1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Air Show Radom 2013

Po wielu miesiącach pracy czas na nadrabianie fotograficznych zaległości. Na dzień dobry parę fotek z Air Show 2013 w Radomiu.


 

Więcej…

Niezwykły Kirgistan – po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu

Od prelekcji i finisażu wystawy minął ponad tydzień, a ja wciąż nie mogę ochłonąć.


 Fot. Jacek Krawczyk

Więcej…

Historia z dymem

Zdjęcia dymu są ciekawe przede wszystkim dlatego, że na to, co zobaczymy w uchwyconych kadrach, wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim nasza wyobraźnia.

Więcej…

Galarem po Wiśle

Niedzielny wypad płaskodenną „Szwajcarką” z Krakowa do Łączan był bardzo udany za sprawą wspaniałej pogody i jeszcze wspanialszej ekipy na pokładzie.


 

Więcej…

Zapraszam na wystawę

W piątek, 13 kwietnia, o godz. 18 wernisaż.  Można będzie polookać na ciekawe fotki autorstwa tych, którzy są związani w rózny sposób z Klubem Miłośników Fotografii w Chełmku. Jest mi niezwykle miło, że że znalazłem się w gronie 18 osób uczestniczących w pierwszej ekspozycji KMF :)

 

 

Więcej…

Potrafię robić dobre zdjęcia

Z przyjemnością zapraszam na szkolenie fotograficzne „Potrafię robić dobre zdjęcia”. W jego ramach proponuję aktywną formę spotkań. Praktyczne ćwiczenia to podstawa.

studio

Więcej…

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, jak w prosty sposób zbudować samodzielnie obiektyw do lustrzanki cyfrowej, by można nią było wykonywać fotografie otworkowe. Teraz przyszedł czas na całe urządzenie rejestrujące obraz.

aparat otworkowy 02

 

ZRÓB SOBIE OBIEKTYW SAM

Oczywiście, będzie to aparat otworkowy i, co istotne, niebanalny.

Banalny 😉 można zrobić z pudełka po butach lub odkurzaczu, puszki po kawie, pudełka po zapałkach czy kliszy małoobrazkowej. Mniej banalne 😉 jest wykorzystanie do tego celu… sypialni. Zgadza się. Sypialnia także może pełnić funkcję aparatu fotograficznego. Ja poszedłem jeszcze w inną stronę.

Dawno, dawno temu, kiedy smartfony dopiero zaczynały zdobywać popularność na świecie, istniała firma Corbis. Był to internetowy bank zdjęć. Później zmieniła właściciela i nazwę.

W 2008 roku, z okazji Światowego Dnia Fotografii Otworkowej, firma ta udostępniła kilka gotowych szablonów do samodzielnego wykonania aparatu. Ze względu na zastosowane, fantazyjne wzornictwo akcja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie w internecie. Ja zapisane dawno temu wzorce w formacie pdf znalazłem przez przypadek na jednym z dysków z kopiami zapasowymi. Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, jeśli napiszę, że szukałem zupełnie czego innego ;-)

Po wykonaniu w drukarni cyfrowej czterech wydruków na papierze o gramaturze 250 g (koszt 12 zł), przygotowałem nożyczki, klej i powoli zabieram się do montażu.
Po zakończeniu działań założę film i ruszę w plener.

Jeśli ktoś czytający ten tekst ma także ochotę zbudować własnoręcznie aparat fotograficzny, poniżej link do pliku pdf z wzorem i instrukcją montażu. Powodzenia :-)

MÓJ PIERWSZY APARAT FOTOGRAFICZNY