1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Kilometr zerowy Wisły na rowerze

Przy zbiegu Przemszy i Wisły stoi bardzo charakterystyczny znak z dużym zerem namalowanym na blaszanej tablicy. Tu właśnie zaczyna się żeglowna Wisła. Niewiele osób o tym wie.

punkt zero

Więcej…

Potrafię robić dobre zdjęcia

Z przyjemnością zapraszam na szkolenie fotograficzne „Potrafię robić dobre zdjęcia”. W jego ramach proponuję aktywną formę spotkań. Praktyczne ćwiczenia to podstawa.

studio

Więcej…

Lenin zabójca i inne historie

Ostatni pobyt na Białorusi zaowocował wizytami w Zaosiu, Nowogródku, Słonimie i Pińsku. Pozwolił także na wzbogacenie kolekcji pomników Lenina o aż sześć nowych zdjęć.

Pomnik Lenina w Pińsku

Więcej…

Air Show Radom 2017 i gwiazda B-52

Nie ukrywam – głównym powodem mojego trzeciego wyjazdu na pokazy lotnicze do Radomia było  zobaczenie amerykańskiego bombowca strategicznego B-52 Stratofortress.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan - po spotkaniu w Bibliotece Śląskiej

W środę po południu nad Katowicami rozpętała się burza śnieżna. Komu w taką pogodę chciałoby się wyjść z domu, by posłuchać, jak opowiadam o pięknym kraju położonym w Azji Centralnej? Spotkała mnie miła niespodzianka.

Więcej…

W drodze do Karakołu

24 godziny - tyle trwało przemieszczenie się z Oświęcimia do Karakołu nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie.

 

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Kolejne lata pracy przy krzewach winorośli uczą mnie cierpliwości i pokory. Pozwalają też na bieżąco obserwować, jak roślinność dostosowuje się do zmieniającego się klimatu.

PTA 8877 700

Cztery lata temu wiosna przyszła wyjątkowo wcześnie. Rozwijające się kwiaty nie miały szans w pojedynku z późniejszym mrozem. W związku z opóźnioną wegetacją zbiory były kiepskie. Podobnie wino. Od tego czasu szczególnie uważnie obserwuję zachowanie się winorośli w pierwszym kwartale roku.

Teraz wiosna również zapukała do drzwi wcześniej niż zwykle. Zatem obawy o reakcję krzewów winnych były jak najbardziej uzasadnione.

Tu niespodzianka. Pozytywna. Dopiero w pierwszej dekadzie kwietnia pojawiły się pierwsze zawiązki kwiatów. Zaczynałem się nawet zastanawiać, czy jesienne cięcia nie były zbyt mocne i nie osłabiły nadmiernie roślin. Na szczęście – nie. Przy okazji – cięcia pielęgnacyjne to odrębna dyscyplina ogrodnictwa.

Zapowiada się dobry, winny rok.