1 | 2 | 3 | 4

Szukaj

Facebook

Instagram

obrazek 2019a

Na zdjęciu z Leninem

Makar & Children Of The Corn w Chełmku

W miniony piątek było mocno i dobrze muzycznie. Bluesowo i rockowo. Czyli tak, jak zespół czuje. Emocje oddaje publiczności. Robi to znakomicie, co potwierdził 23 marca w sali kinowej ośrodka kultury.

Więcej…

Historia zdjęcia z kowalem-legendą

Dziesięć lat temu chodziliśmy po bazarze w Oszu, na południu dalekiego Kirgistanu. Wtedy zrobiłem fotografię uzbeckiego rzemieślnika. Nie wiedziałem, że utrwalam wizerunek człowieka, który za życia przeszedł do historii.

kowal kirgistan

Więcej…

O Jasnopisie słów kilka

Trwa festiwal zachwytów nad sztuczną inteligencją i jej możliwościami w różnych dziedzinach działalności. Tymczasem AI jest z nami od wielu lat. Wielu autorów tekstów, ja również, wie o tym doskonale.

AI jasnopis

Więcej…

Drugi medal dojechał

Jakże wspaniały prezent pod choinkę :) Dziś odebrałem na poczcie brązowy medal FIAP zdobyty w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” 2016/2017.

Więcej…

To było tysiąc zdjęć temu

Niedawno minęło 11 lat od momentu, w którym postanowiłem utworzyć i prowadzić swoją stronę internetową petersoon.pl. Nie przypuszczałem, że przygoda z tworzeniem wpisów i dodawaniem zdjęć potrwa tak długo.

screen tajlandia 01

Więcej…

Manchester 04 – Victoria Station

Dworzec kolejowy Victoria Station w Manchesterze zachwyca połączeniem nowoczesnych rozwiązań architektonicznych z zachowaną strukturą zabytkowych budynków.

Więcej…

 

 baner na sciane 02

Trasa wokół miasta jest ciekawa i różnorodna. Wymaga jednak pewnego doświadczenia w jeździe na dwóch kółkach. Do pokonania mamy bowiem prawie 30 kilometrów.

na rowerze dookola oswiecimia 2020

13 września Stowarzyszenie MOTO Galicja zorganizowało wycieczkę rowerową. Była poświęcona pamięci zmarłego niedawno Darka Fuglewicza - wielkiego miłośnika dwóch kółek i aktywnego działacza MOTO Galicji. Także mojego dobrego kolegi.

Trasa, którą pojechałem z blisko 20 sympatycznymi uczestnikami wyprawy, wiodła w większości przez miejsca bardzo dobrze mi znane. Za czas jakiś (kiedy dokładnie – jeszcze nie wiadomo) ma być oznakowana przez miasto. Bardzo dobrze, bo warto.

Zdążyć na zachód słońca
Ważne. Kierunek przejazdu był wówczas przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Ja zachęcam do objazdu miasta w drugą stronę. Z jednej prostej przyczyny – bajkowych zachodów słońca nad urokliwymi stawami na pograniczu Zaborza i Stawów Grojeckich. Tak. Teraz jest bardzo dobry czas na obserwacje i zdjęcia, których pozazdroszczą ci znajomi ;-)

Godzinę zachodu słońca w danym miejscu można bez problemu znaleźć w internecie. Trzeba wziąć poprawkę, by być na miejscu jakieś pół godziny wcześniej, dodać dwie godziny na dojazd i będzie wiadomo, o której wystartować z oświęcimskich Bulwarów :-)

Po drodze drewniany kościół oraz pałac
Nie będę bardzo dokładnie opisywał przebiegu drogi, bo łatwo można ją wytyczyć na podstawie map Google.

Startujemy z parkingu przy Bulwarach w Oświęcimiu. Wałem przy Sole i później Wiśle dojeżdżamy do zabudowań w Dworach, potem do śluzy. Drogą wzdłuż kanału docieramy do Stawów Monowskich i Włosienicy. Stamtąd kierujemy się na Porębę Wielką, z Poręby w stronę Zaborza.

Tu przy Tatarskiej Grobli podziwiamy zachód słońca. Później przez Kamieniec wracamy na oświęcimskie Bulwary.
Po drodze warto zobaczyć XVI-wieczny, drewniany kościół św. Bartłomieja w Porębie Wielkiej i pałac wraz z parkiem w tej samej miejscowości.

Długość – ok. 28 km (w zależności od wybranej opcji trasy).Stopień trudności – 5/10. Dla bardziej zaawansowanych rowerzystów.

 

INNE PROPONOWANE WYCIECZKI ROWEROWE

1. Kilometr zerowy Wisły na rowerze

2. Na rowerze między stawami

3. Na rowerze dookoła stawu Pośredniego

4. Na rowerze przy schronach bojowych nad Wisłą 

Na rowerze z aplikacją