1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Trzy razy dookoła świata z Francją i Kirgistanem w tle

Dziś, podczas robienia porządków w internetach, zajrzałem również na Flightdiary. Ponownie, po kilku miesiącach, spojrzałem na liczbę 124.275.

flightdiary 04 2021 700

Więcej…

City break w Bydgoszczy

Pierwsza w planach była Nysa, potem jesienny Hel. Ostatecznie wylądowałem w mieście, przez które malowniczo wije się Brda.

bydgoszcz 018a

Więcej…

Poranek na wale wiślanym

Niedzielny wschód słońca nie był tak olśniewający jak sobotni. Ale równie piękny.

petersoon wschod slonca 02 2019 007 700

Więcej…

Koncert Mary&Proven Way w Libiążu

W piątkowe popołudnie zajrzałem do kawiarni „Nisza” na zaproszenie Marii. Była to okazja nie tylko do posłuchania standardów jazzowych, w wykonaniu Mary&Proven Way, ale także zrobienia paru zdjęć.

Więcej…

Na rowerze dookoła stawu Pośredniego

Jakże miło zaskoczyć samego siebie. Nawet podczas, wydawałoby się, krótkiej wyprawy rowerowej do Rajska. Ale krótkiej, nie znaczy przecież – mało interesującej.

wycieczka na rowerze rajsko 011 700

Więcej…

Kolejne zdjęcia z Leninem

Kiedy dowiedziałem się, że w kwietniu znów będę na Białorusi, od razu pomyślałem, że wzbogacę kolekcję swoich fotografii z pomnikami Lenina. Tak też się stało.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Czy te sprzęty pasują do siebie? Wiele dni upłynęło do chwili, gdy mogłem się o tym przekonać.

PTA 8849a 700

Niedawno pisałem o nowym nabytku - pełnoklatkowym Nikonie D800. Bardzo mnie korciło, by jak najszybciej sprawdzić go w astrofotografii w połączeniu z ośmiocalową Syntą 1200 mm, której używam.
Chęci to jedno, warunki pogodowe to drugie. Duże nadzieje wiązałem z pełnią Robaczego Księżyca. Przyszła pełnia, jednak wraz z nią duże wahania temperatur i dodatkowe atrakcje z tym związane. Warto nadmienić, że tym razem doszło również do zjawiska półcieniowego zaćmienia Księżyca. Nie można go było obserwować z terytorium Polski.

Wreszcie przyszła noc z 25 na 26 marca 2024 r. Łysy świecił bardzo mocno przez okno. Tyle, że na zewnątrz warunki takie sobie - około 0 stopni i mgliście. Warto się montować czy nie? Kilka wyjść na taras, ocena warunków i… kto nie ryzykuje, szampana nie pije ;)

Mgła bardzo utrudniała ustawienie ostrości. Udało się połowicznie. Szampana nie ma, ale za to są pierwsze doświadczenia. Jak zauważyłem, przy odpowiednich warunkach pogodowych powinno być bardzo dobrze.

PTA 8849a