1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wystawa ".kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca". Teraz w Chrzanowie

Stało się :) Zapraszam na wystawę fotografii do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Więcej…

Białoruś widziana od środka

Któregoś dnia zadzwonił do mnie Łukasz Dziedzic z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Nagramy rozmowę o Białorusi? - zapytał. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie opowiem o naszym mało znanym sąsiedzie.

bialorus sasiad nieznany

Więcej…

Fotograficzne szkice z Marią

Ogłoszone rok temu święto Sześciu Króli świętowaliśmy z Wróblami podczas kolejnej* sesji zdjęciowej. Marysia, choć otrzaskana ze sceną, długo dojrzewała do decyzji o solowym występie przed obiektywem.

Więcej…

O samolotach na wysokościach przelotowych po białorusku

Propozycja rozmowy o RNAV spottingu dla białoruskiej sekcji Polskiego Radia przyszła niespodziewanie. 

"Trzy siekiery" na wysokości przelotowej (ok. 10 km nad ziemią), czyli Boeing B777.
Tu - linii lotniczych Emirates

Więcej…

Niezwykły Kirgistan. Zapraszam na wystawę w Przeciszowie

Piątunio już pojutrze i pojutrze o godz. 18 spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie na wernisażu. Będą opowieści o Kirgistanie, dużo zdjęć, filmy i zielona herbata. Gdyby ktoś nie był przekonany, że warto przyjść, powinien zmienić zdanie po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy w Radiu Kraków ;)


Łukasz Fuczek z GBP w Przeciszowie, red. Jan Stępień z Radia Kraków i moja skromna osoba

Więcej…

Wczoraj w Białorusi, jutro w Kirgistanie

Nie pierwszy raz tak się się zdarza, że wyjazdy na wschód następują jeden po drugim. Teraz, w maju, sytuacja jest o tyle ciekawa, że miałem tylko dwa dni przerwy.

 

 

Więcej…

Po krótkiej przerwie wracam do opowiadania o jednym z najpiękniejszych krajów świata. Na kolejne spotkanie i wystawę zdjęć serdecznie zapraszam 5 maja. Start o godz. 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Tak, tak :) To nie pomyłka. Jest to to samo miejsce, w którym niedawno przy pełnej sali zagrał Ray Wilson z zespołem.

Co będzie? Liczę na aktywność uczestników i wiele pytań w trakcie spotkania :) To formuła przyjęta przeze mnie od początku realizacji projektu „.kg Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca”. Sprawdza się w praktyce, bo dzięki temu mogę od razu rozwiać wątpliwości lub rozszerzyć opowieść o konkretnej historii. Pozytywny efekt uboczny - nowe wątki wywołane z pamięci i podróżnicze dygresje. To czyni każde ze spotkań jedynym i niepowtarzalnym.

Będą też nowe, niepokazywane do tej pory zdjęcia z Kirgistanu wyciągnięte z przepastnego archiwum. Do tego kirgiska muzyka i trochę ruchomych obrazków, czyli filmy.

I…, to mogę dziś zdradzić, degustacja zielonej herbaty przywiezionej z Kirgistanu. Czym różni się od sprzedawanej w Polsce, przekonajcie się sami.

Do zobaczenia :)

Tak było na spotkaniu w Oświęcimiu...
...a tak w Chrzanowie