1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Zapraszam na wydrukujfotografie.pl

Tę stronę internetową śledziłem od pewnego czasu. Przede wszystkim dlatego, że od dawna zastanawiałem się, w jaki sposób rozpowszechniać dobre jakościowo odbitki zdjęć, gdyby ktoś zapragnął którąkolwiek z moich fotografii powiesić na ścianie u siebie w domu.

Więcej…

Niezwykły Kirgistan po raz szósty

Znajomy zapytał: gdzie jest informacja o twoim szóstym wyjeździe do Azji Centralnej? Dobre pytanie, bo była to szczególna wizyta w Kirgistanie i mocno emocjonalna. Z różnych względów.

Więcej…

Kolory lata – makro

Nie znalazłem nikogo, kto wstałby w niedzielę o 6 rano, by wybrać się na poranny spacer fotograficzny. Nie dziwię się ;) Poszedłem sam.

Więcej…

Na rowerze. Rajd „Poznaj Gminę”

Nie było łatwo. Głównie przez bardzo mocny wiatr. Ponad 50 km na siodle koła i wspaniałe krajobrazy – to wspomnienia z tegorocznego przejazdu przez miejscowości gminy Oświęcim i okoliczne przestrzenie.

gmina oswiecim 014 700

Więcej…

Opuszczona hala w Chełmku

Tak czasem bywa. Przez przypadek trafia się na industrialny obiekt z przeszłości idealny do fotografowania. Tak właśnie było w ostatnią niedzielę – 18 września 2022 roku.

chelmek pzps hala 13 700

Więcej…

Piękne panie i piękne konie

19 lutego miałem przyjemność uczestniczyć w plenerze fotograficznym zorganizowanym przez KMF Chełmek. Piękne panie i piękne konie = piorunująca mieszanka = Ośrodek Hipoterapeutyczno-Rehabilitacyjno-Jezdziecki IKARION w Bobrku + KMF.

 

 

Więcej…

Nie było łatwo. Głównie przez bardzo mocny wiatr. Ponad 50 km na siodle koła i wspaniałe krajobrazy – to wspomnienia z tegorocznego przejazdu przez miejscowości gminy Oświęcim i okoliczne przestrzenie.

gmina oswiecim 014 700

Nie będę się rozpisywał o tym co, gdzie i jak. W mediach społecznościowych inni zrobili to jeszcze w dniu rajdu. Też się trochę dołożyłem ;)

Przypomnę tylko że trasa tegorocznego rajdu wiodła od Dworów II, przez Stawy Monowskie, Włosienicę, Porębę Wielką, Zaborze, Stawy Grojeckie, Grojec. Ostatni, 13. punkt był w Łazach.

Nieprzypadkowo na początku wspominam właśnie o krajobrazie, bo dla mnie uczestnictwo w tegorocznym rajdzie nie polegało tylko na tym, że wystartuję, pojadę i go zakończę. Tak. To było ważne, ale przy okazji chciałem po drodze zrobić kilka, kilkanaście zdjęć. Pogoda dopisała. Szczególnie dramatyczne niebo ;)

Piękno gminy Oświęcim podziwiam od wielu lat. Od kiedy 7 lat temu sam zostałem wieśniakiem ;) jeszcze bardziej, ze względu na bliskość jakże urokliwych i wciąż odkrywanych miejsc. Jazda na rowerze po bliższej i dalszej okolicy tylko przyspiesza proces poznawania kolejnych wspaniałych krajobrazowo punktów.

Początkowo miałem dokładnie oznaczyć każdą z fotografii w poniższej galerii. Ale potem pomyślałem, że nie jest to potrzebne.

W mediach społecznościowych po zakończeniu rajdu, 13 czerwca, napisałem: Po raz kolejny okazało się, że żyjemy w przepięknym miejscu na świecie.

Nie mam wątpliwości, że tak jest.