1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Żydowskie Miasto na rowerze

To była wycieczka na spontanie. Zmieniły się prognozy pogody na niedzielę. Do tego doszło odkrycie na mapie Żydowskiego Miasta w pobliżu Oświęcimia. To musiało się skończyć kręceniem kilometrów.

zydowskie miasto 700

Więcej…

W drodze do Karakołu

24 godziny - tyle trwało przemieszczenie się z Oświęcimia do Karakołu nad jeziorem Issyk-Kul w Kirgistanie.

 

Więcej…

6 powodów, dla których jeżdżę na rowerze

Coraz więcej osób pyta mnie, co mi daje regularne korzystanie z jednośladu i w jaki sposób motywuję się do jazdy. Z przyjemnością odpowiadam na te pytania.

szesc powodow

Więcej…

Jak odróżnić wiarygodną informację od fake newsa? Czy jest to możliwe?

To pytania, które szczególnie dziś są aktualne. I będą coraz bardziej. Miałem wielką przyjemność rozmawiać o tym - podczas prowadzonego przeze mnie warsztatu w ramach tegorocznego Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka - ze studentami z uczelni śląskich i małopolskich. Było energetycznie. W tle – magiel.

Fot. Alicja Bartuś

Więcej…

Czwartek w Balicach

W czwartek wybraliśmy się z Jackiem Krawczykiem na górkę w Balicach. Jacek wcześniej sprawdził pogodę, zapewnił logistykę - mistrz. Pod względem fotograficznym wypad był średni, ale czy nie bardziej się liczy możliwość regularnego słuchania huku silników samolotów przelatujących niemal nad głową?

 

Więcej…

City break w Bydgoszczy

Pierwsza w planach była Nysa, potem jesienny Hel. Ostatecznie wylądowałem w mieście, przez które malowniczo wije się Brda.

bydgoszcz 018a

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Alimova Bałka i okolice to jedno z wielu niezwykłych miejsc na Krymie. Po raz drugi miałem okazję je odwiedzić w styczniu 2013 roku.

 

 

Ośrodek Alimova Bałka był bazą dla ukraińskich dziennikarzy uczestniczących w dwóch seminariach (wrzesień 2012, styczeń 2013) w ramach programu „Trzy kroki”. O przedsięwzięciach organizowanych w 2012 r. przez Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne w Warszawie, w których miałem przyjemność uczestniczyć, pisałem wcześniej tutaj:

Rok sześciu seminaryjnych wyjazdów

Tym razem chciałem skoncentrować się na tytułowym miejscu i jego lokalizacji. W samym ośrodku są baseny, jest bania, kort tenisowy, można pojeździć konno, na quadzie, łowić ryby itd. Dodatkową atrakcją są widoki dookoła Alimovej Bałki. Szczególną uwagę zwraca góra ze skalnym miastem Kaczi-Kalon. Nie tylko z dnia na dzień i z godziny na godzinę – wraz ze zmianą oświetlenia jej wygląd zmienia się niemal z minuty na minutę.

Szczyt góry upodobali sobie amatorzy mocnych wrażeń, czyli skoków na linie oraz BASE jumpingu – skoków na spadochronach z nieruchomych obiektów.

Tak wyglądają w akcji w lecie...

a tak w zimie :)

 

Z góry również można delektować się cudnymi krajobrazami. Niestety, podczas mojego wejścia gwałtownie się zachmurzyło i chwilę potem zaczął padać deszcz.

Przy okazji – druga wyprawa do Bakczysaraju była związana z 44. lotem w moim życiu. I jak tu nie wierzyć Wieszczowi ;)

Zapraszam do obejrzenia fotografii zrobionych we wrześniu 2012 r. i styczniu 2013 r.