, trafi mu się wyjazd, albo wybierze wiosenny spacer. Albo też będzie bardzo daleko. Na wspomnianej wyżej stronie internetowej są wysokiej jakości wydruki moich zdjęć. Obecnie - 23.

Opcje serwisu pozwalają na wybór jednego z wielu dostępnych papierów (np. perłowy, półmat, półbłyszczący baryt), wybór rodzaju i wielkości ramy, czy płótna, bo taka możliwość też jest. Inną z ciekawych opcji jest ustawienie koloru ściany (!) i sprawdzenie, czy fotografia w wybranej ramie będzie się dobrze komponować ;)

Ale przede wszystkim zapraszam w niedzielę do OCK i do osobistego kontaktu. Takie spotkania dziś, w erze mediów społecznościowych, są najważniejsze.

Poniżej fotografie, które zaprezentuję w niedzielę w OCK. Każdą z nich można mocno przytulić i umieścić na ścianie ;)