1 | 2 | 3 | 4 | 5

Szukaj

Facebook

Na zdjęciu z Leninem

Dziś wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. DK jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN. Tym razem nie było nagrody, ale kwalifikacja do wystawy także cieszy.

To kolejny rok, w którym uczestniczyłem w FOTO-PEIN. Jak na razie, w tym konkursie największym moim osiągnięciem pozostaje zdobycie wyróżnienia w 2014 roku za zdjęcie Borisov Arena w Borysowie na Białorusi.

W roku 2016 otrzymałem kwalifikację do wystawy zbiorowej. Tak też się stało i w roku 2017. To wyróżnienie jest dla mnie, oczywiście, powodem do radości. Zresztą każde dostrzeżenie zdjęcia w konkursach, w których uczestniczy wielu autorów, prezentujących fotografie bardzo wysokiej jakości, stanowi świadectwo, że przyjęta droga rozwoju jest dobra i należy nią podążać dalej.

Przypomnę tylko jeszcze za organizatorami, że „Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN był pierwszym tego typu konkursem w Polsce i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem fotografików. Jego organizacja ma na celu zainteresowanie twórców i odbiorców tematyką industrii, zachęcanie do poszukiwania i promocji nowego spojrzenia na dziedzictwo przemysłowe, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”.
W roku 2017 miała miejsce XI edycja.

Tym razem wysłałem dwa zdjęcia. Powyższe, czyli fotografię dachu cechowni Zakładu Górniczego Janina w Libiążu oraz drugie - schronów obserwacyjnych na Kamionce w Chełmku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież