1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Wiosna w obiektywie

Ostatnie, piękne i słoneczne dni przypomniały, że właśnie zaczął się najlepszy czas do robienia zdjęć makro w plenerze.

Więcej…

Archiwalne loty

Gdy w wolnej chwili zajrzymy do fotograficznego archiwum, znajdziemy tam zdjęcia, które przywołają w pamięci ludzi, miejsca, sytuacje...

 

 

Więcej…

Makrofotografia nad Wisłą

W niedzielę zwykle wrzucam na Facebooka zdjęcia z porannej jazdy na rowerze. Tym razem, ze względu na nieoczywiste warunki atmosferyczne, zdecydowałem się na spacer fotograficzny.

makro brzezinka 700

Więcej…

Nieco o fotografii produktowej

W czwartek spotkaliśmy się w kameralnym gronie, w ramach KMF Chełmek, w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku,  by porozmawiać o zdjęciach przedmiotów i poćwiczyć w pracowni zmontowanej ad-hoc.

Więcej…

Bunkry w Chełmku II

Plenerowa ekspozycja schronów obserwacyjnych na Kamionce jest gotowa do zwiedzania. W piątek kilkanaście osób uczestniczyło w okolicznościowym spotkaniu z okazji oficjalnego udostępnienia tego miejsca turystom. 

Więcej…

Zdjęcie na Twojej ścianie


O oryginalnej i przyciągającej wzrok fotografii, która ozdobi wnętrze domu, czy mieszkania myśli wiele osób. Czy to duży wydatek? Nic bardziej mylnego.

 sprzedaz glowne

 

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z OPISAMI

 

Więcej…

To była wyprawa, z której chciałem przywieźć 30. jubileuszową fotografię z wodzem rewolucji. Wróciłem z kolejnymi ośmioma.

Z Leninem w Porozowie

Świsłocz, Wołkowysk, Kamieniec, Porozów, Mosty, Brzozówka, Lida i Zasław – tak wygląda lista kilku z bardzo wielu miejscowości odwiedzonych podczas ostatniego wyjazdu na Białoruś. Łączy je jedno. Wszędzie są pomniki Lenina.

Przystanek w Świsłoczy
Dopisała nam pogoda, a dzięki dobrej organizacji czasu znaleźliśmy też chwilę czasu na odrobinę szaleństwa przeze mnie uwielbianego, czyli podróży, gdzie oczy poniosą ;) Z określonym punktem docelowym, ale dopuszczalnymi wszelkimi wariacjami po drodze. Na przykład krótkim postojem w Puszczy Nalibockiej.

Świsłocz. Lenin, Stalin i Traugutt


Co ciekawego przy okazji Leninów? Dużo się działo. W Świsłoczy wódz stoi na jednej alei ze Stalinem i... Romualdem Trauguttem, dyktatorem powstania styczniowego.
Aleję z jednej strony zamyka standardowy pomnik poświęcony bohaterom Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Z drugiej znajduje się obelisk upamiętniający Białorusinów poległych podczas wojny w Afganistanie.
Za ulicą, przy szkole, widnieje popiersie – Konstantego Kalinowskiego, przywódcy powstania styczniowego na Białorusi i Litwie.
Na bogato.

Z kolei w Porozowie mieliśmy okazję oglądać Lenina, z którym jest związana ciekawa historia sprzed lat.

Zagadka w Lidzie
Do tego miasta pojechaliśmy drugi raz. Specjalnie po zdjęcie z Leninem. Kilka miesięcy temu szukaliśmy go bezskutecznie. Może też dlatego, że jedna z informacji brzmiała – w Lidzie go nie ma. Teraz mieliśmy więcej czasu i więcej wiadomości. Znalazł się wciśnięty między miejscowy urząd, bloki i drzewa. Dwa lata temu został oblany czerwoną farbą.

Niespodzianka w Iwiu
W tym mieście pomnik Lenina miał być. Po krótkim rekonesansie zaczęliśmy pytać miejscowych o lokalizację. Starsi wskazywali na plac centralny, ale stamtąd zniknął. Żadna z napotkanych osób nie nie wiedziała, co się stało i gdzie teraz się znajduje.

Monument w Iwiu

 

Zamiast wodza w centrum miasta  wzrok przyciąga postawiony w 2012 r. monument poświęcony wyznawcom czterech religii żyjących w Iwiu i okolicach.

Lenin zabójca i inne historie

Dekomunizacja na Białorusi bardzo wolno, ale postępuje. Muszę przyspieszyć działania ;)


WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z LENINEM