1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Lenin zabójca i inne historie

Ostatni pobyt na Białorusi zaowocował wizytami w Zaosiu, Nowogródku, Słonimie i Pińsku. Pozwolił także na wzbogacenie kolekcji pomników Lenina o aż sześć nowych zdjęć.

Pomnik Lenina w Pińsku

Więcej…

Koncert Mary&Proven Way w Libiążu

W piątkowe popołudnie zajrzałem do kawiarni „Nisza” na zaproszenie Marii. Była to okazja nie tylko do posłuchania standardów jazzowych, w wykonaniu Mary&Proven Way, ale także zrobienia paru zdjęć.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan - po spotkaniu w Bibliotece Śląskiej

W środę po południu nad Katowicami rozpętała się burza śnieżna. Komu w taką pogodę chciałoby się wyjść z domu, by posłuchać, jak opowiadam o pięknym kraju położonym w Azji Centralnej? Spotkała mnie miła niespodzianka.

Więcej…

Zdjęcie na Twojej ścianie


O oryginalnej i przyciągającej wzrok fotografii, która ozdobi wnętrze domu, czy mieszkania myśli wiele osób. Czy to duży wydatek? Nic bardziej mylnego.

 sprzedaz glowne

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z OPISAMI

 

Więcej…

Kolejne zdjęcia z Leninem

Kiedy dowiedziałem się, że w kwietniu znów będę na Białorusi, od razu pomyślałem, że wzbogacę kolekcję swoich fotografii z pomnikami Lenina. Tak też się stało.

Więcej…

Spacer po Starówce w Mińsku

Stolicę Białorusi odwiedzałem wielokrotnie. Wreszcie jednak było kilka godzin, by bez pośpiechu pochodzić po historycznym centrum miasta.

Więcej…

Tytuł tego wpisu mówi wszystko. Jest nieskromny i taki ma być, bo czasem warto się pochwalić ;) Zwłaszcza, jeśli jest czym.


12.06.2016 r. Teatr Ósmego Dnia w Katowicach

2016 rok był dla mnie szczególny. Przede wszystkim za sprawą realizacji multimedialnego projektu ".kg.Niezwykły Kirgistan.Ludzie, miejsca". Spotkanie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach oraz dwie indywidualne wystawy połączone z prelekcjami w Chrzanowie i Oświęcimiu to, bez wątpienia, powód do dumy. Pozytywne reakcje uczestników potwierdzają, że było warto. Dziękuję Wam Wszystkim za udział i mnóstwo pytań dotyczących Kirgistanu :)

Na zaproszenie Kuby Nizińskiego z Radia Kraków miałem też przyjemność gościć w audycji "Między biegunami", w której o swoich przygodach w różnych miejscach świata opowiadają podróżnicy. O oświęcimskiej wystawie moich zdjęć mówiłem także w Radiu Oświęcim.

W minionym roku bardzo ważnym wydarzeniem dla mnie było zdobycie brązowego medalu FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) w konkursie fotograficznym International Photography Competition “Landscapes of the World” (Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Krajobrazy Świata” 2016/2017).
Wprawdzie krajobraz nie jest dla mnie wiodącym tematem fotografii, tak się jednak składa, że zdjęcia krajobrazów zdobywają największe uznanie jurorów w konkursach, w których uczestniczę. Czy dlatego, że są robione przy tzw. okazji?  Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale coś jest na rzeczy ;)

Najważniejsze jest to, że chyba każdy, kto poświęca więcej czasu utrwalaniu aparatem ulotnych chwil chciałby, by zrobione zdjęcia podobały się jak największej ilości osób. Autoreklamie sprzyjają media społecznościowe. Znajdziemy w nich tysiące ujęć - mniej lub bardziej udanych. Dla mnie najważniejsza jest weryfikacja przez fachowców. Dlatego też od pewnego czasu regularnie wysyłam odbitki lub pliki - w zależności od postanowień regulaminowych - na konkursy. To, co się podziało w ubiegłym roku pokazuje, że warto.
Mam nadzieję, że rok 2017 będzie jeszcze bardziej bogaty w różne przyjemne i ważne zdarzenia fotograficzne.
Tego również Wam życzę :)