1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Niezwykły Kirgistan – spotkanie w Oświęcimiu

Zapraszam w środę, 30 listopada, o godz. 18 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu na spotkanie autorskie połączone z finisażem wystawy zdjęć w Galerii Przechodniej MBP. Opowiem na nim o codziennym życiu w Kirgistanie.


Więcej…

Kirgistan - trzecia wyprawa

W poniedziałek, 9 stycznia, po raz trzeci lecę do Kirgistanu. Tym razem spróbuję znaleźć trochę czasu, by przewietrzyć migawkę ulubionego, analogowego Kieva.

 

 

Więcej…

Zaosie koło Nowogródka

Tytułowa fraza jest znana każdemu, kto choć trochę uważał na lekcjach języka polskiego w szkole podstawowej. Zaosie wskazywane jako miejsce urodzin Adama Mickiewicza dziś znajduje się w granicach Białorusi. Zajrzałem tam i do dziś czuję klimat tego niesamowitego miejsca.

Więcej…

Z 13. Leninem było tak…

Na początku listopada, w rocznicę rewolucji październikowej, w mediach pojawiła się informacja, że w Mińsku komuniści odsłonili pomnik Lenina. 

Więcej…

Kirgistan - krajobrazy, które zachwycają

Wspomnienia z ostatniej wyprawy do Kirgistanu wracają i wracają. Pewnie tak będzie do następnego (?) wyjazdu.

 

Więcej…

Czas na rower

Zgadza się. Bo kiedy jak nie teraz, gdy wiosna pokazuje najpiękniejsze oblicze? Wielkie brawa dla Centrum Informacji Turystycznej w Oświęcimiu za organizację tegorocznego, wiosennego rajdu.

Oświęcim Brzeszcze Pławy Harmęże rajd 700

 

Więcej…

Alimova Bałka i okolice to jedno z wielu niezwykłych miejsc na Krymie. Po raz drugi miałem okazję je odwiedzić w styczniu 2013 roku.

 

 

Ośrodek Alimova Bałka był bazą dla ukraińskich dziennikarzy uczestniczących w dwóch seminariach (wrzesień 2012, styczeń 2013) w ramach programu „Trzy kroki”. O przedsięwzięciach organizowanych w 2012 r. przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne w Warszawie, w których miałem przyjemność uczestniczyć, pisałem wcześniej tutaj:

Rok sześciu seminaryjnych wyjazdów

Tym razem chciałem skoncentrować się na tytułowym miejscu i jego lokalizacji. W samym ośrodku są baseny, jest bania, kort tenisowy, można pojeździć konno, na quadzie, łowić ryby itd. Dodatkową atrakcją są widoki dookoła Alimovej Bałki. Szczególną uwagę zwraca góra ze skalnym miastem Kaczi-Kalon. Nie tylko z dnia na dzień i z godziny na godzinę – wraz ze zmianą oświetlenia jej wygląd zmienia się niemal z minuty na minutę.

Szczyt góry upodobali sobie amatorzy mocnych wrażeń, czyli skoków na linie oraz BASE jumpingu – skoków na spadochronach z nieruchomych obiektów.

Tak wyglądają w akcji w lecie...

a tak w zimie :)

 

Z góry również można delektować się cudnymi krajobrazami. Niestety, podczas mojego wejścia gwałtownie się zachmurzyło i chwilę potem zaczął padać deszcz.

Przy okazji – druga wyprawa do Bakczysaraju była związana z 44. lotem w moim życiu. I jak tu nie wierzyć Wieszczowi ;)

Zapraszam do obejrzenia fotografii zrobionych we wrześniu 2012 r. i styczniu 2013 r.