1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Na rowerze przy schronach bojowych nad Wisłą

Na kolejną wycieczkę na jednośladzie zapraszam na wał wiślany. Kierunek - Jedlina. Oprócz wspaniałych, nadrzecznych krajobrazów ta malownicza trasa zapewnia też wiele spotkań z historycznymi pamiątkami.

na rowerze przy schronach nad wisla bierun 01

Więcej…

Air Show Radom 2013

Po wielu miesiącach pracy czas na nadrabianie fotograficznych zaległości. Na dzień dobry parę fotek z Air Show 2013 w Radomiu.


 

Więcej…

Wspomnienie Air Show Radom 2015

Po dłuższym czasie znalazłem chwilę, żeby na spokojnie przejrzeć zdjęcia zrobione podczas tegorocznych pokazów lotniczych.

 

Więcej…

Fotograficzne ekscesy z Marią

Po dwóch latach znów spotkaliśmy się fotograficznie z Marią. Tym razem w kolorze czarnym.

maria sesja styczen 2020

Więcej…

Wiosna w obiektywie (2)

Niedawno pisałem o pięknej wiośnie, która do nas przyszła. Do wiosennego albumu dodałem nowe zdjęcia z ogrodu i zapraszam do ich obejrzenia.

Więcej…

Pałac Sapiehów w Bobrku

Po 17 latach znów miałem okazję zajrzeć do środka jednego z najpiękniejszych zabytków ziemi oświęcimskiej.

palac bobrek 01b

Więcej…

Tak czasem bywa. Przez przypadek trafia się na industrialny obiekt z przeszłości idealny do fotografowania. Tak właśnie było w ostatnią niedzielę – 18 września 2022 roku.

chelmek pzps hala 13 700

O historii ostatecznie upadłych Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego „Chełmek” powstało wiele różnych publikacji. Z pewnością wiele jeszcze również powstanie.
Adresy przy placu Kilińskiego po upadku PZPS ma sporo nieruchomości. W dużej mierze nieruchomości kupionych w trakcie procesu upadłościowego byłego zakładu Baty i zagospodarowanych na nowo.

Nie sprawdzałem, jakie były losy po upadku PZPS-u tej, jednej z wielu hal. Może kiedyś poszukam informacji na ten temat.

Dziś jest bardzo ciekawym obiektem zawieszonym w procesie historiycznym – z różnymi śladami tego, przez co przechodziła w ciągu minionych lat. Z potłuczonym szkłem i zakurzonymi butelkami po wodzie mineralnej w transporterach, ze zniszczonymi meblami i dokumentami porozrzucanymi po obiekcie, z kanałami pełnymi pustych izolacji po wyrwanych przez złomiarzy kablach.

Jak będzie wyglądać jutro – nie wiadomo. Oby najszybciej tak jak hale-siostry w pobliżu. Pięknie i nowocześnie.