1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Białoruś widziana od środka

Któregoś dnia zadzwonił do mnie Łukasz Dziedzic z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Nagramy rozmowę o Białorusi? - zapytał. Odpowiedziałem, że bardzo chętnie opowiem o naszym mało znanym sąsiedzie.

bialorus sasiad nieznany

Więcej…

Onirycznie w kamieniołomie w Chełmku

Kto nie wystraszył się zapowiedzi deszczowego wieczoru i w piątek wybrał się na chełmecką Skałę - nie żałował. Sebastian Pypłacz i VJ „Malaga” przygotowali bowiem wyśmienitą muzyczno-wizualną ucztę.


 

Więcej…

Niezwykły Kirgistan. Zapraszam na wystawę w Przeciszowie

Piątunio już pojutrze i pojutrze o godz. 18 spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie na wernisażu. Będą opowieści o Kirgistanie, dużo zdjęć, filmy i zielona herbata. Gdyby ktoś nie był przekonany, że warto przyjść, powinien zmienić zdanie po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy w Radiu Kraków ;)


Łukasz Fuczek z GBP w Przeciszowie, red. Jan Stępień z Radia Kraków i moja skromna osoba

Więcej…

Dwa tygodnie w Kirgistanie

Dwa tygodnie z małą górką trwała ostatnia, czwarta wyprawa do Kirgistanu. Teraz próbuję wrócić do naszej strefy czasowej, co tym razem przychodzi wyjątkowo trudno. Na szczęście bagaż, który zaginął w Moskwie odnalazł się i kurier przywiózł go w piątkowy wieczór :)

 

Więcej…

Pełnia Truskawkowego Księżyca

Czasem warto poczekać. Nawet wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Tak było z prognozami pogody na noc z 28 na 29 czerwca 2018 r.


Więcej…

Kolejne zdjęcia z Leninem

Kiedy dowiedziałem się, że w kwietniu znów będę na Białorusi, od razu pomyślałem, że wzbogacę kolekcję swoich fotografii z pomnikami Lenina. Tak też się stało.

Więcej…

Tak czasem bywa. Przez przypadek trafia się na industrialny obiekt z przeszłości idealny do fotografowania. Tak właśnie było w ostatnią niedzielę – 18 września 2022 roku.

chelmek pzps hala 13 700

O historii ostatecznie upadłych Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego „Chełmek” powstało wiele różnych publikacji. Z pewnością wiele jeszcze również powstanie.
Adresy przy placu Kilińskiego po upadku PZPS ma sporo nieruchomości. W dużej mierze nieruchomości kupionych w trakcie procesu upadłościowego byłego zakładu Baty i zagospodarowanych na nowo.

Nie sprawdzałem, jakie były losy po upadku PZPS-u tej, jednej z wielu hal. Może kiedyś poszukam informacji na ten temat.

Dziś jest bardzo ciekawym obiektem zawieszonym w procesie historiycznym – z różnymi śladami tego, przez co przechodziła w ciągu minionych lat. Z potłuczonym szkłem i zakurzonymi butelkami po wodzie mineralnej w transporterach, ze zniszczonymi meblami i dokumentami porozrzucanymi po obiekcie, z kanałami pełnymi pustych izolacji po wyrwanych przez złomiarzy kablach.

Jak będzie wyglądać jutro – nie wiadomo. Oby najszybciej tak jak hale-siostry w pobliżu. Pięknie i nowocześnie.