1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Z wystawą w Lublinie było tak

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

Więcej…

Muzeum Ratusz w Oświęcimiu

Z niecierpliwością, ale też trochę z obawami, czekałem na otwarcie. Po obejrzeniu ekspozycji obaw nie mam. Warto i trzeba ją zobaczyć. Zdecydowanie polecam.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie

13. w piątek wszystko może się zdarzyć. Tym razem zdarzało się tylko dobrze dzięki wspaniałym ludziom – gościom i organizatorom. Zaskoczenia - orientalna niespodzianka, czyli manty. I, dla kontrastu - „klątwa Lenina” ;).

 

Więcej…

Air Show Radom 2017 i gwiazda B-52

Nie ukrywam – głównym powodem mojego trzeciego wyjazdu na pokazy lotnicze do Radomia było  zobaczenie amerykańskiego bombowca strategicznego B-52 Stratofortress.

Więcej…

Wczoraj w Białorusi, jutro w Kirgistanie

Nie pierwszy raz tak się się zdarza, że wyjazdy na wschód następują jeden po drugim. Teraz, w maju, sytuacja jest o tyle ciekawa, że miałem tylko dwa dni przerwy.

 

 

Więcej…

Fotograficzne szkice z Marią

Ogłoszone rok temu święto Sześciu Króli świętowaliśmy z Wróblami podczas kolejnej* sesji zdjęciowej. Marysia, choć otrzaskana ze sceną, długo dojrzewała do decyzji o solowym występie przed obiektywem.

Więcej…

Ostatnia, baaardzo zimna niedziela nie sprzyjała wypadom fotograficznym. Wprawdzie świeciło słońce, ale przeprowadzone wiele tygodni wcześniej oblookanie terenu byłej huty Uthemanna w Katowicach Szopienicach nie nastrajało optymizmem. Będzie piździć. I piździło jak cholera.


 

Od jakiegoś czasu chodzą za mną klimaty industrialne. Ponieważ często ostatnio bywam w Kato i okolicach o plenery raczej trudno nie jest. Jednak zima trzyma i trzeba dużo samozacięcia, by w niesprzyjających warunkach pogodowych zebrać się na oglądanie i ew. focenie z uwzględnieniem światła. Poza tym łapy drętwieją i sprzęt wariuje.

 

Sympatyczne towarzystwo wynagrodziło niedogodności pogodowe :)

O niezwykle interesującej historii huty Uthemanna nie będę się rozpisywał. Zrobili to wcześniej inni.

http://szopienice.org/przemysl/huta-uthemann/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Huta_Metali_Nie%C5%BCelaznych_Szopienice

Jest Stowarzyszenie na rzecz Powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach-Szopienicach
http://www.muzeumcynku.katowice.pl/

Fotki z zimnej niedzieli poniżej.