1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Pałac Sapiehów w Bobrku

Po 17 latach znów miałem okazję zajrzeć do środka jednego z najpiękniejszych zabytków ziemi oświęcimskiej.

palac bobrek 01b

Więcej…

Z wystawą w Lublinie było tak

Gdy dostałem propozycję, by zaprezentować swoje zdjęcia podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, nie zastanawiałem się ani przez chwilę, bo to dla mnie wielkie wyróżnienie. Odpowiedź mogła być tylko jedna.


Fot. Natalia Gmurkowska

Więcej…

Wielkie kropienie w Chełmku

Zgodnie z zapowiedzią, program jednego z kolejnych spotkań Klubu Miłośników Fotografii w Chełmku zrealizowaliśmy w stu procentach ;) W środę wieczorem było trochę i o fotografii otworkowej, i o technice robienia zdjęć makro kropli wody.

 

Więcej…

Jest lato, jest makro

Ostatnie dni nie były specjalnie sprzyjające pochyleniu się z ulubioną Sigmą nad roślinami. Ale przyszło jedno przedpołudnie…

Więcej…

Na zdjęciu z Leninem – kolejna odsłona

To była wyprawa, z której chciałem przywieźć 30. jubileuszową fotografię z wodzem rewolucji. Wróciłem z kolejnymi ośmioma.

Z Leninem w Porozowie

Więcej…

Drugi medal cieszy

Trochę zaniedbałem pisanie na petersoon.pl, a się ostatnio podziało. Udział w International Photography Competition “Landscapes of the World” i brązowy medal FIAP to duży powód do radości.

Więcej…

Ostatnia, baaardzo zimna niedziela nie sprzyjała wypadom fotograficznym. Wprawdzie świeciło słońce, ale przeprowadzone wiele tygodni wcześniej oblookanie terenu byłej huty Uthemanna w Katowicach Szopienicach nie nastrajało optymizmem. Będzie piździć. I piździło jak cholera.


 

Od jakiegoś czasu chodzą za mną klimaty industrialne. Ponieważ często ostatnio bywam w Kato i okolicach o plenery raczej trudno nie jest. Jednak zima trzyma i trzeba dużo samozacięcia, by w niesprzyjających warunkach pogodowych zebrać się na oglądanie i ew. focenie z uwzględnieniem światła. Poza tym łapy drętwieją i sprzęt wariuje.

 

Sympatyczne towarzystwo wynagrodziło niedogodności pogodowe :)

O niezwykle interesującej historii huty Uthemanna nie będę się rozpisywał. Zrobili to wcześniej inni.

http://szopienice.org/przemysl/huta-uthemann/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Huta_Metali_Nie%C5%BCelaznych_Szopienice

Jest Stowarzyszenie na rzecz Powstania Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach-Szopienicach
http://www.muzeumcynku.katowice.pl/

Fotki z zimnej niedzieli poniżej.