1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Rok 2016 był dla mnie bardzo udany

Tytuł tego wpisu mówi wszystko. Jest nieskromny i taki ma być, bo czasem warto się pochwalić ;) Zwłaszcza, jeśli jest czym.


12.06.2016 r. Teatr Ósmego Dnia w Katowicach

Więcej…

Makro natura – zdjęcia stare i nowe

Niedawno obiecałem zamieścić na stronie więcej makrofotografii. Dziś zapraszam do oglądania.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan. Zapraszam na wystawę w Przeciszowie

Piątunio już pojutrze i pojutrze o godz. 18 spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie na wernisażu. Będą opowieści o Kirgistanie, dużo zdjęć, filmy i zielona herbata. Gdyby ktoś nie był przekonany, że warto przyjść, powinien zmienić zdanie po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy w Radiu Kraków ;)


Łukasz Fuczek z GBP w Przeciszowie, red. Jan Stępień z Radia Kraków i moja skromna osoba

Więcej…

Za mną mały jubileusz lotniczy

Tyle co zakończony wypad na Krym okazał się również wypadem jubileuszowym ;) W trakcie tego ostatniego wyjazdu zaliczyłem 42. start i lądowanie. Dla porządku dodam, że zdarzenie miało miejsce na pokładzie  Embraera 195 (LOT) z Moskwy do Warszawy. Wcześniej miałem przyjemność podróżować z Moskwy do Symferopola potężnym Iłem 96 (na zdjęciu poniżej).

 

 

Więcej…

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Chrzanowie

Stało się :) Zapraszam na wystawę fotografii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – kieruj się na południe

Tak nazywało się spotkanie poświęcone cudnemu pięknu południowego Kirgistanu oraz miastom Osz i Dżalalabad. Miejscem orientalnych opowieści w kwietniowy czwartek był Osiedlowy Dom Kultury Zasole.

006a 700

Więcej…

Dziś wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. DK jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN. Tym razem nie było nagrody, ale kwalifikacja do wystawy także cieszy.

To kolejny rok, w którym uczestniczyłem w FOTO-PEIN. Jak na razie, w tym konkursie największym moim osiągnięciem pozostaje zdobycie wyróżnienia w 2014 roku za zdjęcie Borisov Arena w Borysowie na Białorusi.

W roku 2016 otrzymałem kwalifikację do wystawy zbiorowej. Tak też się stało i w roku 2017. To wyróżnienie jest dla mnie, oczywiście, powodem do radości. Zresztą każde dostrzeżenie zdjęcia w konkursach, w których uczestniczy wielu autorów, prezentujących fotografie bardzo wysokiej jakości, stanowi świadectwo, że przyjęta droga rozwoju jest dobra i należy nią podążać dalej.

Przypomnę tylko jeszcze za organizatorami, że „Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN był pierwszym tego typu konkursem w Polsce i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem fotografików. Jego organizacja ma na celu zainteresowanie twórców i odbiorców tematyką industrii, zachęcanie do poszukiwania i promocji nowego spojrzenia na dziedzictwo przemysłowe, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”.
W roku 2017 miała miejsce XI edycja.

Tym razem wysłałem dwa zdjęcia. Powyższe, czyli fotografię dachu cechowni Zakładu Górniczego Janina w Libiążu oraz drugie - schronów obserwacyjnych na Kamionce w Chełmku.