1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Pełnia Kwiatowego Księżyca

Dzisiejsza pełnia miała dodatkowy walor widokowy w postaci chmur, co jakiś czas przesłaniających satelitę Ziemi.

Więcej…

Procesja Bożego Ciała w Lipinach

Dzielnica Świętochłowic - Lipiny, zdegradowana wskutek działalności przemysłowej miejscowych kopalń i hut - raz w roku szczególnie przyciąga turystów i fotoreporterów. W tym dniu w uroczystym przemarszu między familokami na czele idą kobiety i mężczyźni w tradycyjnych strojach śląskich. 

 

Więcej…

Stambuł w nocy i z góry - jak z baśni

 

9 stycznia 2012 roku, tuż po godz. 20, wypełniony pasażerami Airbus A321 zaczął wznosić się nad Stambułem. Szczęściarze, którzy siedzieli przy oknach, mogli obserwować bajkowe widoki. Byłem wśród nich.

 

Więcej…

FOTO-PEIN 2017

Dziś wyjąłem ze skrzynki pocztowej przesyłkę z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. DK jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN. Tym razem nie było nagrody, ale kwalifikacja do wystawy także cieszy.

Więcej…

Z wizytą u najlepszego jubilera na świecie

Czas się pochwalić ;) efektami niedzielnej, porannej wyprawy w okolice Wisły. Jak trafnie zauważył na Facebooku Łukasz Dulowski, kto rano wstaje, ten dostaje...

 

 

Więcej…

Żydowskie Miasto na rowerze

To była wycieczka na spontanie. Zmieniły się prognozy pogody na niedzielę. Do tego doszło odkrycie na mapie Żydowskiego Miasta w pobliżu Oświęcimia. To musiało się skończyć kręceniem kilometrów.

zydowskie miasto 700

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Tak czasem bywa. Przez przypadek trafia się na industrialny obiekt z przeszłości idealny do fotografowania. Tak właśnie było w ostatnią niedzielę – 18 września 2022 roku.

chelmek pzps hala 13 700

O historii ostatecznie upadłych Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego „Chełmek” powstało wiele różnych publikacji. Z pewnością wiele jeszcze również powstanie.
Adresy przy placu Kilińskiego po upadku PZPS ma sporo nieruchomości. W dużej mierze nieruchomości kupionych w trakcie procesu upadłościowego byłego zakładu Baty i zagospodarowanych na nowo.

Nie sprawdzałem, jakie były losy po upadku PZPS-u tej, jednej z wielu hal. Może kiedyś poszukam informacji na ten temat.

Dziś jest bardzo ciekawym obiektem zawieszonym w procesie historiycznym – z różnymi śladami tego, przez co przechodziła w ciągu minionych lat. Z potłuczonym szkłem i zakurzonymi butelkami po wodzie mineralnej w transporterach, ze zniszczonymi meblami i dokumentami porozrzucanymi po obiekcie, z kanałami pełnymi pustych izolacji po wyrwanych przez złomiarzy kablach.

Jak będzie wyglądać jutro – nie wiadomo. Oby najszybciej tak jak hale-siostry w pobliżu. Pięknie i nowocześnie.